اخبار برتر


توقيف روزنامه ”وارش“ مازندران
رژیم روزنامه محلی ”وارش“ در استان مازندران را توقيف كرد. اين روزنامه، به دنبال درج مطلبی در بخش معرفی مشاهير مازندران و معرفی ”عمادرام“ هنرمند فقيد و از اعضای ”شورای ملی مقاومت“ و همچنين اشاره به مصاحبه وی با خمينی ، که بنا به نظر دادستانی در آن توهين هايی هم به خمينی شده، به طور موقت تعطيل گرديد.
به گزارش رادیو آلمان، خبرگزاری‌ فارس از توقیف موقت روزنامه وارش گزارش داده ‌است. گزارش‌های دیگر حاکی است، یک‌روز پیش از توقیف وارش، دادستان مرکز استان مازندران لیلا وریجی مدیرمسئول و جمعی از اعضای تحریریه این روزنامه را احضار کرده بود.
بنابر گزارش «خبرگزاری فعالان حقوق بشر» (هرانا)، صبح روز دوشنبه (۱۷ دسامبر، ۲۷ آذر) در حالی که مدیرمسئول روزنامه وارش برای مراجعه به پزشک به تهران رفته بود، کلیه شماره‌های این روزنامه جمع‌آوری و از توزیع آن جلوگیری شد.
روزنامه وارش از مدتی پیش سلسله مطالبی را با عنوان «مشاهیر مازندران» منتشر می‌کرد. در چارچوب این مجموعه، روز ۱۹ آذر امسال شرح‌حال کوتاهی از عماد رام خواننده فقید مازندرانی منتشر شده بود. عماد رام در سال ۱۳۸۲ خورشیدی در پی ابتلا به سرطان در آلمان درگذشت.
در معرفی این‌خواننده، وارش از جمله نوشته بود: «در سال ۱۳۵۷ هنگامی که جمهوری اسلامی می‌رفت مستقر شود، امام خمینی (هنگام بازگشت به میهن) در جواب خبرنگاری که از او پرسیده بود چه احساسی دارد، جواب داد «هیچ». عماد گفته بود: با هیچ نمی‌توان ایران را ساخت و به ایران و ایرانی خدمت کرد.»
چاپ همین اظهارنظر خواننده‌ای که ۹ سال پیش درگذشته است، دلیل اصلی توقیف روزنامه وارش اعلام شده است.
وارش ضمنا در صفحه اول شماره‌ای که منتهی به توقیف آن شد، آگهی مربوط به گم‌شدن یک سگ را نیز منتشر کرده و دادستانی این کار را هم دلیلی دیگر بر توقیف آن دانسته است.

حمايت دانشجويان دانشگاه آزاد تهران از اعتراض خانواده های پيرانشهری
جمعی از دانشجويان دانشگاه آزاد تهران، مرکز با انتشار بيانيه يی از اعتراض خانواده های فاجعه ديده مدرسه شين آباد پيرانشهر حمايت کردند. در قسمتی از اين بيانيه آمده است: ما جمعی از دانشجويان دانشگاه تهران مرکز پر پر شدن کودکان دبستانی هموطن کردمان، در شعله های آتش را محکوم می کنيم و در اعتراض به بی کفايتی دست اندرکاران رژيم در تجمع اعتراضی چهارشنبه 29آذر خواهان پاسخگويی مسببين اين فاجعه دلخراش هستيم.

از نوشته های ستار بهشتی: آقای خاتمی شما شريک در نظام هستيد
سالروز دوم خرداد، آقای خاتمی در جمع تعدادی ازجوانان اصلاح طلب که ازقبل دعوت شده بودند، سخنرانی کرد… ايشان اظهار داشتند: «ما از نظام عبور نکرده ايم، خود را در نظام می دانيم. چنان چه کسانی عبور کرده اند و به دنبال براندازی هستند، همان طور که از برخی سخنان برمی آيد بدانند که آب در هاون کوبيدن است»
محمد خاتمی همچنين در انتقاد از ظرفيت پايين جامعه برای آزادی گفت: «عامل ناکامی حرکتهای اصلاحی، ذهنيت استبداد زده ی تاريخی ملت ماست؛ يعنی بلد نيست آزادی داشته باشد يا از آن نگهداری کند! خاتمی در ادامه گفت: «نظام از بين رفتنی نيست»، … راهی غير از اصلاحات نيست.
اين سخنان چکيده ای از سخنان آقای خاتمی و يا همان سيد خندان است حال جواب ايشان را سعی می کنم به اختصار بدهم.
آقای خاتمی شما آگاه باشيد هيچ گاه، اکثريت مردم ايران باور نکرده اند و قبول ندارند شما از نظام خارج شده ايد! آقای خاتمی شما و عوامل شما نمی توانيد از نظام خارج شويد، چون دست در خون اين مردم داريد. برای خود شما نمونه بسيار نزديک آن را بيان می کنم. حادثه قتل عام کوی دانشگاه در سال 78 تفرقه افکنی بين فعالان با سخنان خود، و به مسلخ فرستادن قربانيان! در کل جای شاکی و متهم را عوض کردن، شما دست در خون اين ملت شسته ايد، چگونه می توانيد از اين نظام خونخوار جدا شويد؟ آقای خاتمی اين شما هستيد که مدت14سال است به اسم اصلاحات آب در هاون می کوبيد و جز خفت برای خود چيزی نخريديد!… اصلاحاتی در کار نبود جز شناسايی مخالفان در آن 8سال اصلاحات!
آقای خاتمی اصلاحات درون نظام برای مردم ارزش ندارد و اصلاً ديگر وجود ندارد! اين نظام رفتنی است و اصلاحات ديگر ساليان درازی است محو شده، نمی دانم کجا اصلاحات را می بينيد که ادعای ماندگاری اصلاحات و پايداری نظام را داريد!؟

سی.ان.ان: اوباما، جان کری را به عنوان وزير خارجه انتخاب می کند
خبرنگار سی.ان.ان از کاخ سفيد – 16دسامبر 2012 (26آذر 91) :
ما هم اينک دريافتيم که رئيس جمهور اوباما تصميم گرفته است که سناتور جان کری را به عنوان وزير خارجه خود تعيين کند اين خبر را از يکی از دموکرات ها که با سناتور کری صحبت کرده بود متوجه شديم.
اين منبع گفت اين تصميم ممکن است هفته آينده به طور رسمی اعلام گردد
همان طور که می دانيد مسير اين تحول به اين صورت طی شد، زمانی که سفير آمريکا در سازمان ملل سوزان رايس از توجهاتی که نسبت به وی برای اين موضع بود، بيرون کشيد، سناتور کری به عنوان تنها نامزد واقعی که برای اين موضع مورد بحث بود، باقی ماند.

ادامه محاصره پزشکی در ليبرتی و شکنجه روانی ساکنان
نيروهای سرکوبگر عراقی تحت امر نخست وزيری، در روزهای اخير، محاصره پزشکی و اذيت و آزار بيماران و مجروحان و استفاده از خدمات پزشکی را، به مثابه وسيله يی برای شکنجه روانی ساکنان، تشديد کرده اند.
مأموران امنيتی، بيمارانی را که به بيمارستانهای بغداد می روند با بهانه های مختلف مورد توهين و آزار و اذيت قرار می دهند و معمولاً رفتن آنها را به تأخير می اندازند به نحوی که در بسياری مواقع همه يا بخشی از قرارهای پزشکی آنها می سوزد. اين مأموران بيماران را به شيوه های موهن و قرون وسطايی مورد بازرسی بدنی قرار می دهند و وسايل شخصی و حتی مواد غذايی که بيماران می خواهند همراه خود ببرند را از آنها می گيرند و در امور درمانی آنها به طور مستمر مداخله می کنند و با به وجود آوردن فضای ترس مانع کار پزشکان عراقی می شوند.
روز شنبه 26آذر، وقتی پزشک برای يکی از مجروحان حمله 19فروردين 1390، برگه فيزيوتراپی نوشت، مأمور نخست وزيری مانع شد که بيمار به فيزيوتراپی مراجعه کند.
در يک مورد ديگر وقتی پزشک متخصص قرار يک عمل جراحی برای يکی از مجروحان نوشت، مأمور عراقی از پزشکان ديگر خواست به طور کتبی تأييد کنند که اين بيمار نياز به عمل جراحی ندارد.
در مورد يک بيمار ديگر مأمور عراقی از خريد داروی تجويز شده توسط پزشک جلوگيری کرد و او را به زور به ليبرتی برگرداند.
به هنگام ويزيت يک زن بيمار توسط پزشک متخصص، دو مأمور امنيتی وارد مطب شدند که با اعتراض شديد بيمار و پزشک مواجه شدند.
مقاومت ايران، دبيرکل ملل متحد، دولت آمريکا و اتحاديه اروپا و عموم مراجع بين المللی مدافع حقوق بشر و همچنين اتحاديه های پزشکی را به محکوم کردن اين محاصره ظالمانه و رفتار ضدانسانی که نقض حقوق بشر و حقوق انسان دوستانه بين المللی است، فرا می خواند و خواستار اقدام فوری برای پايان دادن به اين شکنجه روانی و محاصره پزشکی چهار ساله که تا کنون به زجرکش شدن 14بيمار و مجروح منجر شده است، فرا می خواند.
دبيرخانه شورای ملی مقاومت ايران
26آذر1391 (16دسامبر2012)

اياد علاوی: بزرگترين اشتباهات آمريکا در عراق، تسليم نمودن اين کشور به رژيم ايران است
اياد علاوی رهبر العراقيه تأکيد کرد يکی از بزرگترين اشتباهات آمريکا در عراق اين است که کشور را به رژيم ايران تسليم کرد که صاحب بالاترين نفوذ در تصميم گيری عراق شده است.
وی که با تلويزيون التغيير مصاحبه می کرد گفت: رژيم ايران به عنوان سد روند سياسی عراق قرار گرفت و بر ضد روند انتقالی و ضددموکراسی عمل کرد که دليل آن برايم روشن نيست. من حتی به ياد دارم که گفتم من کابينه تشکيل نمی دهم و يک نفر ديگر از العراقيه می تواند کابينه را تشکيل دهد که گفتند نه نه العراقيه کلش ممنوع هستند. خط سرخ است، کل العراقيه. اين باعث شد که ما به روشنی بياد بياوريم که اشتباهات آمريکا باعث شد عراق را به عنوان طعمه ای برای برخی کشورهای منطقه ای و در صدر آن رژيم ايران قرار دهد به نحوی که توانست بر بخشهای وسيعی از اوضاع سياسی عراق تسلط يابد».
اياد علاوی گـفت: تا انتخابات اخير اين اشتباهات ادامه داشته است. بين من و معاون رئيس جمهور آمريکا (جو بايدن) صحبت بود که به او گفتم شما چه ضرری می کرديد اگر که به العراقيه اجازه می داديد که تلاش کند کابينه را تشکيل دهد و قانون اساسی می گويد که اگر بعد از يک ماه شکست خورد اين حق رئيس جمهور است که فرد ديگری را برای تشکيل کابينه بعد از شکست العراقيه مکلف کند. گفتم بهتر نبود که شما با خواست رژيم ايران در اين رابطه هم جبهه نمی شديد… . اين دموکراسی که شما وعده آن را می دهيد و موضوع حقوق بشر و اين داستانها کجاست؟ اين ضربه زدن به قلب دموکراسی است. راستش آمريکا مرتکب اشتباهات بسياری شده است و در رسيدن اوضاع عراق به اين نقطه نقش داشته است ”.
رهبر العراقيه، مالکی را خودکامه ناميد و گفت: ”المالکی مسئوليت بزرگ و اصلی را در تکروی در تصميم گيری و در اقدامات سرکوبگرانه و رعب آور دارد که عراق را به سطح ترسناکی که الآن قرار دارد رسانده است. قطعاً او مسئوليت اصلی را برعهده دارد. من مستمراً اين را می گويم و اين مثال ساده را می زنم که او در سخنانش می گويد، کسانی که خواهان سلب اعتماد از من هستند، درگذشته در مقابل آنها سکوت کردم و در آينده در برابر آنان سکوت نخواهم کرد. کسانی که خواستار سلب اعتماد هستند شناخته شده اند. افرادی هستند که به خاطر عراق مبارزه کردند و برای مردم عراق و استقلال عراق جنگيدند.

وقوع انفجار در انبار مهمات حزب الله لبنان
به گزارش ایرنا، گزارشهای خبری از لبنان حاکی است که یکشنبه شب در یک انبار مهمات که گفته می شود متعلق به حزب الله است، انفجاری رخ داد.
به گزارش رادیو ˈصدای لبنانˈ، این انفجار در یک مرکز قدیمی پرورش مرغ که در آن مهمات و اسلحه قرار داشت، در منطقه ای موسوم به ˈخلة العلیقˈ در 200 متری منازل مسکونی در شهرک ˈطیرحرفاˈ رخ داد.
رادیوی مزبور افزود:ˈ گروهی از حزب الله رهسپار محل انفجار شدند و تدابیری اتخاذ کردند که در مورد آنها هیچ توضیحی ارایه ندادند.ˈ
رادیو صدای لبنان اضافه کرد: انفجار تلفات جانی نداشت و به تعدادی از ساختمان های مسکونی خسارت هایی وارد شد.
بر اساس این گزارش،صدای انفجار در سراسر شهرک مزبور شنیده شد و برخی از خانه ها را به لرزه درآورد که بر اثر آن تعدادی از منازل نزدیک به محل انفجار آسیب دید.
به گفته شاهدان ˈدرˈ برخی از خانه ها بر اثر شدت انفجار از جا کنده شد.

آب نمک نظام
نامزد اصلاح طلب: نظام من را در آب نمک خوابانده
به گزارش جهان به نقل از فارس محمدرضا عارف از نامزدهای احتمالی اصلاح‌طلبان در انتخابات 92 گفت: نمی‌خواهم کاندیدای شکست‌خورده ریاست ‌جمهوری باشم، هر نظامی افرادی را در آب نمک می‌خواباند تا در شرایط لازم از آنها استفاده کند. فکر می‌کنم من یکی از آن افراد هستم که در آب نمک خوابیده‌ام.

احمد شهید؛ پرونده سازی علیه پنج زندانی سیاسی
خبرگزاری هرانا –پنج زندانی به نامهای احمد تمویی، یوسف کاکه ممی، علی احمد سلیمان، جهانگیر بادوزاده و مصطفی علی احمد از سوی دادگاه انقلاب مجددا محاکمه خواهند شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۲۰ مهرماه سال جاری ۵ تن از زندانیان سیاسی کرد زندان ارومیه به اداره اطلاعات این شهر منتقل شدند و در بازجویی های انجام گرفته علی رغم عدم وجود اقاریر ایشان پرونده ای در خصوص ارتباط با رسانه های بیگانه، ارتباط با احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر و ارتباط با گروه های حقوق بشری بازگشایی شد.
زندانیان مذکور در طول دو ماه گذشته از هرگونه ارتباط با خانواده و وکلای خود محروم بوده و در بازداشتگاه اداره اطلاعات مورد تهدید، تحقیر و بدرفتاری قرار گرفتند.
بر اساس آخرین گزارشات رسیده، علی احمد سلیمان و مصطفی علی احمد نیز به زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند و تنها احمد تمویی به دلیل نامعلومی به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده و جلسه اول محاکمه وی نیز برگذار شده است.

منبع: ایران پرس نیوز، همبستگی ملی، مجاهدین خلق ایران

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s