اخبار هفته


لومبرگ: مصوبه بودجه وزارت دفاع آمريکا سلاحی عليه رژيم ايران
خبرگزاری بلومبرگ مصوبه بودجه وزارت دفاع آمريکا توسط سنای اين کشور را سلاحی عليه رژيم ايران و تروريستها دانست و نوشت:
مهمترين موضوع از نظر فوريت امنيت ملی چند پيشنهاد به خوبی طراحی شده سنا برای افزايش تحريمها عليه رژيم ايران است.
مقاله بلومبرگ که بقلم سردبيران اين خبرگزاری نوشته شده تصريح می کند صنايع رژيم ايران توسط اوباش اين رژيم در سپاه پاسدران کنترل می شود و از برنامه اتمی آن حمايت می کند. به طور واقعی اين مجازاتها به تأخير افتاده و قوه مقننه از اين حق برخوردار است تا بر قوه مجريه برای اجرای اين تحريمها فشار بياورد.
به گزارش بلومبرگ اين تحريمها که بخشهای انرژی، کشتيرانی و کشتی سازی رژيم ايران را در ليست قرار می دهد برای شرکتهای خارجی درگير اين موضوع با دشوار کردن اخذ بيمه راهبند ايجاد می کند.
مصوبه سنا با طرح کنگره اختلاف بسيار کمی دارد و ادغام اين دو مجموعه توسط مجلسين آمريکا بر کاخ سفيد فشار می آورد تا آن را به اجرا بگذارد.

تهديد خانواده های جان باختگان قيام سراسری
بنا به گزارشهای دريافتی طی سه هفته گذشته به طور خاص در ايام عاشورا و بعد از آن، مأموران اطلاعات آخوندی تعدادی از خانواده های جانباختگان قيام سراسری را به اداره های امنيت و اطلاعات احضار کرده اند و به آنان اخطاريه های شديدی در رابطه با ارتباطات اينترنتی و يا تماسهای تلفنی با ارگانهای حقوق بشری و يا اطلاع رسانی داده اند. نيروهای امنيتی تهديد کرده اند که در صورت ادامه چنين ارتباطاتی با عواقبی از قبيل زندان مواجه خواهند شد.

تهديد خانواده های پيرانشهری توسط اطلاعات آخوندي
مأموران اطلاعات رژيم آخوندی خانواده های دانش آموزان فاجعه ديده پيرانشهری را تهديد کرده اند که در صورت گزارش هر گونه تجمع و تحصن مانع از ملاقات با فرزندان مجروحشان در بيمارستانها می شوند.
تعدادی از کودکان مجروح در بيمارستانهای تبريز و اروميه بستری هستند

آمادگی ائتلاف ملی سوريه برای بعد از سرنگونی بشار اسد
ائتلاف ملی سوريه اعلام کرد آماده است تا بعد از سرنگونی بشار اسد، قدرت را به دست بگيرد و از فروپاشی سازمان اداری کشور جلوگيری کند. به گزارش رويتر اين ائتلاف به همين منظور رياض حجاب نخست وزير سابق سوريه را به رياست يک کميته اجرايی هفت نفره منصوب کرده است که زير نظر معاذ الخطيب فعاليت می کند.

جدايی مدير روابط عمومی اداره کل اطلاعات سوريه
مدير روابط عمومی اداره کل اطلاعات سوريه جدايی خود از رژيم جنايتکار بشار اسد اعلام کرد. علاءالدين صباغ طی پيامی از افسران خواست تا قبل از سقوط نظام که به گفته وی در حال مرگ بالينی قرار دارد، جدايی خود را اعلام کنند. وی گفت: از افسران دستگاه امنيتی مختلف، سفرا، وزيران، کميسرها، ديپلوماتها، وابستگان نظامی که به آنها آموزش داده ام و آنها مرا خوب می شناسند می خواهم که قبل از سقوط کامل نظام به انقلاب بپيوندند. ديگر فرصتی برای انتظار باقی نمانده است.

شيوه های جديد شکنجه عليه زندانيان در زاهدان و تحت فشار قرار دادن خانواده ها برای اعتراف اجباری عليه فرزندانشان
رژيم ضدبشری آخوندی پدر عبدالوهاب ريگی زندانی سياسی محکوم به اعدام را برای مصاحبه تلويزيونی عليه فرزندش تحت فشار قرار داده است. وی تهديد شده که در غيراينصورت حکم اعدام فرزندش به اجرا در خواهد آمد. برادر او عبدالباسط ريگی در روز 30مهر همراه با دو زندانی ديگر به نامهای عبدالجليل کهرازهی و يحيی چاری زهی به اتهام «محاربه» در زندان زاهدان حلق آويز شدند. در گذشته نيز خانواده های زندانيان سياسی را با وعده لغو حکم اعدام فرزندانشان به مصاحبه عليه فرزندانشان وادار می کردند و سپس با استناد به همين مصاحبه ها فرزندان را اعدام می کردند.
در همين حال، دژخيمان رژيم، به منظور تشديد فشار بر زندانيان در زندان زاهدان و به تسليم کشاندن آنان به شکنجه های وحشيانه جديدی متوسل شده اند. يکی از اين شيوه ها آويزان کردن زندانيان از ميله هايی به ارتفاع 180سانتيمتر است که در يکی از راهروهای زندان نصب شده است. زندانی با دست بند به مدت شش روز به طور شبانه روزی آويزان می شود و برای بهم ريختن دستگاه گوارشی زندانيان به آنان به اجبار روغن قرچک خورانده می شود. در عين حال تنها سه بار در روز حق استفاده از سرويسهای بهداشتی به آنان داده می شود. در چنين شرايطی به زندانيان جيره غذايی فوق العاده ناچيزی داده می شود که در اساس غيرقابل خوردن است. آنها در حالی که لباسهای کمی به تن دارند، در معرض هوای سرد و سوزناک کويری زاهدان قرار می گيرند. اين شکنجه عواقب بسيار وخيم جسمی و روحی برای زندانيان به دنبال دارد و باعث دردهای شديد کليه و عوارض وخيم گوارشی و عضلانی می شود.
دژخيمان اين شکنجه سبعانه را در راهرو زندان و در مقابل چشم ديگر زندانيان اعمال می کنند تا با ايجاد فضای ترس و وحشت ديگر زندانيان را از هر گونه اعتراض بازدارند.
در همين حال دژخيمان با شيوع اعتياد در زندان توسط باندهای وابسته به رژيم شرايط هرچه دشوارتری برای زندانيان ايجاد می کنند. سردژخيم محمد ناروئی، رئيس بازرسی زندان زاهدان، از فروش مواد مخدر در زندان مبالغ هنگفتی به جيب می زند.
دبيرخانه شورای ملی مقاومت ايران
26آذر 1391 (16دسامبر2012)

تخریب و نابودی آثار تاریخی پیش از اسلام
سر مرد باستانی مسجد سلیمان از تنه جدا شده ‌است. چند روز پیش هنگام تعریض جاده‌ای در مقابل موزه مردم‌شناسی، سر یک مرد باستانی نمایان شد. احتمال می‌رود که تنه این مرد باستانی همچنان در خاک باشد که البته بیرون آمدن آن نیاز به مجوز باستان‌شناسی دارد. احتمالا این مرد باستانی به دوره الیمایی تعلق دارد.
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گروه میراث فرهنگی ـ آنچه که بر اثر برخورد بیل میکانیکی در محوطه تاریخی کلگه زرین مسجدسیلمان باعث کشف آن شد سر یک تندیس است.
سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان با اعلام این مطلب گفت: «نجات بخشی محوطه برای بیرون آوردن مابقی تندیس این مرد باستانی باید با مجوز پژوهشکده باستان شناسی کشور باشد.»
مجتبی گهستونی افزود: «بر اساس اطلاعات دریافتی ظاهرا اشیایی دیگر هم در کنار سر تندیس پیدا شده است.»
وی افزود: «با انتقال سر تندیس به اداره میراث فرهنگی مسجدسلیمان تنه تندیس همچنان درون خاک است.
دبیر انجمن تاریانا اظهار داشت: «از سوی دیگر اطلاعات ما حاکی از آن است که سازمان بازرسی کشور دستور بررسی و پیگیری موضوع را صادر کرده است.»
یکی از دلایل وقوع برخورد بیل میکانیکی با سرتندیس، تعریض جاده در مقابل موزه مردم شناسی مسجدسلیمان عنوان شده است. »
تعدادی از باستان شناسان با توجه به شناخت خود از منطقه این سر تندیس را به دوره «الیمایی» همزمان با دوره فرمانروایی بزرگ اشکانیان نسبت می دهند.»

وکیل خانواده ستار بهشتی: متهم اصلی پرونده مشخص است
خبرگزاری هرانا – گیتی پورفاضل، وکیل خانواده ستار بهشتی امروز ۲۶ آذرماه اعلام کرد: «علیرغم مشخص شدن متهم در پرونده فوت ستار بهشتی (وبلاگ نویس ایرانی که در هنگام بازداشت درگذشت) متاسفانه این پرونده تا کنون به دادگاه نرفته است.»
بعد از مرگ آقای بهشتی، گزارش‌هایی در مورد شکنجه شدن او در جریان بازداشت منتشر شد و مادرش نیز گفت که فرزندش به قتل رسیده است.

بيانيه ۵ تن از زندانيان سياسي درخصوص ستار بهشتي
به‌نام خدا و به خون شهيدان و پاکان / به‌نام خون ستار
جوان غيور، ستار قهرمان جان بداد و پايداري از اينجان ما جان گرفت، او را کوفته وزخمي و مضطرب تحويل بند ۳۵۰ اوين دادند، وارد اتاق که شد، با فروتني و هيجان گفت: ”فقط يک روز اين‌جا هستم، فردا مي‌برندم، قاضي برايم ۱۰ روز ديگر بازجويي دراختيار پليس فتا نوشته“، ستار ادا
مه داد: ”در وبلاگم اززندانيان سياسي اوين و گوهردشت (رجايي شهر) دفاع کرده‌ام به ويژه از محکومين به اعدام بسيار ياد کرده‌ام، چه خوب شد که چهره‌هاي آشناي شما را از نزديک ديدم، کاش گوهر دشتي‌ها را هم مي‌ديدم، همه‌تان را دوست دارم“. عشق به توده‌هاي محروم درچشمانش موج مي‌زدو چهره معصومش تجليگاه صدق و فدا بود. ستار ادامه داد، ”خيلي شکنجه شدم، آويزانم کردند، به‌سر و شکمم مي‌کوبيدند، فحش و توهين و ضرب‌وشتم بود که مي‌باريد، بدنم دردمي کند، باز هم فردا به پليس فتا مي‌برندم، بگوييد چکار کنم که زير شکنجه طاقت بياورم، به مادرم گفته‌ام که اگر من شهيد شدم، غصه‌دار نباشيدو افتخارکنيد“. روز بعد را به ياد مي‌آوريم، زماني که بلندگو نام ستار را براي انتقال صداکرد و او کف اتاق نشسته و روي برگه دولتي شکايت نامه‌اش را مي‌نوشت و در پايان خواست تا برايش به امضاء گواهي کرديم، هنگام خروج از اتاق گفت: ”دعا کنيد طاقت بياورم“.
چند روز بعد خبر شهادت ستار را شنيديم. شرمسار از زنده بودن خويش، بند ۳۵۰ فرو رفته در بهت، حال و هواي ديگري گرفت.
القصه در اين زمانه با صد فرهنگ يک کشته به‌نام به ز صد زنده به ننگ
ستار‌ اي فرشته سمايي که به آسمان تاختي، خونت پيام اتحاد داد. پيام اعتراض به شکنجه و سرکوب، پيام وفاي به عهد تا آخرين نفس.
درپي افشاگريهاي برحق زندانيان سياسي راجع به‌شهادت ستار، رژيم منفور، ناکام و ناتوان از سرپوش گذاشتن بر جنايت خويش، دنبال سناريو سازي‌هاي انحرافي و خلاف واقع براي توجيه اين جنايت و افزايش فشار بر زندانيان سياسي است، که جز رسوايي بيشتر براي جنايتکاران، حاصلي نخواهد داشت.
خون ستار مي‌جوشد ايران مي‌خروشد
مجيد اسدي –غلامرضا خسروي – اصغر قطاني- علي معزي – اسداله هادي».

گزينه نظامی عليه رژيم ايران
ويکتوريا نولند سخنگوی وزارت خارجه آمريکا گفت: از اين که رژيم ايران اجازه بازرسی از سايت نظامی پارچين را نداد، نااميد شديم.
از سوی ديگر دنيس راس، مشاورپيشين باراک اوباما گفت: در صورتی که مسأله اتمی رژيم ايران از طريق مذاکره حل نشود، آمريکا در سال آينده ميلادی عليه اين رژيم از گزينه نظامی استفاده خواهد کرد.

پانه تا: اگر رژيم ايران به سلاح اتمی مسلح شود به همان اندازه خطرناک است که القاعده سلاح اتمی داشته باشد
وزير دفاع آمريکا تأکيد کرد اگر رژيم ايران به سلاح اتمی مسلح شود به همان اندازه خطرناک است که القاعده سلاح اتمی داشته باشد.
لئون پانه تا در يک مصاحبه اختصاصی به تلويزيون سی.ان.ان گفت: ما بايد فشار را به رژيم ايران افزايش دهيم. بايد تحريمها را تشديد کنيم تا اين که به راه حلی برای مسأله اتمی اين رژيم دست يابيم. ما فشار اقتصادی و ديپلوماتيک زيادی تا کنون بر اين رژيم اعمال کرده ايم و آنها اين را احساس می کنند. بنابراين همان طور که رئيس جمهور روشن کرده ما دستيابی رژيم ايران به تسليحات اتمی تحمل نمی کنيم. اين غيرقابل قبول است و ما هر کاری را که بتوانيم انجام می دهيم تا اين رژيم را متوقف کنيم.
پانه تا افزود اگر رژيم ايران هم چنان به تلاشهای خود ادامه دهد جامعه بين المللی وارد خواهد شد و هر کاری که ضروری باشد را انجام خواهد داد. هر چند اقدام نظامی هميشه آخرين راه کار است اما زمانيکه همه راه کارها بدون جواب باشد در اين صورت ما بايد آمادگی لازم را داشته باشيم تا بتوانيم پيروزی را تضمين کنيم. وزير دفاع آمريکا در پاسخ به اين سؤال سی.ان.ان که حکومتهای اتمی ديگری در جهان هستند چرا رژيم ايران را تحمل نمی کنيد گفت:
ما با حکومتی سروکار داريم که هر آنچه انجام می دهد در جهت بی ثباتی جهان است. رژيم ايران تروريسم را ترويج و از آن حمايت می کند آنها نيروی قدس را در سپاه پاسداران دارند که عمل می کند و با هدف بی ثبات کردن کشورها تروريست را ترويج می کند. بنابراين وقتی چنين حکومتی به سلاح اتمی هم مسلح شود به همان اندازه خطرناک است که القاعده تسليحات اتمی داشته باشد. درست به اين دليل است که ما بسيار روشن کرده ايم اين رژيم هرگز نبايد سلاح اتمی داشته باشد/

لايحه ممنوعيت صدور گذرنامه برای زنان مجرد
سرکوب و تبعيض عليه زنان بيشتر می شود
مجلس آخوندها در يک اقدام زن ستيزانه و مادون ارتجاعی، لايحه يی را به تصويب رساند که بر اساس آن «صدور گذرنامه برای زنان مجرد با موافقت ولی قهری وی و در غيراين صورت با حکم حاکم شرع امکان پذير است».
روز 23آبان کميسيون امنيت و سياست خارجی مجلس آخوندها در بررسی «لايحه گذرنامه» اين ماده را در مورد «زنان مجرد زير 40سال» تصويب کرده بود (خبرگزاری سپاه پاسداران-فارس). اما مجلس آخوندها روز 21آذر اعلام کرد که قيد سن را از اين مصوبه حذف کرد. صفر نعيمی يک نماينده مجلس ارتجاع گفت: «به باور اکثر اعضای کميسيون، صدور گذرنامه برای بانوان چه مجرد و چه متاهل منوط به داشتن رضايت از ولی قهری و يا حاکم شرعی است بدان معنا که بانوان مجرد برای اين امر به رضايت ولی قهری، پدر، جد پدری و يا حاکم شرع احتياج داشته و بانوان متاهل نيز تنها در صورت داشتن اذن شوهر، ولی قهری يا حاکم شرع می توانند گذرنامه داشته باشند».

ارزیابی گروه کار بازداشتهای خودسرانه درباره شرايط ليبرتی و اشرف
در پی انتشار دومين نظريه گروه کار بازداشتهای خودسرانه ملل متحد، که شرايط اشرف و ليبرتی را مترادف با بازداشتگاه و ناقض اعلاميه جهانی حقوق بشر و ميثاق بين المللی حقوق مدنی و سياسی اعلام کرده است، خانم مريم رجوی رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران، اين نظريه را سند شرمساری همه طرفهايی توصيف کرد که با فريب و دروغ و دورويی، يک بی خانمانی اجباری و انتقال به زندان ليبرتی را به مجاهدان آزادی ايران تحميل کردند.

رزمندگان ارتش آزادي۳کيلومتری کاخ اسد
تلويزيون سی.ان.ان گزارش داد نبرد اکنون نهايی شده است و به دمشق رسيده است. رزمندگان تأکيد دارند که به 3کيلومتری کاخ اسد رسيده اند. آنها می گويد فرودگاه بين المللی دمشق راه تنفس اين رژيم است. اسد توانسته است از اين طريق پاسداران رژيم ايران را به سوريه منتقل کند و با مردم ما بجنگد و حالا ما تصميم گرفتيم اين راه نفس را قطع کنيم.

منابع: ایران پرس نیوز، سایت مجاهد،همبستگی ملی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s