اخبار ایران در هفته ایی که گذشت


پرچم جمهوری اسلامی در دست برگزار کننده گان «مراسم ضّد جنگ»
تورنتو ۱۵ مهر
۱۳۹۱

اعتراف خامنه‌ای به خیزش مردم تهران
در همین چند روزی که نوسان قیمت ارز و ریال خبر اصلی اول خبرگزاریهای اونها تشکیل می‌داد سریعاً ابراز خوشحالی کردند متانت و دیپلوماسی رعایت نمی‌کنند بچه‌گانه و کودکانه ابراز خوشحالی می‌کنند که مشکل درست کردیم برای ملت ایران، مشکل درست کردیم برای جمهوری اسلامی، اینها صریح میگن، دو ساعت، دو سه ساعت یک عده توی خیابان تهران میآن چند تا سطل زباله را آتش می‌زنند اونها اونطرف دنیا خوشحالی، ابراز خوشحالی می‌کنند که آره، شلوغ شد شلوغ شد، ما وضع ما بدتر (توجه کنید) …ولی‌فقیه ارتجاع با کوچک جلوه دادن اعتراض بازاریان تهران و با دروغگویی آشکار در این رابطه، نگرانی خود را از قیام سال 88 بار دیگر تکرار کرد و گفت:
یک عده‌یی به‌نام بازاری آمدند توی خیابانها اغتشاش کنند فوراً بازاریهای محترم با موقع شناسی اعلامیه دادند اعلام کردند دروغ میگن اینها از ما نیستند. … .. حرف من در فتنه 88 هم همین بود، در فتنه 88 بعد از انتخابات با اون عظمت چند روز بعد از انتخابات یک عده آمدند اظهار مخالفت کردند یک عده هم از این فرصت استفاده کردند سلاح گرفتند کار را به آشوب و تشنج کشاندند پایگاه بسیج را گلوله‌باران کردند حرف ما این بود آن کسانی که به‌نام اونها این کارها را انجام می‌گرفت باید همون وقت اعلامیه می‌دادند اعلام بیزاری می‌کردند می‌گفتند اینها از ما نیستند نکردند، اگر می‌کردند فتنه زودتر ریشه‌کن می‌شد، مسائل بعدی پیش نمی‌آمد… . اونجایی که دشمنی دشمن، توطئه دشمن حس می‌شود به‌صورت لحظه‌ای باید همه حساسیت نشون بدن. ولی‌فقیه ارتجاع درعین حال به گرانی و بیکاری اعتراف کرد و گفت: البته مشکلاتی وجود دارد، من حالا اشاره خواهم کرد، مشکلاتی است در سطح کشور، منطقه شما هم، از همین مشکلات که در درجه اول مسأله بالارفتن قیمتهاست، مسأله اشتغال است، اینها چیزهایی است که جزو گرفتاریهای مردم است، مخصوص این‌جا هم نیست در سرتاسر کشوره، این‌جا هم که دوستان ما، قبل از سفر من نظرخواهی کردند از مردم، پرسیدند دیدیم این‌جا هم عین چیزهایی است که در جاهای دیگه وجود دارد. مسأله بالارفتن قیمتها، و مسأله اشتغال و بیکاری، جزو دغدغه‌های اصلی است.

يوکيو آمانو: به تهران نمی روم
آژانس بين المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه تکذيب کرد که يوکيو آمانو قرار است برای بحث در مورد برنامه اتمی رژيم ايران به تهران سفر کند. خبرگزاری رويتر گزارش داد، از قول علی اکبر صالحی، وزير امور خارجه رژيم ايران گفته شد يوکيا آمانو، قرار است برای از سرگيری بحثها با مقامهای ايران از تهران ديدار کند.
سرگ گاس، مدير روابط عمومی آژانس بين المللی انرژی اتمی گفت: اين آژانس گزارش مطبوعات مبنی بر اين که آمانو برای بحث در مورد موضوعات اتمی از ايران ديدار خواهد کرد را مشاهده کرده است. در اين لحظه چنين برنامه هايی وجود ندارد.

نامه باراک اومابا به کنگره آمريکا در مورد به اجرا درآورد تحريمها عليه رژيم ايران
کاخ سفيد نامه باراک اوباما در مورد به اجرا درآوردن تحريمهای مشخص در قانون کاهش تهديد رژيم ايران و قانون حقوق بشر سوريه در سال ۲۰۱۲ و تحريمهای افزوده در ارتباط با رژيم ايران را منتشر کرد.
در قسمتی از اين نامه آمده است:
در دستور اجرايی ۱۲۹۵۷ رئيس جمهور دريافت؛ اقدامات و سياستهای رژيم ايران امنيت ملی، سياست خارجی و اقتصاد آمريکا را تهديد می کنند. برای برخورد با چنين تهديدی، رئيس جمهور دستور اجرايی ۱۲۹۵۷ اضطرار ملی را اعلام کرد و ممنوعيتهايی را روی يک سلسله معاملات مشخص در زمينه توسعه منابع نفت ايران اعمال کرد. برای پاسخ بيشتر به اين تهديد، دستور اجرايی ۱۲۹۵۹ در 6می ۱۹۹۵ تحريمهای مالی و تجاری جامعی عليه ايران اعمال شد.
در قسمت ديگری از اين نامه آمده است: درگير بودن در سانسور يا ساير فعاليتها در ارتباط با رژيم ايران در 12ژوئن يا بعد از آن که آزادی بيان را ممنوع يا محدود يا مجازات می کند… يا در سيگنالهای بين المللی محدوديت ايجاد کند…
تمامی آژانسهای دولت آمريکا دستور دارند تا تمامی تدابير لازم را در چارچوب اختياراتشان برای اجرای مقررات اين دستور در نظر بگيرند.

ساندی تايمز: خامنه ای… با چالشی غيرمنتظره مواجه شده است
ساندی تايمز چاپ لندن با تأکيد بر اين که خامنه ای بر اثر سقوط ارزش ريال و سرازير شدن معترضان به خيابانهای تهران، با چالشی غيرمنتظره مواجه شده است، نوشت: رژيم ايران 275تن از اعضای عمليات مخفی خود را به خاطر اين بحران، از سوريه بيرون کشيد.
به گزارش ساندی تايمز، منابع اطلاعات غربی گفتند رژيم ايران اين نيروها را که از يکان 400 نيروی قدس سپاه پاسداران بودند، از طريق هوايی به ايران برگرداند.
اين هفته نامه چاپ انگلستان افزود: نشانه هايی وجود دارد که سرمايه های ايران که پشتوانه برنامه تسليحات اتمی رژيم، کمک به حزب الله لبنان و حمايتهای مخفی آن به رژيم اسد است، در حال نزول است. در حالی که در ايران هيچ کس جرأت نمی کند برنامه اتمی رژيم را به سؤال بکشد، اما شکايات آشکاری درباره کمک 5ميليارد دلاری اين رژيم به رژيم اسد در دمشق بوده است.
ساندی تايمز نوشت: تصميم رژيم ايران برای خارج کردن اعضای عمليات مخفی خود از سوريه، در حالی اتخاذ شد که خامنه ای در پی سقوط ارزش ريال ايران، با سرازير شدن معترضان به خيابانهای تهران، با چالش غيرمنتظره ای مواجه شد.

هشدار ميت رامنی نسبت به تهديد و خطر رژيم ايران
ميت رامنی گفت: من به سران رژيم ايران هشدار می دهم که آمريکا و دوستان و متحدانمان مانع آنان در کسب توانمنديهای تسليحات اتمی خواهند شد.
من از اعمال تحريمهای جديد عليه رژيم ايران ترديد نخواهم کرد و تحريمهای که هم اکنون داريم را تشديد خواهم کرد،
من حضور ناوهای هواپيمابر مان را، هم در شرق مديترانه و هم خليج فارس ابقا خواهم کرد.
نامزد جمهوريخواهان برای رياست جمهوری آمريکا طی سخنانی در ويرجينيا گفت:
رژيم ايران امروز، هيچ گاه تا اين حد به قابليتهای اتمی نزديک نبوده است. رژيم ايران هيچ گاه حامل اين ميزان تهديد و خطر برای دوستان، هم پيمانان و خود ما نبوده است. رژيم ايران هيچ گاه در اقداماتش تا اين حد بدون مانعی از جانب آمريکا عمل نکرده است، کما اين که سال گذشته مأموران رژيم ايران طی توطئه ای قصد داشتند سفير عربستان را دقطع روابط تجاری مِرسْک لاین، بزرگترین شرکت حمل و نقل جهان با رژیم آخوندیر پايتخت کشورمان ترور کنند.
وی افزود: اين در حالی است که وقتی ميليونها ايرانی در ژوئن ۲۰۰۹ به خيابانها آمدند و خواستار آزادی و رهايی از دست رژيم ظالمی شقطع روابط تجاری مِرسْک لاین، بزرگترین شرکت حمل و نقل جهان با رژیم آخوندیقطع روابط تجاری مِرسْک لاین، بزرگترین شرکت حمل و نقل جهان با رژیم آخوندیقطع روابط تجاری مِرسْک لاین، بزرگترین شرکت حمل و نقل جهان با رژیم آخوندیدند که جهان را مورد تهديد قرار می دهد، وقتی آنها فرياد برآوردند که: آيا شما با ما هستيد يا با آنها؟ رئيس جمهور آمريکا ساکت بود.
ميت رامنی گفت: در عراق، دستاوردهای پرهزينه ای که توسط نيروهای ما حاصل شد، با افزايش خشونت، دموکراسی تضعيف شونده در بغداد و افزايش نفوذ رژيم ايران، به تدريج از بين می روند. معذالک، توانايی آمريکا در تأثير گذاشتن بر وقايع، برای يک عراق بهتر، به دليل عقب نشينی ناگهانی تمامی نيروهای ما از آن جا، متزلزل شده است. رئيس جمهور سعی کرد، اما ضمنا، او در تأمين يک عقب نشينی مسئولانه و تدريجی، که دستاوردهای ما را، بهتر حفظ می کرد، ناکام ماند.
وی افزود: وقتی ما امروز به خاورميانه می نگريم، که در آن، رژيم ايران، از هر زمانی به قابليتهای اتمی نزديکتر شده، و سوريه، که درگيری در آن جا، ثبات منطقه را در معرض خطر قرار داده، و افراط گرايان خشونت طلب که در حال پيشروی هستند، و نيز با مشاهده اين که سفير آمريکا و 3نفر ديگر به قتل می رسند، … ، با مشاهده همه اينها، روشن می شود که خطر درگيری در منطقه، نسبت به زمانی که رئيس جمهور بر سر کارآمد، بيشتر است.
وی تأکيد کرد وقتی هزينه های دفاعی ما به طور خودسرانه و گسترده يی قطع می شوند، وقتی که ما هيچ برنامه تجاری نداريم که در مورد آن صحبت کنيم، برداشتی که از استراتژی ما وجود دارد بر پايه همکاری نيست بلکه بر اساس پاسيويزم است.
ميت رامنی گفت: غم انگيز تراز همه اين است که ما يک فرصت تاريخی را از دست می دهيم، تا دوستانی را خاورميانه به دست آوريم که در ارزشهايمان با ما مشترکند، دوستانی که برای آينده خود می جنگند، عليه همان افراطيون و مستبدين و شورشيانی که به دنبال آسيب زدن به ما می باشند، متأسفانه بسياری از اين افراد که می توانستند دوست ما باشند، احساس می کنند که رئيس جمهور ما درخواست آنان برای آزادی و کرامت آنان، اختلاف دارد.
وی گفت: من به سران رژيم ايران هشدار می دهم که آمريکا و دوستان و متحدانمان مانع آنان در کسب توانمنديهای تسليحات اتمی خواهند شد، من از اعمال تحريمهای جديد عليه رژيم ايران ترديد نخواهم کرد و تحريمهای که هم اکنون داريم را تشديد خواهم کرد، من حضور ناوهای هواپيمابر مان را، هم در شرق مديترانه و هم خليج فارس ابقا خواهم کرد.
… ما بايد از طريق اعمال مان و نه کلمات برای رژيم ايران روشن سازيم که پيگيری اتمی آنان تحمل نخواهد شد،
ميت رامنی افزود: در سوريه من با همکارانمان کار خواهم کرد و اعضايی از اپوزيسيون را که با ما ارزشهای مشترکی دارند، سازماندهی خواهم کرد، و بعد مطمئن خواهم شد که آنها تسليحاتی را که برای شکست تانکها و هليکوپترها و هواپيماهای جنگی اسد نياز دارند، به دست آورند.
رژيم ايران به اسد تسليحات می فرستد زيرا که می داند سقوط وی شکستی استراتژيک برای آنها خواهد بود، ما بايد به جای اين که در حاشيه بمانيم، با شرکای بين المللی مان قويتر کار کنيم تا که از سوری هايی که اين شکست را بر رژيم ايران تحميل می کنند، حمايت کنيم.
اين مهم است که ما نفوذمان را با آن نيروهايی در سوريه گسترش دهيم که، روزی اين کشور را، که در قلب خاورميانه قرار دارد، رهبری خواهند کرد.

وحشت ديکتاتوری آخوندی از همبستگی مجاهدين خلق ايران و ارتش آزادی سوريه
مجاهدين در آستانه پيوستن به گروه های مسلح در سوريه:
منابع وابسته به گروه موسوم به ارتش آزاد سوريه از درخواست اعضای مجاهدين برای پيوستن به اين گروه مسلح ضد سوری و بررسی درخواست آنها خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پايگاه عربی پرس، ”بسام الداد“ مشاور سياسی گروه موسوم به ارتش آزاد سوريه با اشاره به درخواست مجاهدين برای پيوستن به آن، از بررسی اين درخواست خبر داد.
وی افزود: ارتش آزاد در حال بررسی درخواست مجاهدين است و تمايل دارد از تجربيات رزمی اين سازمان استفاده کند.
اين عضو گروه موسوم به ارتش آزاد سوريه گفت: پيوستن آنها بدون سلاح به نوبه خود حمايت محسوب می شود به ويژه اين که آنها جنگجويانی خبره هستند و تجربه برخورد با شيوه های سپاه پاسداران ايران را دارند!
همزمان برخی منابع عربی از جمله شبکه حنين در اين باره نوشتند:
مشاور سياسی ارتش آزاد سوريه، بسام الداده گفت فرماندهی ارتش آزاد در حال حاضر درخواستی از سازمان ”مجاهدين خلق“ بزرگترين و فعالترين جنبش اپوزيسيون ايران برای احداث يک قرارگاه دائمی در مرز سوريه و لبنان برای مقابله با رزمندگان حزب الله لبنان و سپاه پاسداران ايران، دريافت کرده است. وی اشاره کرد که رهبران و گردانهای ارتش با يکديگر در حال بررسی درخواست هستند و گرايشی برای موافقت برای استفاده از توانمنديهای رزمی آنان وجود دارد.
الداده بعيد دانست که تمامی رزمندگان اين سازمان که تعدادشان بر اساس گزارشات مطبوعاتی شش هزار و صد نفر است در صورت موافقت گردانها به اين پيشنهاد، بپيوندند، ضمن اين که وی پيوستنشان با سلاحهايشان را نيز بعيد دانست. وی در گزارشی که خبرگزاری آناضول ترکيه مخابره کرد اشاره کرد که پيوستن آنان بدون سلاح، يک پشتيبانی برای گردانها محسوب می شود چرا که از درجه بالايی از توانمندی برخوردار هستند و و در برخورد با شيوه های پاسداران انقلاب ايران خبره هستند.
وی اشاره کرد که بعيد نمی داند که پيشنهادی که اين سازمان داده است از سوی ايالات متحده آمريکا نيز موافقت شده باشد که چند روز قبل رسماً اين سازمان را از ليست سازمانهای تروريستی حذف کرد. ضمن اين که اغلب رزمندگان ”مجاهدخلق“ در حال حاضر در قرارگاه ليبرتی در عراق ساکن هستند که يک پايگاه آمريکايی سابق بوده است.
اين سازمان در سال ۱۹۶۵ توسط روشنفکران و آکادميسينهای ايرانی به هدف سرنگونی رژيم شاه ايران تأسيس شد و بعد از سرنگونی شاه بين اين سازمان و رژيم جديد ايران اختلاف افتاد که دو سال و نيم بعد از انقلاب به حد کشت و کشتار بين طرفين رسيد که اين منازعه تا کنون ادامه دارد.

افشای جزئياتی از روابط رژيم ايران و اسد
تلويزيون سی.ان.ان
يک انفجار عظيم، حرستا يکی از حومه های دمشق را به لرزه درآورد. به گفته کميته های هماهنگی انقلابيون سوريه، هدف اين انفجار، ساختمان اطلاعات نيروی هوايی بوده است. گفته می شود که در اين منطقه، درگيريهای سنگينی در جريان است. اين انفجار به دنبال تبادل آتش سنگين و بعد هم يک انفجار کوچکتر، روی داد. چند آمبولانس در صحنه مشاهده شدند.
مردی که زمانی، يک مقام بلندپايه در داخل رژيم سوريه بود، اکنون به صف طولانی جداشدگان پيوسته است. خبرنگار ما با مردی که می گويد اطلاعاتی از نحوه اداره و برخورد رئيس جمهور و افراد درونی رژيم با قيام دارند، در اختيار دارد.
آيوان واتسون، خبرنگار: عبدالله العمر، سابقا در کنار برخی از قدرتمندترين افراد در سوريه بود. وزرای دولتی، شخصيتهای خارجی، و حتی رئيس جمهور سوريه.
العمر می گويد به مدت 5سال در کاخ رياست جمهوری کار می کرد. شغل اصلی او، تبليغات بود.
عبدالله العمر: من عضو دفتر مطبوعاتی در کاخ رياست جمهوری بودم. ما با خبرگزاريهای غيرمعتبر و ساختگی ملاقات می کرديم تا ببينيم چگونه می توانيم اين دروغها را پخش و منتشر کنيم. داستانهای ساختگی که در توجيه جنايات انجام شده توسط رژيم سوريه، کمک می کرد.
خبرنگار: العمر می گويد او عضو يک تيم 15نفره بود که تحت رياست شبان، خانم سخنگوی ديرينه دولت، کار می کرد. وقتی مقامات بلندپايه ای مانند نخست وزير سابق، جدا می شدند، کار العمر اين بود که اعتبار اين جداشدگان را خدشه دار کند.
العمر: ما با وفاداران به رژيم، از لبنان تا سوريه تماس می گرفتيم تا به عنوان مهمان در برنامه های الجزيره و العربيه ظاهر شده و بگويند که اين جداشدگان، افراد بد و فاسدی بودند.
خبرنگار: اما حالا، العمر يکی از همان جداشدگان است و جزيياتی از اين وقايع را در اختيار ما قرار می دهد.
خبرنگار: رفتار بشار اسد طی يک و نيم سال گذشته، چگونه تغيير کرد؟
العمر: او به نظر می رسيد که در تمام طول روز نگران است. ما بندرت می ديديم که او لبخند بزند… يک روز ما ديديم که او بر روی ميزی کوبيد و داشت عليه مردم سوريه، قسم می خورد و نفرين می کرد.
خبرنگار: العمر عکسهايی از خودش با مقامات بلندپايه ايرانی از قبيل سفير ايران در دمشق و بيروت نشان داد.
سؤال: آيا ايرانيها به طور مکرر با بشار اسد ملاقات می کردند؟
عمرو: تقريباً هر روز. آنها هفته ای 4 يا 5 بار ملاقات می کردند.
خبرنگار: العمر می گويد که بزرگترين بحران در ماه ژوييه پيش آمد، يعنی زمانی که در يک بمب گذاری، ترکمانی، مشاور امنيتی رياست جمهوری و 3 مقام امنيتی بلندپايه ديگر کشته شدند. او گفت که اين بمب گذاری هم چنين، ماهر اسد را به شدت مجروح کرد. او يک فرمانده نظامی بود که ماههاست در انظار ديده نشده است.
العمر: دو روز بعد از اين که او از مداوای پزشکی در روسيه بازگشت، به کاخ رياست جمهوری آمد. او پای چپ خود را در اين بمب گذاری از دست داده بود و بازوی چپش نيز آسيب ديده بود.
خبرنگار: ماه گذشته، العمر جدا شد و به زادگاه خود در شمال سوريه رفت. شهری که اکنون به شهر ارواح تبديل شده و ويران گشته است.
سؤال: وقتی آنجا را ديدی چه احساسی داشتی؟
العمر: قسم می خورم که وقتی خانه ها و مغازه های ويران شده را ديدم و اين که همه چيز سوخته و نابود شده بود، گريستم. وقتی با چشمان خودم ديدم، گفتم چطور ممکن است بشار اسد چنين کاری کرده باشد. من می خواهم از مردم سوريه عذرخواهی کنم، زيرا من برای اين رژيم قصاب و قاتل کار می کردم.
خبرنگار: اين يک عذرخواهی، همراه با اشک و افشای جزيياتی از کمکهای جاسوسی و ارتباطی رژيم به بشار اسد
روزنامه واشينگتن پست به نقل از مقامهای آمريکايی نوشت رژيم ايران تجهيزات حساس و پشتيبانی تکنيکی به سوريه داد تا مخالفان را از طريق اينترنت و ساير اشکال مراقبت کامپيوتری تحت تعقيب قرار دهد.

به نوشته اين روزنامه رژيم ايران تجارب گسترده اش در تعقيب مخالفان و دوربينها و دستگاههای مراقبت کامپيوتری و حمايت تکنيکی برای شنود کامپيوتری و اينترنتی را در اختيار دمشق قرار داد.
به گفته منابع اطلاعاتی آمريکا، رژيم ايران اين حمايتها را در کمتر از يک سال قبل در کادر برنامه گسترده در حمايت از رژيم سوری به اين رژيم ارائه داده است. به نوشته واشينگتن پست تعدادی از اعضای اپوزيسيون سوريه از طريق نصب برنامه جاسوسی سری در دستگاههای کامپيوتريشان ضربه خوردند. کارشناسان آمريکايی معتقدند که رژيم سوريه توانايی خوبی در امنيت داخلی دارد اما عوامل رژيم ايران بهترين آموزش را در زمينه مراقبت اينترنتی و شبکه کامپيوتری ديده اند.احساس است، اما خلوص او قابل ترديد می باشد، به خصوص از جانب مردی که ساليان برای رژيم سوريه، دروغ می بافته استافشای جزيياتی از کمکهای جاسوسی و ارتباطی رژيم به بشار اسد
روزنامه واشينگتن پست به نقل از مقامهای آمريکايی نوشت رژيم ايران تجهيزات حساس و پشتيبانی تکنيکی به سوريه داد تا مخالفان را از طريق اينترنت و ساير اشکال مراقبت کامپيوتری تحت تعقيب قرار دهد.

به نوشته اين روزنامه رژيم ايران تجارب گسترده اش در تعقيب مخالفان و دوربينها و دستگاههای مراقبت کامپيوتری و حمايت تکنيکی برای شنود کامپيوتری و اينترنتی را در اختيار دمشق قرار داد.
به گفته منابع اطلاعاتی آمريکا، رژيم ايران اين حمايتها را در کمتر از يک سال قبل در کادر برنامه گسترده در حمايت از رژيم سوری به اين رژيم ارائه داده است. به نوشته واشينگتن پست تعدادی از اعضای اپوزيسيون سوريه از طريق نصب برنامه جاسوسی سری در دستگاههای کامپيوتريشان ضربه خوردند. کارشناسان آمريکايی معتقدند که رژيم سوريه توانايی خوبی در امنيت داخلی دارد اما عوامل رژيم ايران بهترين آموزش را در زمينه مراقبت اينترنتی و شبکه کامپيوتری ديده اند..

حمله سايبری به صنعت نفت رژيم آخوندی
شرکت نفت فلات قاره ايران اعلام کرد در هفته های گذشته شبکه های اين شرکت هدف حملات سايبری ”گسترده و سازمان يافته“ قرار گرفته است.
شرکت نفت فلات قاره ايران يکی از چهار شرکت اصلی زيرمجموعه شرکت ملی نفت است و توليد و بهره برداری از منابع هيدروکربوری ايران در خليج فارس و دريای عمان را به عهده دارد.
خبرگزاری اطلاعات آخوندی موسوم به مهر مدعی شد: اين حمله سايبری سازمان يافته و گسترده بدون کوچک ترين خسارتی توسط کارشناسان مخابرات و يارانه ای شرکت نفت فلات قاره ايران، مهار و خنثی شده است.
محمدرضا گلشنی، رئيس ارتباطات و فن آوری اطلاعات شرکت نفت رژيم گفت اين حمله باعث يک طرفه شدن ارتباط تلفنی در سکوها و سراسر شرکت نفت فلات قاره ايران شد. وی هشدار داد ممکن است اين کار توسط ”دشمنان نظام“برنامه ريزی شده باشد.

ميت رامنی برخلاف اوباما اعلام کرد از توانمندی تسليحات هسته يی رژيم ايران جلوگيری می کند
تلويزيون سی.ان.ان ـ هشتم اکتبر ۲۰۱۲:
تحليل سخنرانی ميت رامنی در ويرجينيا در مورد سياست خارجی آمريکا
مجری سی.ان.ان؛ سخنان رامنی مانند دکترين ريگان است که معتقد بود برای رهبری بايد از نيروی نظامی استفاده کرد و بايد برتری نظامی را جهت ايجاد روابط با کشورهای خاورميانه حفظ کرد و نشان داد که آمريکا قصد دارد ارتش خود را تقويت کند، و نه تضعيف.
گزارشگر سی.ان.ان در وزارت خارجه: دعوای اصلی او با دولت اوباما اين است که اوباما نتوانسته است با تمامی تغييراتی که در خاورميانه صورت گرفته، انطباق حاصل نمايد. او حمله 11سپتامبر را با حمله يی که در بنغازی صورت گرفت مقايسه کرد. البته بسياری از صحبتهای او در مورد تقويت قدرت نظامی آمريکا در منطقه به نظر خوب می آيد، ولی اگر به طور مشخص به برخی نکاتی که او اشاره کرد، با آنچه دولت اوباما می کند، نگاه کنيم، می بينيم که بسيار شباهت دارد. برای مثال در مورد سوريه وقتی می گويد ايالات متحده بايد گروه های شورشی را که معتقد به همان ارزشهای آمريکا هستند، شناسايی کرده و مطمئن شويم که آنها مسلح شوند، تقريباً همين کاری است که دولت اوباما می کند. البته دولت اوباما به طور مستقيم شورشيان سوريه را مسلح نمی کند، ولی گزارشها حاکی است که آنها از منابع اطلاعاتی خود استفاده می کنند تا برخی از اين گروهها را شناسايی کرده و از کشورهايی مانند عربستان سعودی يا قطر بخواهد که آنها را مسلح نمايد…
اما يک اختلاف مشخص که قابل رويت بود، در مورد (رژيم) ايران بود. او صحبت از جلوگيری از دست يافتن (رژيم) ايران به توانمندی تسليحات هسته يی کرد. … در حاليکه اوباما گفته است (رژيم) ايران را از دست يافتن به بمب متوقف می کند. در مورد اعزام ناوهای هواپيمابر به خليج فارس نيز دولت اوباما دارد همين کار را می کند… .

تبدیل شدن بحران ارز به یک انقلاب
خبرگزاری بلومبرگ ۱۷ مهر ۱۳۹۱، تحت عنوان «تبدیل شدن بحران ارز ایران به یک انقلاب» نوشت:
تظاهرات در بازار اصلی تهران و سایر نقاط ایران طی روزهای اخیر، تنها نشانه نارضایتی عمومی نسبت به اداره کردن اقتصاد توسط رژیم نیست. چراکه موجی از اعتصابها در همین تابستان به راه افتاده بود، یک اتحادیه کارگری شکایت کرد که در مقابل افزایش قیمتها، دستمزد کارگران تنها ۱۳ درصد اضافه شده است.شرایط حاضر، مردم ایران را به این نتیجه می رساند که رژیم حاکم بر کشورشان، منافع آنها را تامین نمیکند
بلومبرگ در بخش دیگری از گزارش خود به عوامل سقوط ارزش ریال پرداخته و می نویسد: ۴۰ درصد سقوط ارزش ریال، نشانه بیماریهای بزرگتری در اقتصاد رژیم ایران از جمله کاهش درآمد نفت به میزان ۶۰ میلیارد دلار در سال، تورم و بیکاری فزاینده در جامعه ایران است. عامل دیگر نیز، خونریزی از ذخائر ارز خارجی است که تا پایان سال ۲۰۱۱ حدود ۱۱۰ میلیارد دلار برآورد شده بود.
بلومبرگ می افزاید نباید انتظار داشت که رژیم ایران در اثر تشدید تحریمها متوجه اشتباهات خود در جاه طلبیهای اتمی شود.

انحطاط اقتصادی تهدید اصلی رژیم
درحالیکه وخامت وضعیت اقتصادی و چپاول حکومتی به بروز اعتراضات اجتماعی درایران راه برده است، نیویورک تایمز ۱۱ مهر ۱۳۹۱، درگزارشی از اوضاع ایران نوشت:
۱۰ هزار کارگر با امضای طوماری خطاب به وزیر کار رژیم، در مورد کاهش قدرت خرید شان و سایر فسادها و امراض اقتصادی شکایت کردند. این اقدامی است که از تاثیرات سرجمع شده تحریمها و فشار سیاسی فزاینده علیه رهبری رژیم ایران، حکایت میکند.
نیویورک تایمز کاهش ارزش ریال را یکی از واضح ترین علائم درهم ریختگی اقتصادی در ایران توصیف کرد و افزود: وقتی ارز کشور واژگون میشود، میتوان مطمئن بود که سایر شاخصهای اقتصادی نیز در روند منفی قرار گرفته اند.
نیویورک تایمز که مقاله خود را تحت عنوان«سقوط ارز ایران، نشانه جدیدی از تنگدستی و فقر را بارز میکند» منتشرکرده است، می نویسد:: بسیاری از مردم ایران در مورد توانایی این رژیم برای حل مسئله اقتصادی کشور، اعتماد اندکی دارند»
تلویزیون ان بی سی آمریکا نیز درگزارشی از تهران گفت: ناظران معتقدند تهدید رژیم ایران نه از جانب حملات هوایی، بلکه تهدید اصلی این رژیم، انحطاط اقتصادی و شمار فزاینده جوانان بیکار ایرانی است.
ان بی سی گفت: اقتصاد ایران با وجود اینکه رژیم تمایل ندارد به آن اذعان کند، متزلزل و ضعیف شده است و بنظر میرسد اوضاع فقط دارد روبه وخامت میرود.
تحریمهای فلج کننده روی نظام بانکی و بخش انرژی و نفت، تورم را افزایش داده است، قیمتها دو برابر و حتی سه برابر شده اند و همزمان شمار جوانان بیکار به یک نگرانی فزاینده ای تبدیل شده است.
یک مرد ۳۱ ساله میگوید من بیش از یک سال است که شغلم را از دست داده ام و به سختی میتوانم غذای خودم و خانواده ام را تامین کنم.
گزارشگر ان بی سی افزود: در این بازار تهران، شما تقریبا همه چیز میتوانید بخرید، همچنین میتوانید نبضِ اقتصاد کشور را بگیرید که وضعیت خوبی را نشان نمیدهد. یک فروشنده در اینجا میگوید قیمتهایش بین ۵۰ درصد تا ۱۰۰ درصد بالا رفته است که در نتیجه، باعث شده است که نصف مشتریان خود را از دست بدهد. او میگوید قبل از اینکه اوضاع از کنترل خارج شود رژیم باید با غرب وارد معامله شود.
خانمی که در قسمت مرفه شهر زندگی میکند نیز نگران است. او میگوید قدرت خرید من در ماههای اخیر به نصف کاهش پیدا کرده است، البته این موضوع گریبانگیر همه مردم شده است. او میگوید من نمیدانم مردم در جنوب شهر چگونه زندگی میکنند و دوام می آورند.
تلویزیون ان بی سی می افزاید: این وضعیت در حالی است که احمدی نژاد بارها گفته است ذخیره ارز خارجی ایران ۹۰ میلیارد دلار است. کارشناسان میگویند در نتیجه تحریم ها، فروش نفت کاهش پیدا کرده است. اما فشار ناشی از تحریم ها بطور یکسان وارد نمیشود، در شمال تهران خیابانها پر از خودروهای مرسدس بنز و پورشه به قیمت ۵۰۰ هزار دلار است.
قدرتهای غربی میگویند تحریم ها و تهدید جنگ رژیم ایران را به میز مذاکره برگرداند، ولی ناظران میگویند خطر اصلی نه از جانب حملات هوایی علیه رژیم، بلکه تهدید اصلی از انحطاط اقتصادی و شماره فزاینده جوانان بیکار ایرانی است. تحریم ها تاثیرات بیشتری گذاشته است و بسیار معتقدند که رژیم ایران هیچوقت انتظار آنرا نداشته است.

محسن رضايی: فنر نظام در رفته
وی با اذعان به بحران مرگبار اقتصادی رژيم افزود، قيمت ارز در دوره هاشمی و خاتمی افزايش هايی در حد 2 برابر داشت. اما در دوره احمدی نژاد به علت ضعف مديريتها، حالت در رفتگی فنر ايجاد شد.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام اسلامی در بخش ديگری از اظهارات خود به بحرانهای خارجی و تحريمها پرداخت و گفت: الآن تجارت و اقتصاد ما با تهديد و مشکل مواجه شده است. رويارويی اقتصادی و سياسی که غرب با ايران آغاز کرده می تواند ما را به درگيری بکشاند.

لوموند: شعار «مرگ بر ديکتاتور» در بازار تهران
روزنامه فرانسوی لوموند در باره اعتراضات روز چهارشنبه گذشته در بازار تهران نوشت، تظاهر کنندگان بازار با شعارهای خود، حمايت جمهوری اسلامی از رژيم سوریه را هدف قرار دادند و شديدتر از آن سردادن شعار مرگ بر ديکتاتور بود، شعاری که ولی فقیه، يعنی ستون اصلی حکومت اسلامی را هدف قرار می دهد. اين شعارها يادآور تظاهرات خيابانی ژوئن ۲۰۰۹ (خرداد 88) است و انفجار نارضايتی، آشکارا رژيم را غافلگير و سراسيمه کرده است.
در مقاله لوموند با عنوان «کسبه سنتی بازار، ديگر انزوای اقتصادی کشور را تحمل نمی کنند»، آمده است، تظاهرات بازار خیلی سريع به يک شورش تبديل شد که طی آن، معترضان لاستيک اتوموبيل را آتش زده و شعارهای ضد رژيم سر دادند. اين شعارها، ابتدا احمدی نژاد را هدف قرار داد، اما احمدی نژاد ديگر يک کيسه بوکس مناسب برای رژيم به شمار نمی رود.
این روزنامه سپس به بحران اتمی رژیم اشاره کرده و به نقل از يک ديپلمات اروپائی نوشته است، رژيم تهران متقاعد شده است هر امتيازی هم که در مذاکرات هسته ای به غربیها بدهد، باز در معرض سرنگونی است و سلاح اتمی را تنها وسيله باقی ماندن در قدرت می داند.

بی خبری مطلق از وضعیت و شرایط زندانی سیاسی ارژنگ داودی
بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ».از وضعیت زندانی سیاسی ارژنگ داودی که از ۷ تیر ماه از سالن ۱۲ بند ۴ زندان گوهردشت کرج بدون هیچ دلیل خارج و به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین شکنجه گاه وزارت اطلاعات ولی فقیه علی خامنه ای منتقل شده است هیچ خبری در دست نیست.
از زمان انتقال وی به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین شکنجه گاه وزارت اطلاعات به خانواده داودی که تحت فشارها و تهدیدات شدید بازجویان وزارت اطلاعات قرار دارند نه اجازه ملاقت داده اند و نه به خود وی حتی اجازه تماس تلفنی کنترل شده داده شده است.
معمولا زمانی که بازجویان وزارت اطلاعات به زندانی اجازه تماس و به خانواده وی اجازه ملاقات داده نمی شود به این معنی است که زندانی سیاسی تحت شکنجه های شدید جسمی و روحی بازجویان قرار دارد و از ترس افشا نشدن شکنجه های وحشیانه علیه زندانی سیاسی تمامی ارتباطات وی را با خانواده اش قطع می کنند.
مرداد ماه سال گذشته زندانی سیاسی ارژنگ داودی چندماه بدون دلیل به شکنجه گاه وزارت اطلاعات منتقل شد و در آنجا تحت شکنجه های وحشیانه جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار گرفت که منجر به پاره شدن پرده گوش و آسیب جدی کتف وی گردید.همزمان برای تحت فشار گذاشتن وی ، همسر زندانی سیاسی ارژنگ داودی تنها به دلیل دفاع و پیگیری وضعیت حقوقی همسرش دستگیر و به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و بیش از ۴ ماه تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار گرفت.
یکی از سربازجویان وزارت اطلاعات که با نام مستعار علوی شکنجه جسمی و روحی زندانی سیاسی ارژنگ داودی و همسرش را به عهده دارد.این شکنجه گر و جنایتکار علیه بشریت سال گذشته با فشارهای و تهدیدات غیر انسانی همسر آقای داودی را وادار به اعترافات تلویزیونی علیه خودش نموده است و این اعترافات تلویزیونی که خود سندی از جنایتهای بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه آخوند علی خامنه ای است را وسیله ای برای تحت فشار قرار دادن او قرار داده است.این بازجوی شکنجه گرو جنایتکارآخوند علی خامنه ای که حتی شهامت به زبان آوردن نام خود را ندارد با تماسهای تلفنی جنگ روانی مستمری علیه همسر آقای داودی بکار می برد.
زندانی سیاسی ارژنگ داودی بیش از ۸ سال است که در زندانهای مختلف ولی فقیه علی خامنه ای بسر میبرد. او در طی این مدت تحت فشارهای قرون وسطایی و غیر انسانی قرار داشت و بارها به شکنجه گاه وزارت اطلاعات منتقل گردید و تحت شدیدترین شکنجه های جسمی و روحی قرار گرفت که در آخرین مورد آن منجر به پاره شدن پرده گوش وی و و آسیب جدی رساندن به کتفش گردید. با نامه کتبی دفتر علی خامنه ای منزل شخصصی این زندانی سیاسی مصادره و در اختیار یکی از شکنجه گران اطلاعات ولی فقیه قرار داده شد. همچنین همسر این زندانی سیاسی را بیش از ۴ ماه در سلول انفرادی تحت شکنجه های روحی و جسمی قرار دادند و بیشرمانه ، بازجویان ولی فقیه او را تحت فشار قرار دادند که باید از همسرش جدا شود . بازجویان وزارت اطلاعات حق داشتن ملاقات و هرگونه تماس با خانواده اش را ماهها است که از او سلب کرده اند . تمامی فشارهای فوق برای وادار کردن این زندانی سیاسی به سکون در مقابل جنایت هایی است که در زندانهای ولی فقیه روی می دهد می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،نسبت به خطر جدی که جان زندانی سیاسی ارژنگ داودی در شکنجه گاه وزارت اطلاعات تهدید میکند هشدار می دهد و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات لازم برای نجات جان این زندانی سیاسی و پایان دادن به فشارها و جنگ روانی علیه همسر وی می باشد
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

افشای جزيياتی از کمکهای جاسوسی و ارتباطی رژيم به بشار اسد
روزنامه واشينگتن پست به نقل از مقامهای آمريکايی نوشت رژيم ايران تجهيزات حساس و پشتيبانی تکنيکی به سوريه داد تا مخالفان را از طريق اينترنت و ساير اشکال مراقبت کامپيوتری تحت تعقيب قرار دهد. به نوشته اين روزنامه رژيم ايران تجارب گسترده اش در تعقيب مخالفان و دوربينها و دستگاههای مراقبت کامپيوتری و حمايت تکنيکی برای شنود کامپيوتری و اينترنتی را در اختيار دمشق قرار داد. به گفته منابع اطلاعاتی آمريکا، رژيم ايران اين حمايتها را در کمتر از يک سال قبل در کادر برنامه گسترده در حمايت از رژيم سوری به اين رژيم ارائه داده است. به نوشته واشينگتن پست تعدادی از اعضای اپوزيسيون سوريه از طريق نصب برنامه جاسوسی سری در دستگاههای کامپيوتريشان ضربه خوردند. کارشناسان آمريکايی معتقدند که رژيم سوريه توانايی خوبی در امنيت داخلی دارد اما عوامل رژيم ايران بهترين آموزش را در زمينه مراقبت اينترنتی و شبکه کامپيوتری ديده اند.

قطع روابط تجاری مِرسْک لاین، بزرگترین شرکت حمل و نقل جهان با رژیم آخوندی
رویتر، تایمز مالی و خبرگزاری فرانسه ۱۷ و ۱۸ مهر ۱۳۹۱، گزارش کردند که شرکت مِرسْک لاین بزرگترین شرکت حمل و نقل جهان، مرودات تجاری خود را با رژیم آخوندی بطور کامل  متوقف کرد. بنا بر این گزارش ها شمار فزاینده‌یی از شرکتهای غربی به‌خصوص کمپانیهای کشتیرانی  مربوطه از دادوستد با ایران عقب کشیده‌اند تا در پیچیدگیهای معاملات، مشمول تحریمها نشوند و سرمایه خود را در جاهای دیگر از دست ندهند.
سخنگوی گروه دانمارکی مِرسْک گفت خطوط کشتیرانی مِرسْک لاین از حمل بار به بنادر ایران خودداری کرده است. وی گفت این  تصمیمی است که بر اساس واقعیات روز  اتخاذ شد و لازم است فواید و زیانهای کار با رژیم ایران را در نظر بگیریم. نگرانی از زیان کار با رژیم ایران به‌خصوص در آمریکا باید مد نظر قرار گیرد.
رویتر در این باره گزارش کرد برای ملاهای حاکم بر ایران که با تهدیدات جنگ از خارج و با نارضایتی در داخل روبرو هستند، جلوگیری از هرگونه بحران بی‌ثبات‌کننده اقتصادی یک نگرانی عاجل است.
درهمین حال، دولت آلمان تدابیر شدیدی را برای کنترل صادرات این کشور به ایران تحت حاکمیت آخوندهااتخاذ کرد. تایمز مالی گزارش داد ازاین پس در آلمان سهل انگاری در تجارت با رژیم ایران جرم محسوب میشود.
براساس تصمیم آلمان، شرکتها یا افرادی که در معامله با رژیم ایران، مرتکب نقض تحریم های آلمان شوند، به پرداخت ۵۰۰ هزار یورو جریمه نقدی و تا ۵  سال زندان  محکوم خواهند شد.

امضای فرمان دستور اعمال تحریمهای جدیدی علیه ایران توسط اوباما
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از واشنگتن ۱۹ مهر ۱۳۹۱، این تحریمها توسط کنگره آمریکا بتصویب رسیده و پرزیدنت اوباما آن را در تابستان امسال امضا کرده بود. این تحریمها به‌دنبال جلوگیری از پیگیری برنامه اتمی توسط ایران می‌‌باشد.
سخنگوی شورای امنیت کاخ سفید تامی ویتور گفت تحریمهای افزایش یافته‌یی که ایران را هدف قرار داده است ”نتایج عمیق و قابل رویتی تولید کرده است“.
کنگره در ماه اوت لایحه‌یی را بتصویب رساند که تحریمها را گسترش می‌دهد و افراد یا شرکتهایی را مورد هدف قرار می‌دهد که به ایران وام می‌دهند یا بدهی آن را می‌خرند و یا این‌که به دولت ایران در توسعه یا حمل‌ونقل نفت ایران یا محصولات پتروشیمی کمک می‌رسانند.
فرمان اجرایی اوباما در روز سه‌شنبه چهارچوبی برای اعمال این تحریمهای جدید مشخص می‌کند.
طبق این مقررات، صادرات از آلمان بدون داشتن مجوز کالاهای دارای مصرف دوگانه به ایران، ممنوع و قابل تعقیب خواهد بود.براساس این گزارش، اطلاعات اداره گمرک آلمان نشان می‌دهد که موتور هواپیما بیشترین کالایی بوده که شرکتهای پوششی رژیم ایران اخیرا خریداری کرده‌اند. این موتورها برای هواپیماهای بدون سرنشین نظامی  نیز استفاده می شوند.
در یک تحول دیگر در راستای تشدید فشارها و قطع کردن رژیم آخوندی از نظام بازرگانی جهانی، شرکت بزرگ آمریکایی سیسکو از کاهش روابط تجاری خود با شرکت چینی ZTE  خبرداد. این شرکت چینی تجهیزات الکترونیک ممنوعه شرکت سیسکو را به شرکت مخابرات رژیم آخوندی فروخته است.
هم چنین با افزایش انزوای رژیم آخوندی، بحرانهای فزاینده اقتصادی این رژیم و سقوط ارزش ریال، شرکت‌های هواپیمایی خارجی، از جمله شرکت هواپیمایی مالزی “ایر آسیا” و شرکت انگلیسی بریتیش میدلند اعلام کرده اند به خاطر مشکلات ناشی از تحریم‌های غرب علیه رژیم ایران پروازهای خود را به ایران متوقف میکنند.

خامنه ایی در منگنه سوریه و اعتراضات داخلی
ساندی تایمز چاپ لندن با تاکید براین که خامنه ای براثر سقوط ارزش ریال و سرازیر شدن معترضان به خیابانهای تهران، با چالشی غیر منتظره مواجه شده است، نوشت: رژیم ایران ۲۷۵ تن از اعضای عملیات مخفی خود را به خاطر این بحران، از سوریه بیرون کشید.
به گزارش ساندی تایمز ۱۶ مهر ۱۳۹۱، منابع اطلاعات غربی گفتند رژیم ایران این نیروها را که از یکان ۴۰۰ نیروی قدس سپاه پاسداران بودند، از طریق هوایی به ایران برگرداند.
این هفته نامه چاپ انگلستان افزود: نشانه هایی وجود دارد که سرمایه های ایران که پشتوانه برنامه تسلیحات اتمی رژیم، کمک به حزب الله لبنان و حمایتهای مخفی آن به رژیم اسد است، در حال نزول است. در حالیکه در ایران هیچکس جرأت نمیکند برنامه اتمی رژیم را به سؤال بکشد، اما شکایات آشکاری در باره کمک ۵ میلیارد دلاری این رژیم به رژیم اسد در دمشق بوده است.
ساندی تایمز نوشت: تصمیم رژیم ایران برای خارج کردن اعضای عملیات مخفی خود ازسوریه، در حالی اتخاذ شد که خامنه ای در پی سقوط ارزش ریال ایران، با سرازیر شدن معترضان به خیابانهای تهران، با چالش غیر منتظره ای مواجه شد.

Advertisements

One comment

  1. wngzqj@gmail.com · نوامبر 9, 2012

    This is one of the most informative articles on this subject I have ever read. Kudos to the writer and publisher of this great content.

    THX

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s