تظاهرات ضدحکومتی در تهران


فراخوان مريم رجوی به همبستگی مردم با تظاهر کنندگان و محکوميت بين المللی اقدامات سرکوبگرانه خامنه ای

رئيس جمهور برگزيده مقاومت خانم مريم رجوی، به بازاريان و مردم به پاخاسته تهران که شجاعانه به خيزش و قيام عليه ستم و چپاول آخوندی برخاستند درود فرستاد و مردم و جوانان تهران بزرگ را به همبستگی و همراهی با تظاهر کنندگان فراخواند.
خانم مريم رجوی افزود: ولی فقيه ارتجاع نمی تواند با سرکوب و دستگيری و موج بی وقفه اعدامهای دستجمعی فرياد حق طلبی و آزاديخواهی مردم به جان آمده را در گلو خفه کند. وی تأکيد کرد: اين مردم ايران و زحمتکشان و کسبه و بازاريان و اقشار به ستوه آمده جامعه خيانت شده و غارت شده ايران هستند که بهای سياستهای ضدايرانی و ضد مردمی خامنه ای را می پردازند و با فشارهای طاقت فرسا و فزاينده زندگی روزمره روبه روهستند. آن هم در حاليکه هزار فاميل غارتگرحاکم و پاسداران ولايت خامنه ای به اختلاسهای ميلياردی و تباه کردن اقتصاد و صنعت وتجارت و بازار داخلی ايران به خاطر سياستهای صدور ارتجاع و تروريسم و توليد بمب اتمی و دخالت در عراق، به منظور حفظ حاکميت ننگين خودشان و رژيم خونريز متحدخود درسوريه، مشغولند.
خانم رجوی، جامعه بين المللی و دولتهايی را که مدعی دفاع از حقوق و آزاديهای جهانشمول هستند و به ويژه ملل متحد را به محکوميت اقدامات سرکوبگرانه خامنه ای و اقدام فوری برای آزادی دستگير شدگان فراخواند و از مردم تهران بزرگ به ويژه جوانان اشرف نشان و پيشتار خواست به تظاهر کنندگان و قيام کنندگان بپيوندند و اعتراضات حق طلبانه و آزاديخوانه را رودرروی فاشيسم دينی گسترش دهند.

………………..

شعار مردم تهران: لعنت به اين گرونی – آخوند تو سرنگونی

بنا به گزارشهای دريافتی درگيری روز چهارشنبه بازار تهران به نقاط ديگر از جمله توپخانه، چهارراه استانبول، ميدان فردوسی، ميدان انقلاب و وليعصر کشيده شد.
مردم می گويند بازار تهران دو سه روز گذشته تعطيل بوده و تمام مغازه داران تجريش و طلافروشان و صرافان تعطيل کرده اند. مغازه های خيابان جمهوری، خيابان شريعتی تعطيل بود. به دليل اين وضعيت نابسامان دلار، کسی نمی تواند جنس بخرد يا بفروشد. ضمن اين که امنيت نيست. رژيم ممکن است بيايد مغازه مان را پلمپ کنند. در حال حاضر بجز مواد غذايی و سوپرمارکتها بقيه مغازه تعطيل است.
شعار مردم تهران در خيابان فردوسی:لعنت به اين گرونی – آخوند تو سرنگونيبنا به گزارشهای تکميلی از اعتراض روز چهارشنبه مردم تهران، تظاهر کنندگان در خيابان فردوسی شعار می دادند:”ملت گدايی می کند، دولت خدايی می کند،سوريه را رها کن فکری بحال ما کن،بازاری با غيرت حمايت حمايت ولعنت به اين گرونی آخوند تو سرنگونی“بنا به اين گزارش مزدوران بسيجی موتورسوار و مزدوران لباس شخصی در کنار گارد ضدشورش تظاهر کنندگان را مورد ضرب و شتم قرار داده و آنها را متفرق می کردند………….

بنا به گزارشهای دريافتی تظاهرات امروز تهران که از ساعت11 صبح شروع شده بود، تا ساعت۱۷۰۰ ادامه داشت. بازاريان اعلام کرده اند فردا نيز به اعتراض و اعتصاب خود ادامه خواهند داد..
در تظاهرات امروز مردم شعار می دادند: ”دولت جنايت می کند رهبر حمايت می کند، نصرمن الله و فتح قريب، مرگ بر اين دولت مردم فريب، مرگ بر خامنه ای. بنا به اين گزارش امروز در جريان اعتصاب بازاريان در خيابان فردوسی مردم معترض بانک مسکن را به آتش کشيدند.

رژيم در وحشت از انعکاس خبرهای تظاهرات و اعتصاب امروز بازاريان در تهران، اقدام به پخش پارازيت بر روی شبکه های خبری کرده به نحوی که مردم امکان دسترسی به شماری از تلويزيونهای خبری ندارند و ارتباط آنها مختل شده است.
گزارشهای دريافتی حاکی است تظاهر کنندگان تهران، شعار می دادند:
«محمود خائن آواره گردي…»،
«محمود حياکن، سياست و رها کن»،
«نترسيد نترسيد ما همه با هم هستيم»،
«احمدی به هوش باش، ما مردميم نه اوباش»
گزارشها حاکی است مردم در خيابان لاستيک آتش زده و با مأموران درگير شدند.

تظاهرات بازاريان در تهران با شعارهای ضدحکومتی
پرتاب گاز اشک آور توسط نيروهای سرکوبگر
شعار تظاهر کنندگان: احمدی نژاد حيا کن، سوريه را رها کن، فکری به حال ما کن

در ساعت ۱۴۰۰ از ميدان فردوسی خروش شعارهای مردم به جان آمده و خشمگين که فرياد می زنند «محمود حيا کن سياست را رها کن ـ سوريه را رها کن فکری به حال ما کن»، «نترسيد نترسيد ما همه با هم هستيم»، «احمدی به هوش باش ما مردميم نه اوباش» به گوش می رسد. صدای تيراندازی و دود ناشی از پرتاب گاز اشک آور آسمان منطقه مرکزی تهران را پوشانده و درگيری مردم با نيروهای سرکوبگر ادامه دارد.
بين ساعتهای 9 الی 12 نيز مقابل بانک مرکزی، ميدان ونک، خيابان وليعصر – تقاطع ميرداماد نيز مردم عليه وخامت اوضاع اقتصادی دست به تجمع زدند.

درگيريهای امروز معترضان به سقوط ارزش ريال در بازار تهران به نقاط ديگر گسترش يافت.بنا به گزارشهای منتشر شده تظاهر کنندگان به سقوط ارزش ريال، به سمت سبزه ميدان و 15خرداد حرکت کردند. تظاهر کنندگان همچنين در توپخانه و خيابان فردوسی با مأموران سرکوبگر نيروی انتظامی درگير شدند.
بنا به اين گزارش مأموران سرکوبگر گارد ضدشورش به تظاهر کنندگان در ميدان فردوسی حمله کرده و اين ميدان را تصرف کردند و اجازه تردد به مردم در اين ميدان را نمی دادند.
بنا به گزارش ديگری عده يی از تظاهر کنندگان اقدام به آتش زدن لاستيک کرده و با مأموران درگير شدند. مأموران نيروی انتظامی چند تن از تظاهر کنندگان را دستگير کردند.
گزارشها حاکی است بازار تهران هم چنان تعطيل است. در ميدان آرژانتين نيز صرافيها تعطيل کردند.
خبرگزاری حکومتی مهر به نقل از يکی از سرکردگان نيروی انتظامی مدعی شده است مغازه هايی که تعطيل شده بر اساس حکم قضايی با آنها برخورد می شود.
تلويزيون سی.ان.ان گزارش داد نيروهای امنيتی برای سرکوب تظاهراتی که به دليل اوضاع بد اقتصادی در تهران برپا شده بود، به خيابان آمده اند. بازاريانی که به دليل سقوط آزاد قيمت ريال خشمگين هستند، سطلهای زباله را به آتش کشيدند. مأموران نيروی انتظامی سرانجام بازار را تعطيل کردند. ريال 75 درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داده است. اين شامل يک سقوط شديد طی هفته جاری می شود. احمدی نژاد تحريمهای غرب را علت اين وضعيت می داند.

تظاهرات در مشهد
گزارشهای دريافتی از مشهد نيز حاکی است امروز عصر بازاريان مشهد نيز در حمايت از بازاريان تهران دست به اعتصاب زدند.

طنين بانگ الله اکبر و مرگ بر ديکتاتور بر پشت بامهای تهران

به گزارش دريافتی از تهران مردم تهران در ساعت 22شب گذشته در نزديک ميدان آزادی صدای الله اکبر و مرگ بر ديکتاتور بر روی پشت بامها سر دادند.

منبع سایت سازمان مجاهدین خلق ایران

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s