اخبار مراسم چهلم شهيد ستار بهشتي


 

وحشت رژيم آخوندی از مراسم چهلم شهيد ستار بهشتی
مأموران اطلاعاتی و امنيتی رژيم آخوندی در وحشت از مراسم چهلم شهيد ستار بهشتی، تمامی اعلاميه های مراسم چهلمين روز شهادت وی را از اطراف خانه اشان جمع آوری کردند. در همين رابطه مأموران جنايتکار رژيم، صاحبان مغازه هايی که اعلاميه چهلم ستار را پشت شيشه خود نصب کرده بودند شبانه ملزم به بازگشايی مغازه و حذف اعلاميه مراسم کردند.

برداشتن عکس شهيد ستار بهشتی از روی مزارش توسط وزارت اطلاعات
بنا به گزارشهای دريافتی مزدوران اطلاعات آخوندی صبح امروز عکس شهيد ستار بهشتی را که بالای مزارش نصب شده بود، برداشته اند. مزار شهيد ستار در قطعه ۷، رديف۳، شماره ۱۱، در امام زاده محمد تقی رباط کريم قرار دارد.
خون ستار دامن تان را می گيرد
گزارشهای تکميلی حاکی است که درمراسم چهلم شهيد ستار بهشتی، مادرش فرياد می زد: خون ستار دامن تان را می گيرد.
جوانان حاضر در مراسم بر پای مادر ستار بوسه می زدند.
او می گفت: ستار به من گفته است که اگر من را کشتند نگذار مزدوران اشکت را ببينيد، نگذار دشمن من شاد شود، اگر هم گريه ات گرفت سرت را زيرپرده ای کن که دشمن اشکت را نبيند.

مراسم چهلم ستار بهشتی به تظاهرات و اعتراض ضدحکومتی تبديل شد
امروز پنجشنبه 23آذر مراسم چهلمين روز شهادت ستار بهشتی در صحن امامزاده محمد تقی در رباط کريم تهران که به رغم تهديدها و محدوديتهای سرکوبگرانه آخوندی با استقبال و شرکت گسترده مردم برگزار شد به صحنه اعتراض ضدحکومتی تبديل شد.
بسيجيها و لباس شخصيهای خامنه ای و جنايتکاران نيروی انتظامی از ساعت 11 صبح امروز وروديهای رباط کريم را بسته بودند و با اقدامات سرکوبگرانه سعی در ممانعت از برگزاری مراسم و بزرگداشت اين شهيد راه آزادی داشتند. اما مردم و جوانان انقلابی به مقابله با آنان برخاستند و با آنان درگير شدند. شرکت کنندگان در مراسم و بستگان ستار شهيد، خشم و نفرت خود را عليه ديکتاتوری آخوندی و قاتلان ستار بهشتی فرياد می زدند.
خواهر ستار بهشتی در حالی که به قاتلان جنايتکار برادرش اعتراض می کرد از حال رفت و مادر داغدار ستار با اعتراض به جنايتکاران سرکوبگر فرياد می زد شما پسر و سرپرست مرا شهيد کرديد، خدا نابودتان کند.
دژخيمان مادر ستار را مورد ضرب و شتم قرار دادند و از ناحيه زانو مجروح کردند و با وحشيگری اين مادر داغدار را روی زمين با موی سر می کشيدند. در مقابل جوانان انقلابی تهران که در مراسم بزرگداشت اين شهيد راه آزادی شرکت کرده بودند، به حمايت مادر و خواهر ستار برخاستند و بر دست و پای مادر داغدار ستار بوسه می زدند.
نيروی سرکوبگر انتظامی با اقدامات وحشيانه تلاش می کرد مردم شرکت کننده را دستگير کند. مزدوران دستگير شدگان را در مينی بوسهای 16نفره به محل نامعلومی منتقل کردند. بسيجيها و لباس شخصيهای خامنه ای مانع فيلمبرداری و عکس گرفتن توسط شرکت کنندگان می شدند و تلفنهای همراه مردم را می گرفتند تا تصاوير و گزارش رفتار جنايتکارانه آنها و اعتراض مردم منعکس نشود.

بازداشت برادر ستار و گروهی از شرکت کنندگان
خبرگزاری هرانا – برگزاری مراسم چهلم ستار بهشتی در امامزاده محمد تقی رباط کریم با ضرب و شتم و بازداشت اعضای خانواده وی و حاضران همراه بود.
پس از این که مادر و خواهر ستار بهشتی از شرکت کنندگان خواستند تا برای برگزاری مراسم از امامزاده به خانه ی خواهر وی بروند؛ نیروهای امنیتی و لباس شخصی به صورت پراکنده اقدام به ضرب و شتم و بازداشت شهروندان کردند.
همچنین اصغر بهشتی برادر ستار بهشتی در لحظه ای که قصد دعوت چند تن از شرکت کنندگان به خانه ی خواهر ستار را داشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و تا دو ساعت را در بازداشت نیروهای امنیتی گذراند.
گزارش یکی از شرکت کنندگان در مراسم می‌افزاید: یکی از شرکت کنندگان به نام احمد تقوی نیز بازداشت شده است.
تاکنون آمار دقیقی از بازداشت شدگان در مراسم در دست نیست.

انگلستان: عدالت در مورد ستار بهشتی در ايران شکست خورده است
آليستر برت معاون وزير خارجه انگلستان گفت تحقيقات رژيم ايران درباره مرگ ستار بهشتی در برقراری عدالت شکست خورده است. به مناسبت چهلمين روز شهادت ستار بهشتی، آليستر برت گفت: ”اکنون 40روز از زمان مرگ ستار بهشتی در زندان می گذرد.. در اين مدت خانواده ستار با اذيت و آزار و تهديد از طرف سرويس های امنيتی مواجه بودند. نه اين خانواده و نه هموطنان ستار درباره اين رخدادها که منجر به مرگ او شد پاسخ معتبری دريافت نکرده اند.

منابع خبری: هرانا، سایت مجاهد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s