اخبار در هفته‌ای که گذشت


کتک خوردن یک آخوند جنایتکار حکومتی دیگر توسط یک دختر شجاع سمنانی

خبرگزاری حکومتی مهر : در روز سی و یکم مرداد ماه سال جاری بعد از تعطیلات دو روزه عید سعید فطر برای چندمین بار متوالی و این بار در شهر کوچکی مثل شهمیرزاد (توابع شهرستان مهدیشهر در استان سمنان) شاهد ضرب و شتم حجت الاسلام سید علی بهشتی، روحانی آمر به معرف و ناهی از منکر بودیم.

اثر تحریم ها

نشریه تایم : تحریم ها اثر خود را گذاشته اند، ایران تلاش می کند تا عمق فاجعه اقتصادی را زیر ارقام و آمار غلط پنهان کند
در غرب تهران مرکز خریدی هست که اگر حجاب زنان را نادیده بگیریم، چیزی کم از یک مرکز خرید در آمریکا ندارد؛ با همان سوپرمارکت ها و خوراکی ها و لباس فروشی ها و البته فروشگاه محصولات اپل. در ادامه این مطلب آمده است:
قفسه ها پر است از کیف های گران قیمت لویی ویتان ، همه جا ساخت و ساز است و رستوران ها گوش تا گوش پر از مشتری است. آیا اینجا می تواند پایتخت یک کشور تحریم زده باشد؟
اما شکوفایی توهمی بیش نیست. از وقتی که باراک اوباما خواستار دیپلماسی مستقیم در مورد ایران شد، دولت آمریکا توانسته متحدان اروپایی و آسیایی را به اعمال تحریم های اقتصادی علیه ایران برای بازگرداندن تهران به میز مذاکره متقاعد کند. نتیجه این که ارزش پول ایران تا ۵۰ درصد سقوط کرده و صادرات نفت ایران ۴۵ درصد کاهش یافته است. کارشناسان می گویند نرخ تورم در ایران ۵۰ درصد است یعنی دو برابر نرخ رسمی که دولت اعلام می کند.
ایران تا تبدیل شدن به یک قدرت اتمی ده سال فاصله دارد. اگر تحریم ها رهبران ایران را به رعایت خواسته های جهان و اثبات صلح آمیز بودن برنامه اتمی اش وادار نکند اسرائیل گفته است که با حمله نظامی واردعمل می شود. زندگی در تهران ادامه دارد و همزمان مقامات رسمی هیچ عقب نشینی نشان نمی دهند.
آژانس در نیمه تابستان گفت که تهران ظرفیت غنی سازی اورانیوم در تاسیسات زیرزمینی فردو را دو برابر کرده است. دیپلماسی بین المللی درمورد ایران با بن بست مواجه شده و رهبران اسرائیلی علنا از بمباران تاسیسات هسته ای ایران تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حرف می زنند.
آنچه که من در سفر شش روزه ام به ایران شاهد بودم حاکی از آن بود که تحریم ها اثر خود را گذاشته اند. ایران تلاش می کند تا عمق فاجعه اقتصادی را زیر ارقام و آمار غلط پنهان کند. همه از قصاب گرفته تا صنعتگر می گویند که تنها چند ماه با ورشکستگی اقتصادی فاصله دارند. اما حتی یک فاجعه اقتصادی نیز جلوی اشتیاق تهران برای اتمی شدن را نمی گیرد.
بخشی از مقاومت ایران در مقابل تحریم ها در نتیجه سیاست هوشمند است. در سال ۲۰۱۰ محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران سیاست یارانه نقدی را پیاده کرد که طبق آن هر شهروند از عواید نفت، ماهانه حدود ۴۵ هزار تومان دریافت می کند. این پول برای یک خانواده کم درآمد چهارنفره رقم چشمگیری است. اما تورم از یک سو و سقوط ارزش ریال در برابر ارز، این یارانه را می بلعد.
نویسنده مقاله سپس به گرانی مرغ در ایران اشاره می کند و می نویسد با بروز اعتراض های مردمی ، دولت اقدام به واردات مرغ یخ زده از ترکیه کرد. او سپس به نقل از زنی به نام آزاده که او را در یک قصابی در خیابان پیروزی تهران ملاقات کرده می نویسد «حالا مردم در خورش هایشان بیشتر سبزیجات استفاده می کنند.»
آنهایی که توانش را دارند سکه می خرند و در خانه نگه می دارند. دیگران پول خود را در آثار هنری سرمایه گذاری می کنند. سقوط ارزش ریال شاید بیش از هر چیز بر بازرگانی خارجی تاثیر گذاشته باشد. علیرضا و خانواده اش یک شرکت تولید فیلتر هوا دارند. این شرکت هشت سال پیش ۴۰ کارمند داشت و قصد داشت این تعداد را به ۱۰۰ نفر برساند. نویسنده مقاله به نقل از علیرضا می نویسد: «ما سابقا اگر باورتان بشود از آمریکا موادخام وارد می کردیم. بعد از تحریم ها از انگلیس وارد کردیم و حالا مجبوریم با کیف پر از پول نقد به دبی برویم چون آنها چیزی غیر از پول نقد از ما قبول نمی کنند.»
علیرضا پرسنل شرکتش را به نصف کاهش داده و می گوید اگر مجبور شود شرکت را می فروشد. او می گوید همه چیز متوقف شده: « هر روز افرادی به جستجوی کار به شرکت می آیند. خیلی ها به دستفروشی در مترو و خیابان روی آورده اند و همه مستاصل هستند.»
این تازه اول کار است. سنگین ترین تحریم های اروپا و آمریکا از اوایل ماه ژوئیه اعمال شد و اوباما دور جدیدی از تحریم ها را نیز در ماه اوت صادر کرد که هنوز اعمال نشده . در عین حال کنگره آمریکا در حال بررسی تحریم های دیگری است.
کارت اعتباری دیگر در ایران وجود ندارد و تنها کارت های بانکی داخلی قابل قبولند. کمبودها خود را نشان می دهد و مردم از دوستان وفامیل که به مسافرت خارج می روند تقاضا می کنند برایشان کالاهای مصرفی بیاورند. بسیاری از اجناس و لباس های ورزشی که مارک کارخانه های معروف را برخود دارند، قلابی و عمدتا ساخت چین هستند. ایران قبلا میوه و سبزیجات صادر می کرد اما حالا همگی به مصرف داخلی می رسد.
کارخانه های بزرگتر نیز حال خوشی ندارند. رنو و پژو هر دو قبلا قطعات یدکی را برای ایران خودرو تامین می کردند. تولید ایران خودرو به ۴۰ درصد کاهش یافته و ۹۵۰ نفر از پرسنل این کارخانه از کار بیکار شده اند.
تحریم ها شهروندان متوسط و تجارت بدنه جامعه ایران را به زانو درآورده اما آیا به اهداف اصلی و عامل صدور تحریم ها یعنی رهبری کشور و تعهداتشان به برنامه اتمی نیز اثری گذاشته است؟ وزارت خزانه داری آمریکا می گوید چنین تاثیری مشاهده نمی شود. در عین حال قاچاق کالا افزایش یافته که تنها به جیب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گرداننده اصلی برنامه اتمی ایران می رود. آمریکا دو بانک عراقی را از کار با موسسات ایرانی منع کرده است.
ایران تا کی می تواند دوام آورد؟ یک یا حداکثر دو سال. این را بسیاری از طبقه متوسط ایران می گویند. برخی به حق برخورداری از انرژی هسته ای تاکید می کنند. نویسنده به نقل از یک زن ایران به نام درّی می نویسد: «اگر پاکستان و اسرائیل دارند، چرا ما نداشته باشیم؟» درّی احتمالا فکر نمی کند که بمب اتم به بهای تحریم میسر می شود. اما مانند بسیاری از ایرانی های دیگر قصد ندارد به سیاست دولت ایران اعتراضی بکند.
رهبران ایران بر فعالیت های اتمی تاکید دارند و می گویند هدفشان تولید انرژی و تحقیقات پزشکی است و در عین حال از دسترسی بازرسان سازمان ملل به تاسیسات اتمی جلوگیری می کنند. این روند هرچه بیشتر طول بکشد تهدیدهای اسرائیل قوی تر می شود. بنیامین نتانیاهو از لزوم تعیین خط قرمز از سوی آمریکا برای ایران پای می فشارد که درصورت عبور ایران از آن خط قرمز، حمله به تاسیسات اتمی ایران را به دنبال داشته باشد. آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز از ایران می خواهد تا اجازه بازدید از تاسیسات نظامی پارچین را به بازرسان بدهد.
درّی برای آن که بتواند از مرکز خرید شیک غرب تهران خرید کند، مجبور شده طلاهایش را بفروشد اما می گوید خوشبختانه باز هم طلا برای فروش دارد. اما بالاخره طلاهای درّی ته می کشد، آزاده دیگر توان مالی برای خرید مرغ را ندارد، و شرکت علیرضا مجبور می شود درها را ببندد و دیگر هیچ کس باقی نخواهد ماند تا اجناس قاچاق شده روی قفسه های سوپرمارکت را بخرد

 

یورش اوباش بسیجی به دبیرستان هدف در تهران

گروهی از اوباش بسیجی که تعداد آنها بین 15 تا 20 نفر بود به ساختمان‌ مدرسه شماره یک هدف در خیابان ولیعصر بالاتر از کلانتری جامی روبه روی ضلع شرقی بیت رهبری
حمله کردند و با شکستن در و پنجره‌ها وارد ساختمان مدرسه شدند. اهالی محل می‌گویند دبیرستان مالک خصوص داشته و در اجاره آموزش و پرورش بوده؛ اما به علت عدم پرداخت اجاره بها حکم تخلیه آن صادر شده، اما بسیجیان در اعتراض به این حکم وارد مدرسه شدند و ساختمان آن را اشغال کرده و خسارات فراوانی وارد آوردند. این دبیرستان یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی در تهران است که پیش از انقلاب هم فعالیت داشته است. دکتر احمد بیرشک و تنی چند از یارانش (احمد دیانی، احمد رضاقلی زاده، سید محمد قاضی نوری، علی متمدن، دکتر تقی هورفر، احمد انواری) در تاریخ ۲ خرداد ۱۳۲۷ (برابر با ۲۳ ماه مه ۱۹۴۸ میلادی) اولین مدرسه هدف (مخفف هنر، دانش و فرهنگ) را بنیان نهادند.

‫کره جنوبی خرید نفت از رژیم آخوندی را متوقف کرد

به گزارش بلومبرگ پس از اینکه پالایشگاههای کره جنوبی در ماه گذشته میلادی نتوانستند برای محموله های نفتی ایران بیمه پیدا کنند، این کشور خرید نفت از رژیم ایران را به کلی متوقف کرد.
کره جنوبی در
هفت ماهه اول سال جاری میلادی، خرید نفت از رژیم ایران را کاهش داد، اما در ماه گذشته خرید خود را از این رژیم به صفر رساند. این در حالی است که کره جنوبی در ماه اوت سال قبل، یک میلیون و ۱۴۰ هزار تن نفت خام از ایران وارد کرده بود

استيصال رژيم ايران از تحريمها و اتکا به عراق برای دور زدن آن

وزنامه واشينگتن تايمز دور زدن تحريمها توسط رژيم ايران از طريق عراق نوشت: بر اساس اظهارات کارمندان کنگره، خبرنگاران محلی و طرفداران تحريمهای سخت عليه رژيم ايران، اين رژيم برای دور زدن تأثير فزاينده تحريمهای اقتصادی جهانی، با توجه به اين که اقتصادش در حال سقوط آزاد است، به مرزهای پر شکاف خود با عراق و ديگر کشورها روی می آورد.
مارک دوبوويتز (Mark Dubowitz)، مدير اجرايی بنياد برای دفاع از دموکراسيها که يک بانک فکری واشينگتن است و از تحريمهای شديدتر عليه رژيم ايران حمايت می کند، گفت عراق يک مکان بسيار مهمان نوازی برای رژيم ايران است. وی که رياست پی ريزی پروژه انرژی رژيم ايران را بر عهده دارد و به کاخ سفيد در مورد سياست تحريمها مشورت می دهد، گفت قاچاق در مرز ايران و عراق شامل ميزان قابل توجهی بنزين به داخل ايران و خارج کردن نفت از ايران می باشد.
گزارش ماه ژوئيه از سرويس تحقيقات کنگره خاطرنشان کرد که ريال به ميزان 50 درصد در سال گذشته کاهش يافته و رژيم ايران به طور واقعی از سيستم بانکی بين المللی قطع شده است. در اين گزارش آمده است: با توجه به اين که بسياری از شرکتها؛ بازار ايران را ترک کرده اند و طبق گزارشها بسياری از شرکتهای ايرانی تعطيل شده و کارگران را بيکار کرده اند، رژيم ايران به طور فزاينده يی مجبور به تجارت از طريق معامله پاياپای شده است. اين گزارش می گويد، علامتهای فشار اقتصادی روی رژيم ايران دو برابر شده است، در نتيجه اين رژيم که متکی به درآمد هنگفت نفت خام است، فقدان توانايی پالايش مواد نفتی و متکی به واردات بنزين از کشورهای ديگر است.
دوبوويتز گفت، رژيم ايران به شدت نياز به ارز دارد، و به تأثيرگذاری تحريمهای اعمال شده توسط غرب و جامعه بين المللی در تلاش برای مجبور کردن اين کشور به توقف توليد سلاح اتمی، است.
همچنين مارک والاس، مدير اجرايی ”عليه اتمی ايران متحد شويم“، که برای تحريمهای اقتصادی عليه رژيم ايران فشار می آورد، گفت ما شروع به مشاهده تأثير تحريمهای بين المللی کرده ايم. فشار اقتصادی روی رژيم ايران، آن را به سمت تجارت پنهانی خيلی بيشتری در مرزهايش با عراق و افغانستان سوق داده است… و دولت عراق و افغانستان چشم خود را بر شکاف مرزها و تجارت می بندند.
برای ماههاست عراق در دور زدن تحريمهای آمريکا و بين المللی به رژيم ايران کمک کرده است و همکاری در سطوح مختلف را افزايش داده است. دولت آمريکا در اقدام مورد اين روند نگران کننده يا مورد حسابرسی قرار دادن بغداد شکست خورده است. يک مقام وزارت خارجه گفت، دولت به دنبال تلاشهايی جهت جلوگيری از دور زدن تحريمهای آمريکا يا تحريمهای بين المللی توسط رژيم ايران است.
يک کارمند ارشد سنا که روی موضوعات رژيم ايران کار می کند، گفت اين رژيم به دليل اين که نمی توانند به صورت الکترونيکی پول را منتقل کنند، مستاصل شده اند شده است… وی افزود، تحريمها به طور باور نکردنی مؤثر بوده اند و اين رژيم در قتلگاه اقتصادی قرار دارد. رژيم ايران مايل است پول زيادی را برای محصولات بپردازد… مارک والاس، مدير اجرايی «عليه اتمی ايران متحد شويم»، خاطرنشان کرد: اين تجارت غيرقانونی بدون تأييد سپاه پاسداران، که اقتصاد رژيم ايران را کنترل می کنند می کند، نمی تواند صورت گيرد.

مرز سرخ برای رژيم ايران

رودی جوليانی شهردار پيشين نيويورک در مورد خطر دست يابی رژيم آخوندی به بمب اتمی گفت رژيم ايران رژيم خطرناکی که به گروگانگيری در سفارت آمريکا دست زد اکنون می خواهد اتمی هم بشود. وی افزود رئيس جمهور اوباما بيهوده وقت تلف می کند چرا که رژيم ايران در جهت اتمی شدند تلاش می کند. آن هم در شرايطی که اوضاع بيش از پيش اهميت پيدا می کند.
سی.ان.ان در مورد تفاوت سياست اوباما و رامنی در مورد جاه طلبيهای اتمی رژيم آخوندی سؤال کرد، شهردار جوليانی پاسخ داد، من معتقدم رامنی برای رژيم ايران مرز سرخ تعيين خواهد کرد. او برای رژيم ايران دقيقاً روشن خواهد کرد که فراتر از آن مرز نمی تواند برود. او ممکن است حتی در جريان مناظره های انتخاباتی اين مرز سرخ را اعلام کند.
رودی جوليانی افزود دولت اوباما در مورد امنيت سفير آمريکا در کنسولگری بنغازی اشتباه می کرد اگر در برآوردش نسبت به خطر رژيم ايران نيز به همين اندازه برآوردش در مورد خطر موجود عليه سفارت ما در بنغازی اشتباه کند ما با مشکل جدی مواجه خواهيم بود.

 

هشدار اتحاديه اروپا

اتحاديه اروپا روز دوشنبه طی بيانيه نسبت به ابعاد نظامی برنامه اتمی رژيم ايران هشدار داد و نسبت به آن ابراز نگرانی عميق کرد.
خبرگزاری آسوشيتدپرس گزارش داد روز دوشنبه در بيانيه ها يی که رژيم ايران را زير ضرب بردند عبارات سنتی مشابه آنچه که در نشستهای قبلی آژانس بين المللی انرژی اتمی به کار گرفته می شد ديده می شود.
استيفن چو وزير انرژی آمريکا، گفت رژيم ايران ”يک دهه است به شيوه های مختلف از دادن جواب به سؤالات درباره برنامه اتميش که ابعاد نظامی را در بر می گيرد، طفره می رود. رژيم ايران به اين طفره رفتن ادامه می دهد“..

رويارويی آمريکا و رژيم ايران در سال ۲۰۱۳

سفير مارتين اينديک از مقامات ارشد وزارت خارجه آمريکا در دولت بيل کلينتون گفت: اگر ديپماسی در قبال برنامه اتمی رژيم ايران مؤثر واقع نشود من بيم دارم که سال ۲۰۱۳سالی باشد که ما با رژيم ايران رويارويی نظامی داشته باشيم. اينديک که با تلويزيون سی.بی.اس مصاحبه می کرد افزود آمريکا در جلوگيری رژيم ايران از دست يابی به سلاح اتمی منافع حياتی دارد و برای کار ديپلوماسی شايد شش ماه فرصت داشته باشد تا مسأله اتمی رژيم ايران را حل کند. من نسبت به نتيجه بخش بودن آن البته بدبين هستم.

محتمل ترين محل برای يک درگيری

خبرگزاری آسوشيتدپرس، 16سپتامبر، ۲۰۱۲:
– چرا اهميت دارد: ايران با اتمام جنگ عراق و با فروکش کردن جنگ افغانستان، ايران محتمل ترين محل برای يک درگيری و منازعه جديد برای آمريکا خواهد بود. با وجود مجازاتهای جهانی بی سابقه، برنامه اتمی رژيم ايران در حال پيشرفت می باشد. آمريکا و ساير کشورهای غربی نگران هستند که اين رژيم در حالی که تهديد بزرگی برای اسراييل هست، مصمم به توسعه تسليحات اتمی و تغيير بنيادين تعادل قوای خاورميانه می باشد…

مواضع آنها؟
پرزيدنت اوباما از زمان رياست جمهوری خود يک سياست دوگانه يی را در مورد ايران اتخاذ کرده است و در حالی که به صراحت گفته است از دست يابی ايران به تسليحات اتمی جلوگيری خواهد کرد، دولت وی تحريمهای فلج کننده نفتی و مالی را عليه رژيم ايران اعمال کرده است تا به رژيم ايران برای متوقف نمودن فعاليتهای غنی سازی آن فشار بياورد…
ديپلوماسی اهداف اتمی ايران را متوقف نکرده است ولی اوباما تأکيد دارد که گزينه نظامی آخرين راه حل است. او به اسراييل فشار آورده است تا زمان بيشتری برای تحريمها و مذاکرات قائل شود و اين امر او را در يک عدم توافق و مغايرت با متحد نزديک آمريکا که فعالترين طرفدار واکنش نظامی [عليه تأسيسات اتمی ايران] هست، قرار داده است. ميت رامنی کانديدای رياست جمهوری حزب جمهوريخواه اوباما را متهم به ضعيف بودن در قبال رژيم ايران می کند… مشاوران او صحبت از ضرورت جلوگيری از دست يابی رژيم ايران به قابليت توليد تسليحات اتمی کرده اند، معياری که شاخص واکنش نظامی را نزديکتر می کند…

چرا اين موضوع اهميت دارد؟
قرار داشتن تسليحات اتمی در دستان رژيم ايران خاورميانه را بی ثبات می سازد و يک رقابت و مسابقه اتمی جديدی را در خاورميانه می تواند دامن بزند… عراق و لبنان خطر سقوط بيشتری تحت سلطه ايران پيدا می کنند… تهديد دست يابی حماس و حزب الله به تسليحات اتمی خطری خواهد بود که واشينگتن نمی تواند آن را بپذيرد… حمله به ايران موضوع راحتی نيست به همين دليل هيچ کدام از کانديداهای رياست جمهوری فراخوان برای اقدام نظامی نداده اند… نامشخص است که اقدام نظامی عليه ايران نهايتاً چه دست آوردی می تواند داشته باشد. ارزيابيهای اطلاعاتی می گويند حمله نظامی می تواند برنامه اتمی ايران را عقب بيندازد ولی آن را از بين نمی برد. حمله نظامی می تواند مردم ايران را در وضعيت پشتيبان يک دولت منفور و نامحبوب قرار دهد. اين کار همچنين می تواند باعث شقه در اتحاد بين آمريکا و متحدان غربی که ديپلوماسی را ترجيح می دهند گردد… از طرف ديگر رژيم ايران شواهدی از تمايل به مذاکرات جدی در مورد برنامه اتمی خود نشان نمی دهد.

۱۰۰۰

روز تحصن در آمريکا

مراسم هزارمين روز در مقابل وزارت خارجه آمريکا و کاخ سفيد در واشينگتن

سخنرانی پهلوان مسلم اسکندر فيلابی:
شما با سربلندی کاری کرديد که در تاريخ ايران نظير نداره، در تاريخ ايران نظير نداره که عده يی از هم ميهنان ما هزار روز برای دفاع از مبارزين شون که در اشرف هستند هزار روز تحصن کرده باشند. به واقع هر کسی هر وقت هر عملی انجام ميده تاريخ زندگی خودش رو می نويسه شماها اين سربلندی رو خودتون با حرکت خودتون ايجاد کرديد. و الآن 26 اين برج همين سپتامبر احمدی نژاد هزارتير جنايتکاری دروغگو وارد آمريکا ميشه. واقعاً شرمه برای آمريکا که به اين ويزا بده، بياد در اونجا و در اون سازمان ملل متحد صحبت بکند. وظيفه هر ايرانی با شرف، هر ايرانی با غيرت با هر اعتقاد و هر ايمانی که داره با هر مليتی که داره اين که بياد در اين تظاهرات نيويورک شرکت کنه و بگه که به عنوان يک ايرانی اين رو به عنوان رئيس جمهور وطنم به رسميت نمی شناسم.

سخنرانی دکتر احمد رجوی:
فکر می کنم که بايد شروع کرد، ما زير بار زور ستمگر نمی رويم. ما زير بار زور ستمگر نمی رويم، زنجير ظلم بشکند از دست و پای ما.
در طول نيم قرن مبارزه آزاديخواهانه سازمان پرافتخار مجاهدين خلق ايران عليه شاه و شيخ حقانيت مواضع اين سازمان بر کسی پوشيده نيست از حنيف کبير تا مريم رهايی، آگاه ترين خوشنام ترين، خوش سابقه ترين، عالم ترين فرزندان مرز و بوم ايران اين زيباترين وطن تاريخ ناکاميهای نهضتهای آزاديبخش ايران و جهان را ورق زدند و در يک کلام هميشه و همواره تصميمات درست اتخاذ کردند.
آن هم با يک آرم، آرم صداقت، صداقت و صفا، صداقت و وفا، صداقت و فدا، فدای حداکثر، اثبات کردند که در آن ديوان که حق حاکم شد و دست و زبان شاهد، نخواهد بود بازار و بها چيره زبانی را
مطاعی را عرضه کردند، مطاعی را عرضه کردند که چيزی جز راستی و نکوکاری نبود، بوده و خواهد بود.

سخنرانی کشيش کريس لوکر:
سلام من دکتر کريس لوکر، کشيش کليسای پرسبترين اول در شهر آننديل در ايالت ويرجينيا، در نزديک واشينگتن دی.سی هستم. می خواهم با همه شما در کمپ اشرف صحبت کنم و به شما بگويم که ما مردم آمريکا که برای آزادی می جنگيم، برای شما دعا می کنيم و سخت کار می کنيم که هر کاری را که لازم است انجام دهيم تا شما از قيد و بندهايتان آزاد شويد. اين مايه خوشبختی است که از دشواريهای شما آگاه شده ام.
می خواهم بدانيد که به عنوان يک آمريکايی به همراه بقيه برای آزادی شما فرياد می زنيم.
داريم تلاش می کنيم تا هر چه در توان داريم انجام دهيم. هر روز برای شما دعا می کنيم و اميدوارم و دعا می کنيم که به زودی به آزادی دست يابيد. اين چيزی است که می خواهيم و چيزی است که قلبمان برای آن می تپد و همه اين افراد خوب، برادران و خواهران شما که در اينجا ايستاده اند به آنها می پيوندم تا بگويم خدا شما را حفظ کند. ما تسليم نمی شويم تا شما آزاد شويد.
ما دعا می کنيم و شما نيز اميد داشته باشيد. خدايا همه افرادی را که در اشرف و ليبرتی محاصره هستند حفاظت کن.
خدايا دعا می کنيم آنها را سلامت نگهداری، دست خدايی ات روی سر آنها باشد و به آنها اميد بدهد. به آنها کمک کن که بدانند هزاران و هزاران و صدها هزاران تن صدای آنان را می شنوند. خدايا تو به ما می گويی که برای آنها بايستيم. خدايا آنها را در امان خودت نگه دارد و انشاالله به زودی از اين قيد و بند آزاد شوند. آنها را نگه دار و کمک کن هيچ وقت اميدشان را از دست ندهند. چون آنها را دوست داريم و قلبمان با آنهاست.
خدايا کرم تو را برای اين بندگانت می خواهيم. همه اينها را دعا می کنيم. آمين و خدا را شکر.

 

مصاحبه سی.ان.ان با طارق هاشمی

سی.ان.ان در يک مصاحبه 10 دقيقه ای با طارق الهاشمی وضعيت عراق را بررسی کرد:

ـ سؤال: با تشکر از شرکت تان در اين برنامه ار استانبول، واکنش شما در مورد اين که غياباً به مجازات مرگ محکوم شده ايد چيست؟

طارق هاشمی: من اين حکم را غيرقانونی و ناعادلانه می دانم، اول اين که دادگاه جنايی با توجه به ماده شماره 93 قانون اساسی، تخصص اين که وارد اتهاماتی که مربوط به مواضع حاکميت در دولت می شود ندارد، من از هرنوع اتهامی مصون می باشم چنين اتهاماتی بايد به دادگاه عالی ارجاع داده شود و نه به دادگاه جنايی، اين نکته اول. نکته دوم اين که، بر اساس ماده شماره 95 قانون اساسی، هر نوع دادگاه ويژه يی مانند دادگاه مرکزی جنايی که به پرونده من رسيدگی کرده غيرقانونی است زيرا که يک دادگاه ويژه است.

سوال: شما به نظر نمی رسد که در مورد اتهاماتی که عليه شما زده شده مخالفتی داشته باشيد، بيانيه يی که از طرف دولت مالکی صادر شده است می گويد شما مرتبط با گروههايی بوده ايد که دست به کشتن و سوقصد و تروريزم زده ايد، بسياری از شهود در مقابل 9قاضی عالی رتبه که به اعتبار و کارشان شهرت داشته اند شهادت داده اند، که در نهايت وی را مقصر شناختند، شما همين حالا در مورد پروسه آن شکايت داريد، شما اتهامات را رد نمی کنيد؟ شما به خاطر قتل به مرگ محکوم شده ايد؟

طارق هاشمی: اين کاملاً باور نکردنی است که نخست وزير که مخالف سياسی من است، مستقيماً وارد پرونده حقوقی من می شود، چنين اتهاماتی و چنين بيانيه هايی بايد توسط قضات صادر شود و نه توسط نخست وزير، اين دليل واضحی بر اين است که چگونه پرونده من، دارای انگيزه های سياسی است.

سؤال: آيا شما آن جنايات را مرتکب شده ايد؟

طارق هاشمی: به هيچوجه، به هيچوجه، من در سال ۲۰۰۶ خود قربانی بودم، سه تن از اقوام من، دو برادر من و خواهرم به قتل رسيدند و من اطمينان دارم که قتل آنان با انگيزه های سياسی صورت گرفته بود، من می دانم فردی که اکنون در دولت است، فردی که اکنون در پروسه سياسی است، در پشت اين قتلها قرار داشت، من شخصاً قربانی تروريزم بودم، در سال ۲۰۰۶ و من کماکان سکوت کرده و صبر نمودم زيرا که نوری مالکی تمامی اين پرونده های قاتلان مجعول را نگه داشته است و من رعايت کردم و سکوت کردم بعد از 5سال، من اکنون به عنوان بخشی از تروريزم معرفی می شوم، بخشی از خشونت معرفی می شوم که افراد مختلفی را کشته ام که من هيچ وقت از آنان مطلع نبوده و هيچ وقت با آنها رابطه ای نداشته ام و هيچ منافع يا مشکلی با آنها نداشته ام. چه انگيزه ای در پشت کشتن يک قاضی عراقی می تواند باشد يا يک وکيل يا بسياری ژنرالهای حکومتی می تواند باشد، انگيزه معاون رئيس جمهور در اين رابطه چه می تواند باشد؟
اگر من چنين انگيزه هايی می داشتم اول از همه بايد اين نوع انگيزه ها را بايد در انتقام گيری از کسانی که اعضای خانواده مرا کشتند به کار می گرفتم، ولی من چنين کاری نکردم، زيرا که من چنين انگيزه ای نداشتم، از روز اول همچنين انگيزه ای نداشتم زمانی که دبيرکل حزب اسلامی عراق بودم من پروسه سياسی را انتخاب کردم.

سوال: در حال حاضر در عراق چه خبر است، جريان شديدی از کشتار وجود دارد گويی که القاعده باز می گردد کشور در آستانه محاصره است، چرا چنين چيزی در حال حاضر در جريان است؟

طارق الهاشمی: اين بخشی از شکست دولت مالکی است، او به چيزی پاسخگوی نيست، سازمان ملل عراق را به عنوان شکست خورده تلقی می کند، با يک اقتصاد شکست خورده، ما خدماتی ارائه نمی دهيم، ما امنيت شکننده و پروسه سياسی شکننده يی داريم و به طور سيستماتيک از ساختن يک دموکراسی واقعی منحرف شده و به يک رژيم استبدادی واگشت کرده ايم، اين آن چيزی است که در کشور من جريان دارد، من صدای خود را به رساترين وجه رساندم و اين بهايی است که برای آن پرداختم… .

گسترش تهاجمات رزمندگان ارتش آزادی سوریه در دمشق

رزمندگان ارتش آزادی سوریه، تهاجمات خود را علیه نیروهای بشاراسد در دمشق گسترش دادند.
دیکتاتور سوریه برای جلوگیری از پیشروی ارتش آزادی سوریه، جنوب دمشق بخصوص منطقه الزبدانی را تحت شدید ترین بمباران های وحشیانه با هواپیماهای جنگنده و هلی کوپترها قرار داده و از زمین نیز توپ باران و موشک باران می کند. شهرهای حلب و حما و رستن نیز از صبح امروز توسط هواپیماها و تانک های بشار اسد وحشیانه بمباران شدند.
گروه های بزرگی از نظامیان جدا شده از بشار اسد و شمار بیشتری از جوانان سوری به صفوف ارتش آزادی سوریه پیوستند.
محققین حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۱، اعلام کردند، لیست جدیدی از افراد، مقامات وارگانهای دولتی سوریه که مرتکب جنایت جنگی شده اند، تهیه کرده ا ند. این هیأت تحقیقاتی مستقل،به رهبری پائولوتین هیرو گفت: آنها مدارک و شواهد فوق العاده ارزشمندی را تهیه کرده اند و از شورا ی امنیت خواستار ارجاع پرونده سوریه به دادگاه جنایات جنگی شده اند

اهمال کاری جنایتکارانه رژیم

یک رسانه حکومتی در باره اهمال کاری جنایتکارانه رژیم نسبت به زلزله زدگان آذربایجان شرقی نوشت: «با گذشت ۴۰روز از وقوع زمین‌لرزه، مردم این اهالی هنوز هم در چادرهایی که برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده است، زندگی می‌کنند و هنوز خبری از خانه‌های آجری و حتی کانکس نیست.»

یک ارگان حکومتی دیگر، وضعیت زلزله زدگان کنونی را به زلزله زدگان پنجاه سال پیش در بوئین زهرای قزوین تشبیه کرد و نوشت، گویی هیچ چیزی عوض نشده است

حمله شدید مک کین به سیاست اوباما در قبال رژیم های ایران و سوریه

سناتور جان مک کین باردیگر سیاست اوباما درقبال برنامه اتمی رژیم ایران، تحولات سیاسی عراق و سکوت وی درقبال قتل عامها در سوریه را به شدت موردحمله قرارداد.

مک کین که در یک برنامه هفتگی تلویزیون سی بی اس آمریکا ۲۶ شهریور ۱۳۹۱، شرکت کرده بود، گفت : چه کسی نمیداند که رژیم ایران مسیر دستیابی به تسلیحات اتمی را می پیماید. ما باید به رژیم ایران بگوییم مرزهایی وجود دارند که این رژیم نباید از آنها عبور کند. وی افزود: خطر از هم پاشیدن عراق را تهدید میکند و رژیم ایران از حریم هوایی آن برای ارسال تسلیحات به بشار اسد استفاده میکند. در سوریه ۲۰ هزارتن قتل عام شدند و مورد تجاوز و شکنجه قرار گرفتند، اما رئیس جمهور آمریکا در حمایت از آنان صحبتی نکرد و سلاح و تجهیزات برایشان نفرستاد تا تعادل این جنگ نابرابر را تغییر دهد، در حالیکه کمکهای رژیم ایران به اسد همچنان ادامه دارد.
سفیر مارتین ایندیک INDYK از مقامات ارشد وزارت خارجه آمریکا در دولت بیل کلینتون گفت :اگر دیپلماسی درقبال برنامه اتمی رژیم ایران مؤثر واقع نشود ، من بیم دارم که سال ۲۰۱۳ سالی باشد که ما با رژیم ایران رویارویی نظامی داشته باشیم.
ایندیک نیز که با تلویزیون سی بی اس مصاحبه می کرد اظهار داشت : آمریکا در جلوگیری رژیم ایران از دستیابی به سلاح اتمی، منافع حیاتی دارد و برای کار دیپلماسی، شاید شش ماه فرصت داشته باشد تا مسئله اتمی رژیم ایران را حل کند. من نسبت به نتیجه بخش بودن آن، البته بدبین هستم.

کانادا رژیم ایران را به عنوان حامی تروریسم می شناسد

جان بِرد، وزیر خارجه کانادا گفت کانادا از ماهها پیش، تجدید نظر بر سر حضور دیپلماتیک در ایران را آغاز کرد. به گزارش سی تی وی کانادا ۲۴ شهریور ۱۳۹۱، وزیر خارجه کانادا که با خبرنگاران صحبت میکرد، تصریح کرد کانادا رژیم ایران را به عنوان حامی تروریسم می شناسد.

جان برد افزود دولت فدرال کانادا، پس از حمله به سفارت انگلستان در تهران، تصمیم گرفت شمار نفرات سفارت خود را به حداقل برساند. زیرا سابقه رژیم ایران در رابطه به سفارتخانه های خارجی به سال ۱۹۸۰ و حمله آن به سفارت آمریکا برمیگردد.

حراج خائنانه نفت ایران

به گزارش رویتر ۲۴ شهریور ۱۳۹۱، رژیم ایران ، تلاش میکند نفت خود را با قیمتهای غیرقابل باور بفروشد، اخیرا برای هر بشکه نفت، تجار چینی حدود ۵۴ دلار، یعنی حدود نصف قیمت رسمی نفت خام در بازارهای جهانی، به رژیم ایران پیشنهاد کرده اند.

رویتر می افزاید: کشتی های نفتکش رژیم ایران خود را شبانه و در تاریکی به بندر متروکه ای در مالزی رسانده و نفت خود را در انبارهای آنجا تخلیه کرده اند. بر اساس این گزارش طی هفته‌های گذشته دست کم دو نفتکش بزرگ حامل نفت رژیم ایران با این روش در بندر لابوآن Labuan مالزی تخلیه شده است.
رویتر خاطرنشان کرد سومین نفتکش رژیم ایران نیز که اخیراً راهی لابوآن شده بود، تغییر مسیر داده و قرار است در بندر دالیان چین پهلو بگیرد.

تحریمهای فلج‌کننده علیه رژیم توأم با حمایت از مخالفان

میت رامنی کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد : تحریمهای فلج‌کننده علیه رژیم ایران باید توأم با حمایت از مخالفان آن باشد و این رژیم را از لحاظ اقتصادی به زانو در آورد.

رامنی که به پرسشهای تلویزیون ای بی سی آمریکا پاسخ میداد به سیاست ضعیف اوباما درقبال حکومت ایران انتقاد کرد و گفت: زمانی که ایرانیان ناراضی در تهران به خیابانها آمده بودند، رئیس‌جمهور(اوباما) سکوت اختیار کرد. اگر من جای او بودم، از یک دولت منتخب حمایت میکردم و علیه رژیم موضع میگرفتم. در صورتیکه اوباما ساکت ماند. اضافه براین، باید علیه احمدی‌نژاد به ‌دلیل تحریک به نسل‌کشی اعلام جرم میشد و تحت تعقیب قرار میگرفت.

میت رامنی تصریح کرد: خط قرمز من این است که رژیم ایران نباید سلاح اتمی داشته باشد. اینکه این رژیم ظرفیت ایجاد رعب و ظرفیت اتمی شدن را به دست آورد، غیر قابل قبول است. زیرا توان بی‌ثبات سازی‌اش تنها به خاورمیانه محدود نخواهد شد. بنابراین رژیم ایران به‌عنوان حکومت اتمی برای ایالات متحده پذیرفتنی نیست.

تلویزیون ای بی سی ۲۴ شهریور ۱۳۹۱، از رامنی پرسید در اینصورت، آیا خط قرمز شما با خط قرمز اوباما در یک جهت قرار میگیرند؟

رامنی پاسخ داد: بله، اما وقتی کسی می‌گوید برای ایالات متحده آمریکا غیرقابل قبول است، معنی روشنی دارد. یعنی باید بگوید هر اقدام لازمی را برای جلوگیری از اتمی شدن رژیم ایران، انجام خواهد داد.

صدراعظم آلمان: اتمی شدن ایران پذیرفتنی نیست

نگلا مرکل، صدر‌اعظم آلمان، در آستانه تشکیل کنفرانس تابستانی خود در برلین اعلام کرد که مجهز شدن ایران به سلاح اتمی قابل پذیرش نیست. وی گفت هنوز امکان یافتن راه‌ حل تنش اتمی ایران از طریق مذاکره وجود دارد.

کنفرانس خبری صدراعظم آلمان روز دوشنبه (۱۷ سپتامبر / ۲۷ شهریور) در برلین برگزار شد. پیش از آغاز رسمی این کنفرانس، خانم آنگلا مرکل خطاب به نمایندگان رسانه‌های برلین، پایتخت آلمان، گفت که معتقد است هنوز یافتن راه ‌حل تنش اتمی ایران از طریق مذاکره غیرممکن نیست.وی در عین‌حال تاکید کرد که مسلح شدن جمهوری اسلامی به سلاح اتمی قابل قبول نیست. صدراعظم آلمان گفت که تجهیز ایران به سلاح‌اتمی نه تنها امنیت اسرائيل، بلکه امنیت همه جهان را به‌خطر می‌اندازد.

به‌گزارش خبرگزاری آلمان صدراعظم این کشور از سیاستمدارانی است که می‌کوشد مانع حمله یک‌جانبه اسرائيل به تاسیسات اتمی ایران شود. وی در برلین گفت: «من می‌خواهم که ما به‌ صورت بین‌المللی و با هم عمل کنیم.»

خبرگزاری آلمان در تفسیر اظهارات صدراعظم نوشت که وی مایل است مذاکرات سیاسی را به محور اصلی تلاش‌ها برای جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتمی تبدیل کند.

آزمایش سلاح های شیمیایی سوریه با حضور ماموران ایرانی


اشپیگل
ارتش سوریه با آزمایش استفاده از سلاح شیمیایی از «خط قرمز» عبور کرده است.
در حالی که درگیری‌های خونین در سوریه میان نیروهای وفادار به اسد و مخالفان او ادامه دارد، گزارشی از آزمایش سیستم‌های پرتاب سلاح‌های شیمیایی توسط ارتش این کشور منتشر شده است. افسران جمهوری اسلامی هم در این مانور حضور داشته‌اند.
به گزارش رادیو آلمان، هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» روز یکشنبه (۱۶ سپتامبر ۲۰۱۲) گزارش داد، ارتش سوریه در نزدیکی «مرکز تحقیقات سلاح‌های شیمیایی» در «صفیرا» واقع در شرق شهر حلب، به آزمایش سیستم‌های پرتاب سلاح شیمیایی دست زده است. این آزمایش اواخر ماه اوت انجام شده و در آن پنج تا شش بمب به صورت «پرنشده»مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
براساس این گزارش، افسران جمهوری اسلامی هم در این مانور حضور داشته‌اند.
این گزارش در آخرین شماره هفته‌نامه اشپیگل که روز دوشنبه (۱۷ سپتامبر) منتشر خواهد شد، چاپ شده است. وبسایت این هفته‌نامه بخش‌هایی از این گزارش را روز یکشنبه (۱۶ سپتامبر) منتشر کرده است.
تاسیساتی که در نزدیکی شهر صفیرا واقع است، بزرگترین مرکز تحقیقات سلاح‌های شیمیایی در سوریه به شمار می‌رود و به طور رسمی نیز از آن به عنوان مرکز تحقیقاتی استفاده می‌شود. گفته می‌شود، کارشناسان ایرانی و کره شمالی در این مرکز مشغول به کار هستند.
رژیم ایران حضور خود در سوریه و کمک به رژیم اسد را پنهان نمی‌کند. در آخرین اظهار نظر در این باره، محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، گفته است: «انتقال تجربیات به سوریه از افتخارات ایران است». او در عین حال ادعا کرده که ایران در سوریه حضور نظامی ندارد.
مخالفان رژیم اسد می‌گویند، ایران برای کمک به رژیم اسد هیچ محدودیتی برای خود قائل نیست. گزارش‌های غیررسمی حاکی از آن است که شمار زیادی از ۴۸ ایرانی‌ای که حدود دو ماه پیش در نزدیکی دمشق به اسارت نیروهای مخالف اسد درآمدند، افسران سپاه هستند.

عبور اسد از «خط قرمز»
بر اساس گزارش منابع اطلاعاتی غرب، در مرکز تحقیقات سلاح‌های شیمیایی در نزدیکی «صفیرا»، گازهای سمی سارین، تابون و خردل تولید می‌شود. این گازهای کشنده در رده‌بندی سلاح‌های کشتار جمعی خطرناک قرار دارند.
یکی از افسران ارتش سوریه که به مخالفان پیوسته و اهل یکی از روستاهای نزدیک مرکز تحقیقات سلاح‌های شیمیایی است، به اشپیگل گفته است، شورشیان قصد ندارند این مرکز تحقیقاتی را به تصرف خود درآورند. این افسر تاکید کرده که مخالفان امیدوارند که واحدهای آمریکایی این مرکز را در اختیار خود گرفته و امنیت آن را تامین کنند.
این افسر شورشی همچنین گفته است: «ما نه خواهان استفاده رژیم اسد از این سلاح‌ها هستیم و نه مایلیم که این سلاح‌ها به دست گروه‌های افراطی بیافتد».
رژیم اسد اوایل تابستان امسال اعلام کرد که از سلاح‌های شیمیایی خود تنها در صورت حمله نیروهای خارجی و علیه آنها استفاده خواهد کرد.
در ماه اوت سال جاری میلادی دولت آمریکا به رژیم بشار اسد در مورد استفاده از سلاح شیمیایی هشدار داد.
اشپیگل نوشته است، ارتش سوریه با آزمایش استفاده از سلاح شیمیایی از این «خط قرمز» عبور کرده است.

۱۲۰ منهای ۱۰۰

ر اساس ليست منتشر شده از سوي ارگانهاي رژيم، 100تن از سران 120عضو جنبش عدم تعهد از شركت در جلسه عدم تعهد درحاكميت آخوندي خودداري مي كنند.
ديكتاتوري آخوندي كه ماههاست با جار و جنجال دجالگرانه مدعي اجلاس سران جنبش عدم تعهد است، ليست نهايي شركت كننده در اين نمايش را منتشر كرد كه حاكي از ورشكستكي پيشاپيش و فضاحت بي سابقه براي رژيم است.
مطابق اين ليست، فقط20تن از سران كشورهاي عضو عدم تعهد كه 120كشور است، در اين اجلاس شركت مي كنندكه درمجموع 15درصد اين كشورها ميشود.
رژيم آخوندي بعد از تبليغات كشاف اوليه مدعي شركت 50رئيس كشور شده بود، سپس دريك مرحله شمار آنها را به 27تن تقليل داد و درليستي كه امروز منتشرشده، فقط نام 20تن ذكر شده است.
اين درحاليست كه جنبش عدم تعهد 120 عضو رسمي و 16 عضو ناظر دارد.
كشورهايي كه سران آنها در اجلاس شركت مي كنند، ازجمله عبارتند از: افغانستان، پاكستان، ارمنستان، تركمنستان، تاجيكستان، بنگلادش، نپال، بوتان، اندونزي، كوبا و بوليوي و سران دو كشور حاشيه خليج فارس.
درحاليكه رژيم آخوندي پيش از اين اعلام واصرار كرده بود، محمود عباس رئيس دولت فلسطين هم در اين اجلاس شركت مي كند، اما در ليست منتشرشده امروز، نام وي ديده نمي شود.
از سوي ديگر، اسماعيل هنيه، گرداننده حماس، نيز به دنبال دو دوزه بازيهاي رژيم براي تفرقه اندازي درفلسطين، اعلام كرد از شركت در اجلاس تهران خود داري مي كند.
وي علت خودداري از شركت در اجلاس را جلوگيري از بروز اختلاف در فلسطين اعلام كرد.
محمد مرسي رئيس جمهور مصرهم كه رياست دوره يي جنبش عدم تعهد را برعهده دارد، كند، گفته است در هنگام برگشت از سفرش به چين، يك توقف چهارساعته درتهران خواهد داشت وهدفش انجام پروتكل انتقال مسئوليت اداري به رژيم آخوندي است كه نوبت رياست دوره يي عدم تعهد به آن رسيده است..

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s