از ۱۹ آگوست ۱۹۵۳ تا ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱


بعد از ظهر ۲۸  مرداد سال ۱۳۳۲ میدان بهارستان تهران، شاهد اوج درگیریها بود. بلندگوها خبر پیروزی سلطنت طلبان را فریاد میزنند. زخمی ها به بیمارستان امیر اعلم در همان نزدیکی برده شده، کشته شدگان نیز در این بیمارستان نگهداری میشوند. نیروهای رزمی کودتا مسلح شده از سوی سیا موفق شدند، نخست وزیر انتخابی دولت را سرنگون سازند. سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، اسناد تازه‌ای را در ارتباط با کودتای ۲۸ امرداد ۱۳۳۲ منتشر کرد که نشان می‌دهد دولت آمریکا قصد داشت در صورتی که کودتا علیه دولت دکتر محمد مصدق شکست بخورد، در ایران یک جنگ چریکی دامنه دار به راه بیندازد. این سند «بکلی سری» که در سال ۱۹۵۳ در وزارت خارجه و شورای امنیت ملی آمریکا تنظیم شده، حکایت از آن دارد که آمریکا تا چه اندازه نگران آن بود که کودتا برای سرنگونی دکتر مصدق با ناکامی مواجه شود.
محمد رضا پهلوی که از تبعید بازگشته به سرجاسوس امریکا کرمیت روزولت که رهبری علمیات آژاکس را برعهده داشت میگوید : من تاج خویش را مدیون خداوندگار، ملت، ارتش و شما هستم. حداقل آخرین آدرس سپاسگذاری درست بود. چرا که محمد رضا پهلوی تاج خویش را به رئیس جمهور امریکا مدیون بود. روزولت توانست محمد مصدق را با کودتا سرنگون و دست نشانده امریکا را به قدرت برساند. حزب توده و آخوندهای درباری در این عملیات نقش موثری داشتند.
درباره رل استعمار پیر انگلیس در این کودتا کم گفته شده. ولی این جمله مصدق که در اسپند ۱۳۲۹ گفته شد، پایانی بود برای دولت دمکراتیک وی: به‌نام سعادت ملت ایران و به‌منظور کمک به تأمین صلح جهانی  امضاکنندگان ذیل پیشنهاد می‌نمائیم که صنعت نفت ایران در تمام مناطق کشور بدون استثنا ملی اعلام شود یعنی تمام عملیات اکتشاف استخراج و بهره‌برداری در دست دولت قرارگیرد.
کودتای ۲۸  مرداد آخوندها را در ۲۲  بهمن سال ۱۳۵۷ به قدرت رساند.
ترکیب این چند نیرو را میتوان عاملی برای تولد ارتجاع حکومتی و تروریسم دولتی دانست. استعمار پیر انگلیس، کارتلهای سرمایه داری امریکایی و حزب توده وابسته به اتحاد جماهیر شوروی، چپ نماهایی با تفکر ضد دمکراتیک و آخوندهای لجن زیست که خواستار برپایی حکومتی دمکراتیک و سکولار در ایران نبوده و نیستند. چند دهه پس از عملیات آژاکس، در حالیکه ارتجاع دینی در ایران با مخالفت اکثریت قاطع ایرانیان و خواست آنها برای سرنگونی اش مواجه است، ویروس ارتجاع اسلامی و فاشیزم دینی در منطقه گسترش یافته و میرود تا کشورهای اسلامی را به چند هزار سال پیش پرتاب کند. تلاش برای جایگزینی این رژیم با حکومتی دست نشانده، دور همیشگی سرکوب انقلاب را در پیش خواهد داشت.
حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، میبایست درس بزرگی حداقل برای ایالات متحده امریکا باشد.* ولی صد افسوس. افسار سیاست خارجی امریکا، تا جایی که به خاورمیانه برمیگردد، همواره در دستان استعمار پیر انگلیس بوده و هست. برای همین شاهد هستیم که حتی پس از این حملات تروریستی، نه رژیم ایران، بلکه نیروهای پیشرو ملی ایران هدف نیروهای رزمی کشورهای ائتلافی حمله کننده به کشور عراق هستند. فاجعه بارتر اینکه، آنها خلع سلاح شده، سلاحهایشان به نیروی ترویستی بدر سپاه تحویل، در خانه شان مورد هجوم نیروهای وحشی مزدور عراقی خامنه ایی، مالکی قرار گرفته و میگیرند.
ایالات متحده و انگلیس اگر به همین روند ادامه دهند، جهان را به چاهی ویرانگر و بهایی بسیار سنگین دچار خواهند کرد. همانگونه که شاهدیم، هم در لیبی و هم در مصر… پس از سرنگونی دیکتاتوری، این نیروهای پسگرای فاشیستی هستند که میروند جایگزین دیکتاتورها شوند. سیاست خارجی کشور انگلیس، تا زمانی که جادوگر پیر ملکه این کشور است، هیچگاه تغییری نخواهد کرد. این پادشاهی خواستار بدبختی هرچه افزونتر کشورهای اسلامی است تا بتواند تا زمانی که آنها نفت دارند، بچاپد. ولی امریکا در اشتباه فاحشی بسر میبرد اگر که فاشیزمهای اسلامی را نیروهایی بداند که دیر یا زود در یک پروسه دمکراتیک از میان خواهند رفت. پاشنه آشیل فاشیزم دینی، آگاهی اجتماعی است. این تنها نیروهای پیشرو هستند که میتوانند، واکسنی برای این ویروس باشند. هر انتقادی که به سازمان مجاهدین خلق ایران هم وارد کنند، آنها بهترین نیرو و برترین انتخاب در نبرد علیه فاشیزم دینی هستند. این آنتی تز، میتواند نه تنها میهنمان، بلکه با حمایت فکری از نیروهای دمکراتیک از کشورهای خاورمیان و شاخ آفریقا، توتالیتاریسم دینی را به زباله دان تاریخ بسپارد.

* در پرونده مطرح در دادگاه منهتن نیویورک ثابت شد که حکومت آخوندی و گروه تروریستی حزب‌الله لبنان در طراحی حملات یازده سپتامبر و کمک به آموزش هواپیماربایان و مسافرت آن‌ها کمک کرده‌اند (9 از تن از ربایندگان هواپیماها از خاک ایران بطور ترانزیت استفاده کردند) و پس از وقوع این حملات تروریستی نیز فاشیزم دینی و حزب‌الله به افراد القاعده برای فرار از آمریکا کمک کرده‌اند.
به گزارش روزنامه نیویورک تایمز مشارکت حکومت ایران در حملات یازده سپتامبر سال‌ها پیش توسط کمیسیون ملی مطرح و مدت‌ها مورد بحث بوده است.
این روزنامه نوشت که در گزارش کمیسیون ملی بررسی حادثه یازده سپتامبر نیز آمده است که «شواهد مستحکمی وجود دارد که دولت ایران به رفت و آمد افراد القاعده به داخل و خارج از افغانستان قبل از حوادث یازده سپتامبر کمک کرده و برخی از این افراد بعد‌ها جزء هواپیماربایان بوده‌اند. این گزارش همچنین یادآوری می‌کند که گروه حزب‌الله رفت و آمدهای برخی از هواپیماربایان را به ایران در نوامبر سال ۲۰۰۰ از نزدیک تعقیب می‌کرده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s