خامنه ایی در عراق


حمله روز گذشته وحوش و سارقان مسلح عراقی به مجاهدان بی دفاع اشرف، با انعکاسات گسترده يی همراه بود
واشينگتن پست گزارش کرد: سازمان مجاهدين خلق ايران اعلام کرد که اعضايش توسط چماق، ميله های فلزی، سنگ و ساير وسايل مورد تهاجم قرار گرفتند و در نتيجه 20نفر از آنها زخمی شدند
اما جورج باکوس، مشاور نخست وزير عراق به شدت هر گونه خشونت و جراحت را تکذيب می کند.
واشينگتن پست می افزايد: تبعيديان ايرانی که با نام فارسی خود مجاهدين خلق شناخته می شوند برای دهه ها در مأوای پهناور خود در شمال شرقی عراق که به کمپ اشرف شناخته می شود به سر برده اند. آنها خواستار سرنگون کردن حکومت مذهبی ايران هستند. اما دولت فعلی عراق که در حال ارتقاء روابط خود با تهران است می گويد که اين تبعيديان يک گروه تروريستی می باشند که به طور غيرقانونی در عراق هستند.
آمريکا که سازمان مجاهدين خلق ايران را تروريست می انگارد در حال سبک و سنگين کردن خارج کردن آنها از ليست تروريستی است. اين تصميمی است که يک دادگاه فدرال آمريکا دستور داده و در عرض هفته های آتی می بايست اتخاذ شود.
واقعه روز دوشنبه در حالی رخ داد که نيروهای امنيتی در حال بازرسی ساکنان اشرف قبل از انتقال آنها به ليبرتی بودند. مجاهدين در يک اطلاعيه اعلام کردند «نيروهای مسلح عراقی به طور خشونت آميزی به ساکنان بی دفاع حمله کردند». اين اطلاعيه اعلام کرد که 20نفر از ناحيه دست، سر و صورت مجروح شدند که دربرگيرنده دو نفر بود که دستشان شکست.
باکوس که بر انتقال ساکنان اشرف در دفتر نخست وزيری عراق نظارت دارد گفت که ساکنان هل دادن نيروهای عراقی را به عنوان راهی برای کند کردن حرکت شروع کردند.
باکوس گفت «ضروری بود که ما برخی از آنها را با دست مورد بازرسی قرار دهيم اما آنها ممانعت کردند». «اين يک اقدام عامدانه بود چرا که هدف آنها تأخير انداختن حرکت است».

آسوشيتدپرس: جورج باکوس، يک مشاور نخست وزير عراق يک کشمکش بين ساکنان اشرف و نيروهای عراقی در بعدازظهر دوشنبه پذيرفت اما هر گونه خشونت و جراحت را به شدت تکذيب کرد.
مجاهدين اعلام کرده بودند که 400نفر از ساکنان اشرف از روز 23 اوت به کمپ سابق ارتش آمريکا که به عنوان کمپ ليبرتی شناخته می شوند منتقل خواهند شد. واقعه روز دوشنبه در حالی رخ داد که نيروهای امنيتی در حال بازرسی ساکنان اشرف قبل از انتقال آنها به ليبرتی بودند.
سابقه تنشها بين سازمان مجاهدين خلق ايران و دولت عراق به حملات سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ به اشرف توسط نيروهای عراقی بر می گردد. سازمان ملل در تلاش برای استقرار صلح آميز مجاهدين در کشورهای ثالث از آنها خواسته است در حينی که درخواستهای پناهندگی آنها در حال بررسی است به يک پايگاه سابق نظامی آمريکا در خارج بغداد منتقل شوند.

از سوی ديگر رسانه های حکومت آخوندی برای رفع و رجوع فضيحت عوامل ولی فقيه ارتجاع، ادعا کردند: اعضای گروهک تروريستی با کارد و چوب به پليس اردوگاه حمله کرده اند و علت درگيری اين بوده است که در هنگام بازرسی از مجاهدانی که عازم ليبرتی بوده اند «مقادير زيادی ادوات نظامی در وسايل آنها يافت شده است».
دروغپردازی مزدوران ولی فقيه ارتجاع در مقام قيم حکومت عراق که مشاور نخست وزيرش ناشيانه و از اساس منکر هر گونه خشونت و حمله است تلاش بيهوده برای سرپوش گذاشتن بر سرقت اموال و اشياء و حماقت افسار گسيخته وحوش در جريان بازرسی است

به قرار اطلاع، مشاور ويژه وزير خارجه آمريکا طی پيامی از ساکنان اشرف خواستار خويشتنداری و حفظ آرامش گرديد. وی تأکيد کرده است که ايالات متحده از مقامات عراقی خواسته است هر آنچه در توان دارند انجام دهند تا وضعيت بحرانی به يک روند سازنده باز گردد.
ديروز پس از حمله نيروهای مسلح عراقی، جريان بازرسيها متوقف و به صبح سه شنبه موکول گرديد و از صبح روز سه شنبه از سر گرفته شد. قرار بر اين است که شماری از افراد مهاجم توسط يک واحد نيروی عراقی جديد در اشرف جايگزين شوند.
جانشين نماينده ويژه دبيرکل در عراق با ابراز تأسف از خشونت ديروز در اشرف برای مجروحان آرزوی بهبودی کرد و در نامه يی به نماينده ساکنان اشرف وضعيت را بسيار شکننده و شايان مراقبت توصيف کرد تا خشم و عصبانيت ساکنان اشرف فرو بنشيند
جانشين نماينده ويژه دبيرکل اطمينان داده است که برای برطرف کردن تمام موانعی که ممکنست جلوی پيشرفت کار انتقال گروه ششم را بگيرد، تلاش خواهد کرد و خاطرنشان کرده است که ژنرال عراقی فرمانده صحنه نيز هيچ رفتار غلطی در مورد اموال شخصی را از سوی نفراتش تحمل نخواهد کرد.
بعدازظهر دوشنبه شماری از مجروحان و بيماران قبلی در اشرف و کادرهای پزشکی همراه آنان در يک ستون ويژه با آمبولانس از اشرف به ليبرتی منتقل شدند.

در ادامه موج بین المللی محکومیت حمله وحشیانه روز دوشنبه ۶شهریور توسط نیروهای عراقی به مجاهدان اشرف درحین بازرسی گروه ششم، پروفسور ریتا زوسموت، رئیس پیشین پارلمان فدرال آلمان، کمیته بین المللی حقوقدانان در دفاع از اشرف، که ۸۵۰۰حقوقدان را درکشورهای مختلف جهان نمایندگی می کند، کارزار بین المللی- پارلمانی در دفاع از اشرف، و کلاوس برسر، سردبیر پیشین تلویزیون کانال ۲ آلمان، باصدور بیانیه هایی اِعمال خشونت علیه مجاهدان اشرف توسط نیروهای دولت عراق را به شدت محکوم کردند.
آنها ضمن انتقاد واعتراض به بی عملی یونامی در مقابله با این قانون شکنی وتجاوز آشکار، تأکید کردند که رفتار تجاوزکارانه علیه مخالفان رژیم ایران توسط دولت عراق انزجار بین المللی را برانگیخته و سازمان ملل و دولت آمریکا وظیفه دارند این اقدامات خشونت بار را محکوم کنند و با تمام توان خود از تکرار آن جلوگیری به عمل آورند.

پیام ژنرال دیوید فیلیپس فرمانده ارشد نیروهای حفاظت اشرف
درپی حمله نیروهای عراقی درجریان بازرسی رفتاردولت عراق علیه ساکنان اشرف، نه رفتار یک دموکراسی نوپابلکه اعمال یک رژیم استبدادیِ در برابرپایداری مجاهدینی است که تاریخ نامشان را به عنوان وطن پرستان متعهدی ثبت خواهد کرد که در برابر افراطی گری با استواری ایستادند
به عنوان یک افسر ارتش آمریکا که در گذشته مسئولیت آموزش نیروی پلیس فدرال عراق را به عهده داشتم، به خاطر عملکرد غیر حرفه ای و خشونتِ انزجار آورِ پلیس سوآت عراق علیه اعضای غیر مسلح مقاومت ایران در روز ۲۷ اوت متاسفم. این رفتار، اعمال یک سازمان حرفه یی در یک دموکراسی نوپا نیست. بلکه عملکرد یک رژیم استبدادی سرطانی است. مقاومت ایران پیروز خواهد شد؛ حتی به رغم برچسب زدن به مجاهدین خلق ، توسط کشور من، با خیال خام استمالت از رژیم شیطانی حاکم بر ایران . ولی نام مجاهدین در تاریخ بعنوان وطن پرستان متعهدی ثبت خواهند شد که دربرابر افراطی گری با استواری ایستادند. من مفتخرم که شخصا بسیاری از اعضای مقاومت ایران را میشناسم و مطمئن هستم که داستانهای مقاومت قهرمانانه آنها در برابر همه سختیها را برای فرزندانم در نسلهای بعدی نیز تعریف خواهم کرد. و من مطمئن هستم که وقتی همراه با خانواده ام برای دیدار از یک ایران آزاد و دمکراتیک سفر کنیم، همین سخنان را در باره سختیها و مقاومت ها بیان خواهم کرد.
سرتیپ دیوید فیلیپس رئیس پلیس نظامی ازسال ۲۰۰۱تا ۲۰۰۸

سرهنگ وسلی مارتین فرمانده نیروهای آمریکایی حفاظت اشرف
محکومیت حمله نیروهای عراقی به مجاهدان اشرفحمله ۲۷ اوت ۲۰۱۲ به ساکنان اشرف انزجار آور است.
طبیعی است که دولت عراق، دروغهای بی ربط خود را در مورد این رخ دادعرضه می کند. اما وزارت خارجه آمریکا و سازمان ملل باید از قبول تحریف واقعیت و وارونه گویی و دروغهایی که توسط دولت عراق ارائه میشود خودداری کنند و باید اعمال انزجار آور این دولت را در رابطه با ساکنان اشرف و لیبرتی افشا کنند.
وزارت خارجه آمریکا یکبار دیگر باید موقعیت اشخاص حفاظت شده را محترم بشمارد و باید فورا مجاهدین را از لیست خود خارج کند. این لیست از سوی وزارت خارجه برای استمالت از حکومت بنیادگرای ایران استفاده میشود. واین لیست گذاری توسط دولت عراق بعنوان بهانه ای مورد استفاده قرار می گیرد تا از دستورات سرکوبگرانه رژیم ایران علیه مجاهدین متابعت کند.

سفیر میچل ریس مدیرسیاستگذاری وزارت خارجه آمریکا در ریاست جمهوری جرج بوش
واقعه روز ۲۷ اوت دراشرف یک نقض حقوق بین المللی و یک لکه سیاه برای سازمان ملل و آمریکا بود که هر دو به طور علنی و مکرر متعهد به حفاظت از ساکنان اشرف شده اند.
دولت عراق باید عاملان این حمله را شناسایی کند و آنها را براساس قانون عراق مورد پیگرد قرار دهد.
سازمان ملل و آمریکا باید قدمهایی بردارند تا تضمین کنند چنین واقعه یی دیگر رخ ندهد .
آنها باید این تدابیر عملی را هرچه سریعتر به اجرا بگذارند.

فرماندار ادوارد رندل رئیس پیشین حزب دموکرات آمریکا
واقعه یی که قبل از انتقال ستون ششم از اشرف به لیبرتی صورت گرفت، به صورت کاملا روشن یک ننگ است و کاملا همخوان است با همه رفتارهای پست، مشکل آفرین و خصمانه دولت عراق از زمانی که اولین گروه اشرفیها آماده انتقال به لیبرتی شدند.
اکنون زمان آن است که سازمان ملل و آمریکا دولت عراق را وادار به متوقف ساختن این اعمال خصومت آمیز در قبال مجاهدین کنند و قدمهای ضروری را برای تضمین شرایط انسانی در لیبرتی بردارند.
دولت ونیروهای عراقی باید بطور علنی به خاطر عدم انجام تعهداتشان مورد انتقاد قرار گیرند.

منابع سایت مجاهدین خلق ایران و همبستگی ملی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s