میت رامنی, برنده انتخابات آتی ریاست جمهوری امریکا


برخلاف نظرسنجیهای منتشر شده سی ان ان, من معتقدم که رامنی دوئلهای انتخاباتی را موفقانه به پیش برده و از دید حقیر پیروز انتخابات آینده ریاست جمهوری امریکاست.
در نخستین دوئل که موضوع آن اقتصاد بود, اوباما باخت. در آخرین دوئل که موضوع آن سیاست خارجی بود, میبایست اوباما, با تجربه یک رئیس جمهور به آسانی میبرد. ولی رامنی, با تاکتیک « من قصد ندارم همه چیز را در سیاست خارجی تغییر دهم, بلکه آن را بهتر انجام میدهم » اوباما را خلع سلاح کرد. توهینهای مکرر اوباما در راند سوم دوئل انتخاباتی با تحقیرانه نامیدن رامنی به «فرماندار» شاخص شکست اوباما است. بیخود نیست که اکنون بیش از ۶۰ درصد امریکاییان, عقیده دارند که رامنی توانایی ریاست جمهوری را دارد. میت رامنی, کاندید حزب جمهوری خواه, تا چند وقت پیش ناشناس و مورد تمسخر بود. رامنی بر بسیاری از امریکاییان که تا ۳ اکتبر او را نمیشناختند, تاثیر مثبتی گذاشت. شکست اوباما در این است که نتوانست طی دوئلهای انتخاباتی به دینامیزم محبوبیت رامنی پایان بخشد. باید دانست که اقتصاد فاکتور مهم در انتخابات امریکاست. در این زمینه رامنی, مولتی میلیونر و کارفرما بر اوباما برتری دارد. پس از این ۳ دوئل, نیویورک تایمز او را تکنوکرات با احساس نامید.

نگاهی بیاندازیم به تفاوتها و تشابه های این دو کاندید:
ـ ایران: تفاوتها بسیار اندک اند. اوباما قصد دارد جلوی مسلح شدن رژیم به بمب اتمی را بگیرد. رامنی, یک گام پیشتر گذاشته و معتقد است که رژیم حتی قابلیت ساخت بمب اتمی را نباید داشته باشد. هر دو بر ارجح بودن تحریم بر جنگ تاکید داشته و آن را آخرین مرحله برای پیشگیری دست یابی رژیم به سلاح اتمی دانستند.
ـ نظامی : بزرگترین تفاوتها در اینجاست. اوباما میخواهد که بودجه ارتش را کاهش و پول پس انداز شده را صرف کم کردن قرض خارجی و زیرساختهای اقتصادی کند. رامنی بودجه نظامی ارتش را ۱۰ سال آینده به ۲۰۰۰ میلیارد دلار افزایش خواهد داد.
ـ بمب اتمی: اوباما خود را به سخنگوی جهانی عاری از بمب اتمی تبدیل کرد. رامنی مخالف این تز است.
ـ سوریه:‌نه اوباما و نه رامنی خواستار دخالت نظامی مستقیم در سوریه هستند.
ـ اروپا: اوباما بر دوستی با اروپا تاکید کرد. ولی نگاه امریکا اکنون به آسیا با دو میلیارد ساکن خیره شده است. امریکا بدنبال فرمولی برای رفتار با چین است.
ـ اسراییل, فلسطین : اوباما و رامنی هردو طرفدار برپایی دو کشور مستقل اسراییل و فلسطین هستند.
ـ چشم انداز : چه اوباما چه رامنی در انتخابات آینده پیروز شوند, ایالات متحده با دو چالش اساسی مواجه است:
ـ کاهش بدهی های خارجی ایالات متحده
ـ همکاری با کنگره برای حل مشکلات کشور

One comment

 1. نصرت · اکتبر 26, 2012

  لطفا» چاپ کنید.
  آقای اوباما تو حق نداری با این حکومت فاسد و ظالم توافق و همکاری کنی. این پیام ما مردم ایرانه
  در خبرها در مورد مذاکرات مخفیانه ایران و آمریکا از طریق حضور ولایتی و طائب در آمریکا اطلاع یافتم. من وابسته به هیچ گروه و حزبی نیستم این مطلبو برای شما میفرستم تا به هر نحو ممکن منتشر کنید تا بگوش اوباما و سیاستمدارای امریکا برسه و از این کار جلوگیری بشه.
  لطفا» چاپ کنید.
  اوباما باید بدونه که بخاطر سیاستها و عملکرد عمدی یا غیر عمدی اون در قبال ایران، تا این لحظه شرایط به نفع حکومت کثیف جمهوری اسلامی بوده و به ضرر ما مردم بدبخت،
  بخاطر سیاستهای اشتباه اوباما ناشی از توافقات پشت پرده با خامنه ای روز به روز ما مردم فقیر تر و بدبخت تر شدیم یعنی چیزی که حکومت میخواد: فقر بیشتر جهت مردم عادی و ثروت و قدرت برای خواص مثل کشورهای دیکتاتور کره شمالی و زیمباوه و چین) اعدام های مخفی بیشتر شده، ترس و وحشت و نا امنی در کشور بیشتر شده، در عوض قدرت و ثبات و نفوذ این حکومت فاسد افزایش یافته.
  من خودم مسلمان شیعه هستم ولی این حکومت نه اسلامه نه شیعه، حساب این جکومت فاسد و دزد از اسلام وشیعه جداست.
  آقای اوباما چرا باید تعداد مراکز فرهنگی و مساجد حکومت ایران در این چند سال در امریکا چندین برابر بشه و تو هر مرکز هم 4-6 آخوند از نزدیکان مقامات امنیتی و علمای اصلی ایران بهمراه چندین نفر بسیجی با خانواده هاشون با پاسپورت آمریکایی و یا اقامت آمریکا حضور داشته باشند؟ مثلا» مسجد النبی در کووینای کالیفرنیا توسط حجه الاسلام دکتر حجازی (دکتری از طریق بورسیه در انگلستان با پول ما مردم بدبخت) که عموزاده سردار حجازی است اداره میشه، تو یک آپارتمان بزرگ بشکل رایگان و مفتی کنار مسجد زندگی میکنه و یکی از مهره های اصلی حکومت ایران تو آمریکا و اروپاست:
  Hojjatul-islam Dr Sayed Hejazi )http://hejrat.info(
  Hejrat Foundation Headquarters, 324 S. Diamond Bar Blvd., Suite 137, Diamond Bar, CA 91765
  Al-Nabi Masjed (West Covina) Address: Hejrat Foundation, Al-Nabi Masjed
  1505 W. Garvey Ave. N. West Covina, CA 91790
  از این نوع مراکز تو آمریکا خیلی زیاده، کی به این کثافت ها ویزا میده؟ سیاستهای اوباما و همکاری پشت پرده با حکومت ایران! گرفتن ویزا برای یک فرد عادی عملا غیر ممکنه ولی ایشون با زن و 3 تا پسرش و خانواده خودش و زنش همه سیتی زن یا گرین کارت آمریکا را دارند! اینها سیاستهای اوباماست!
  هزینه این مراکز فرهنگی با توجه به میزان تقاضا و درخواست آنها و میزان فعالیتشون و حقوق این آخوندا و مداح ها را هم ماهیانه 5-8 هزار دلار با توجه به درجه علمی و دینی از پولی که از زمان شاه به آمریکا برده شده پرداخت میشه ، یعنی از پول ما مردم بدبخت، چون بر اساس تعهد ایران و آمریکا پولهایی که شاه تو آمریکا پس انداز کرده به ایران فرستاده نمیشه ولی آمریکا تعهد کرده که اونها رو با توافق حکومت ایران جهت ایرانیان مقیم آمریکا مصرف کنه یعنی پولهای ما توسط دولت آمریکا به این آخوندا و مداح ها و دکتر نمازیخواه و حجه الاسلام قزوینی در مسجد ارواین و تریتا پارسی هر شخص یا گروهی که حکومت ایران تایید و معرفی کنه داده میشه! چقدر ما ملت احمق و بدبختیم که نشستیم اوباما و آمریکا این جکومت ظلم و فساد ایران را نابود کنند.
  آقای اوباما، اگه این تحریمها هم نبود این آخوندای فاسد قیمتها را بالا میبردند البته در مدت 2-3 سال ولی با هماهنگی با شما و کمک شما این تورم 2-3 ماهه ایجاد شد! در حقیقت شما راهی را رفتید که حکومت ایران میخواست.
  7 ماه پیش از یکنفر از دوستانم که پدربزرگش از مشاوران اقتصادی نزدیک به وزیر اطلاعاته شنیدم که گفت «نظر آقا (رهبر ایران) اینه که دلار به حدود 4500-5500 تومان و پوند به 7500-8000 تومان برسه! میگفت از طریق بین المللی هماهنگی کردند که تو این کار کمکشون کنند! اون موقع من نفهمیدم چی میگه! چقدر ما مردم احمق و ساده ایم!
  مطمنن بعد از رسیدن تورم به میزان مورد نظر حکومت اونموقع توافق با اوباما علنی میشه و همه چی عادی! لعنت بر شما شیاطین فریبکار. تجربه نشان داده تو کشور ما وقتی قیمتها بالا میره دیگه پایین نمیاد، 1000 تومن گرون میشه، 10 تومن پایین میارن و دیگه ثابت میمونه.
  لعنت به تو اوباما اگه با این جکومت فاسد توافق کنی، یعنی تو کثافت تر از روسیه و چین هستی.
  اوباما حق همکاری با این جکومت فاسد را نداره، این یعنی نفرت 70 میلیونی ما مردم بدبخت ایران که بیش از 65% در زیر خط فقر و 25% در فقر کامل و عدم توانایی در تهیه مواد عذایی زندگی میکنیم.
  آقای اوباما تو حق توافق با این حکومت فاسد را به هیچ عنوان نداری، آقای اوباما شریک این قاتلها در این همه قتل و فساد و غارتگری نشو، میدونی چقدر خون انسانهای بیگناه بشکل مخفی تو ایران ریخته میشه؟ اگه کسی فهمید و موضوع رسانه ای و علنی شد، لاریجانی و قوه قضاییه اعلام میکنند که اینها قاچاقچی یا اراذل و اوباش بودند! دانشجوی 25 ساله اوباشه و قاچاقچی! ولی حرومزاده فلاحیان که علنن یکنفرو کشت الان براساس تحریمهای شما آزادانه تو اروپا و آمریکا با پسر ولایتی و مرندی و عسگراولادی جولان میده و تجارت میکنه؟ میدونی جرم اون بدبختی که توسط پسر فلاحیان کشته شد چی بود؟ به کمک دختری رفته بوده که پسر فلاحیان مزاحمش شده بود.
  آقای اوباما تو حق نداری با این آخوندا توافق و همکاری کنی. این پیام ما مردم ایرانه.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s