اخبار برتر


گردانندگان رژیم از اعلام درجه واقعی آلودگی هوای تهران جلوگیری میکنند
آلودگی هوا در تهران به حد خطرناکی رسیده است. روز شنبه ۱۶ دی، به دلیل آلودی غیرقابل تحمل، بسیاری ادارات و مدارس و دانشگاهها تعطیل شد. کارشناسان هواشناسی میگویند حدخطرناکآلودگیهوا معمولاً ۱۲ درجهاست.ولی درتهران آلودگی هوا به ۱۸ درجه رسیده که فوقالعاده خطرناک محسوب میشود.
گزارشهای حاکی است که گردانندگان رژیم مانع اعلام درجه واقعی آلودگی هوا شده اند.
در تهران، شمار کثیری از مردم، به بیماریهای تنفسی وسردردهی مضمن و غیره دچارشده اند
مدیر روابط عمومی اورژانس تهران ازاستقراراتوبوس آمبولانسهای اورژانس درپنج میدان مهم پایتخت همزمان با تشدید آلودگی هوا خبر داد.  همزمان، وزارت علوم امتحانات روزشنبه کلیه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان تهران (به استثنای مراکز دانشگاه پیام نور ) را تعطیل کرد .

 
توقف پروازهای داخلی از مهرآباد
بنا به خبرهای رسيده دوشنبه ١٨ ديماه همه پروازهای داخلی از مهرآباد متوقف شد. علت توقف پروازهای داخلی به دليل نبودن بنزين و بدهکار بودن خطوط هوايی داخلی به شرکت بخش فراورده های نفتی اعلام شده و گفته شده تا اطلاع ثانوی پروازها تعطيل است.
بن بست اتمی رژيم ايران، آزمايشی برای سياست خارجی اتحاديه اروپا
وال استريت ژورنال، برخورد اتحاديه اروپا با بن بست اتمی رژيم آخوندی را آزمايشی برای سياست خارجی اين اتحاديه در سال جديد ميلادی دانست و نوشت: سال جديد موشکافی بيشتری را می طلبد: بروکسل با تصميماتی مواجه است که غيرمحتمل است بتوان آن را به تأخير انداخت. يکی از بزرگترين اين تصميم گيريها مذاکرات اتمی با رژيم ايران است که کشورهای 1+5 می خواهند رژيم تهران را به عقب نشينی از غنی سازی اورانيوم بکشانند. اما مقامات ارشد اتحاديه اروپا می گويند، آنها مصمم هستند تا قسمت عمده تحريمها را حفظ کنند و اهرم فشار را روی اين رژيم باقی نگه دارند.
وال استريت ژورنال به اين احتمال که دور بعدی مذاکرات اتمی با شکست مواجه شود، اشاره کرد و نوشت بروکسل با اين سؤال مواجه خواهد بود که چه موقع اعلام کند اين پروسه شکست خورده است. اگر در سال 2012 زمان برای صبر کردن وجود داشت، احتمال کمی وجود دارد که اين وضعيت در سال 2013 نيز وجود داشته باشد.
تجمع کارجويان در مقابل دفتر استخدام در تهران
روز يکشنبه 17 ديماه، در مقابل دفتر استخدام در بخش شمال غربی ميدان حر در تهران؛ تجمع اعتراضی کارجويان برگزار شد. اين کارجويان در اعتراض به استخدام گزينشی دست به تجمع زدند. مأموران سرکوبگر نيروی انتظامی در وحشت از گسترش اين حرکت اعتراضی به کارجويان حمله کردند و آنها را متفرق کردند.
ملاقات مأمور گشتاپوی ملایان با کوبلر و گفتگو درباره سرنوشت مجاهدین
دخالت دادن رژیم آخوندی در پرونده ساکنان لیبرتی و اشرف، یک اقدام مجرمانه و شایان پیگرد قضایی است. تحقیقات مشترک پنتاگون و کنگره آمریکا درباره وزارت اطلاعات ملایان درمورد سه تن از مأموران گشتاپوی فاشیسم دینی به نامهای ابراهیم خدابنده، مسعود خدابنده و زنی به نام ان سینگلتون خاطرنشان کرده است که دو برادر مزبور قبلاً عضو سازمان مجاهدین خلق ایران بوده اند اما « در ۱۹۹۶ مسعود خدابنده تصمیم به ترک سازمان گرفت. بعد با ان سینگلتون ازدواج کرد و به فاصله کمی بعد از ازدواج، وزارت اطلاعات با تهدید به اینکه اموال گسترده مادر خدابنده را در تهران ضبط می کند آنها را مجبور به همکاری نمود. آنگاه سینگلتون و خدابنده پذیرفتند برای وزارت اطلاعات کار کنند و علیه مجاهدین خلق جاسوسی نمایند. در ۲۰۰۲ سینگلتون در تهران با عوامل وزارت اطلاعات که نسبت به سابقه او علاقمند بودند، ملاقات کرد … آموزشها و تعلیمات وزارت اطلاعات را فرا گرفت و پس از بازگشت به انگلستان در زمستان ۲۰۰۲ سایت ایران- اینترلینک را راه اندازی کرد… در سال ۲۰۰۴ سینگلتون بالاخره برادر همسر خود به نام ابراهیم را بعد از اینکه در سوریه دستگیر و از سوریه به ایران فرستاده شده بود، ملاقات کرد. سرانجام وزارت اطلاعات ابراهیم را هم مجبور به همکاری نمود».
تحقیقات پنتاگون و کنگره تصریح می‌کند: «دولت ایران مجاهدین خلق را سازمانی ارزیابی می‌کند که بیشترین تهدید را برای آن ایجاد کرده است. یکی از اصلیترین مسئولیتهای وزارت اطلاعات، انجام سلسله عملیات مخفی علیه مجاهدین خلق و شناسایی و از بین بردن اعضای آنست».
ابراهیم خدابنده همان مأموری است که خبرگزاری حکومتی ایسنا به نقل از او نوشته بود: «ملاقاتی با کوبلر نماینده سازمان ملل در عراق داشتم که ایشان گفتند در قرارگاه لیبرتی با حدود ۱۰۰نفر از اعضای سازمان صحبت کردیم و از آنها پرسیدیم که می‎خواهید از سازمان خارج شوید؟ آنها گفتند نمی‎خواهیم خارج شویم و می‎خواهیم در سازمان بمانیم. من به ایشان گفتم مطمئنید آن افرادی که با آنها صحبت کرده‎اید اصلاً می‎دانند خارج از سازمان یعنی چه؟ کسی که ۲۰سال در اشرف بوده است، چه ایدهیی خارج از سازمان می‎تواند داشته باشد و کسی که ۲۰سال یک فضای جهنمی نسبت به خارج از سازمان در ذهنش ایجاد شده مشخص است که با ۱۰دقیقه حرف زدن نمی‎تواند از سازمان خارج شود».
گفتگوی مارتین کوبلر با مأموران گشتاپوی رژیم ایران درباره سرنوشت پناهندگان ایرانی، یک اقدام مجرمانه و نقض آشکار قانون پناهندگی و قابل پیگرد قضایی است.
مقاومت ایران از این پیشتر، بارها به کوبلر هشدار داده و هرگونه دخالت دادن رژیم ایران را از جمله در ۱۸ اردیبهشت همزمان با سفر کوبلر به تهران«نقض آشکار بسیاری از معاهدات و قوانین بین المللی» اعلام کرده است.
روز ۲۲ اردیبهشت دبیرخانه شورا اعلام کرد مأموران اطلاعات آخوندها «روز ۱۹ اردیبهشت زیر عنوان انجمن نجات، با آقای کوبلر، در هتل لاله تهران ملاقات کردند و خواستار استرداد گروهی از ساکنان اشرف به رژیم آخوندی شدند … نماینده ویژه همچنین با شماری از عوامل وزارت اطلاعات زیر عنوان خانواده ساکنان اشرف دیدار کرده و با نمایندگان صلیب سرخ بین المللی در تهران، موضوع خانواده ساکنان اشرف و لیبرتی را مورد بحث قرار داد».
قبل از آن در روز ۵ اردیبهشت (۲۴ آوریل ۲۰۱۲) مشاور امنیتی مالکی، در تلویزیون دولتی العراقیه پس از بازگشت از تهران و دیدار با سلیمانی، سرکرده نیروی تروریستی قدس گفت: «آقای مارتین کوبلر، مباحثات مفصلی با طرف عراقی و طرف ایرانی داشته است، چه از طریق سفارت ایران یا از کانالهای ارتباطی دیگر با طرف ایرانی مباحثاتی داشته است تا الزامهای اجرای تفاهمی را فراهم کند که بین او و عراق برای بستن قرارگاه اشرف و پایان دادن به حضور سازمان در خاک عراق طی سال جاری مورد تفاهم قرار گرفته است. این شامل مکانیزمها و نقش ایران در انجام آنچه باید در حل این مشکل انجام دهد، بود».
علاوه بر این در روز ۱۶مهر (۷ اکتبر) پاسدار دانایی فر، سفیر رژیم ایران در عراق، از فرماندهان نیروی قدس در تلویزیون حکومتی عراق گفت:«من امروز جلسه‌یی را با آقای کوبلر نماینده سازمان ملل که مسئول این پرونده در بغداد هست، داشتم. بحثهای مفصلی توی این زمینه داشتیم و توقعات ما در این جلسه مطرح شد». سفیر ملایان در ۲ و ۴بهمن سال گذشته ( ۲۲ و ۲۴ژانویه ۲۰۱۲) نیز از گفتگوهای مشابهی خبر داده بود.
یک مقام ارشد مستعفی یونامی در جلسه استماع در کنگره آمریکا، در روز ۲۳شهریور (۱۳ سپتامبر) تحت سوگند شهادت داد :«من به تأکید در اینجا تأیید می کنم که یونامی هیچ استقلالی ندارد. زیرا هر موضوع مربوط به اشرف در نخست وزیری عراق و گاهی اوقات در سفارت ایران در بغداد تصمیم گیری می شود».
کمیته بین المللی در جستجوی عدالت در ۲۸مهر(۱۹ اکتبر ۲۰۱۲) در این باره به دبیرکل نوشت: «گفتگو با رژیم ایران در مورد اعضای اپوزیسیون ….فی نفسه یک اقدام مجرمانه است». کمیته بین المللی تصریح کرد «ارتباطات نماینده ویژه دبیرکل در عراق با نمایندگان رژیم ایران درمورد مخالفان ایرانی نتایج حفاظتی و امنیتی وخیمی دارد و راه را برای سومین کشتار ساکنان هموار می‌کند که بدون تردید برای نماینده ویژه دبیرکل و ملل متحد الزام قضایی خواهد داشت».
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۸ دی ۱۳۹۱ (۷ ژانویه۲۰۱۳)
تظاهر کنندگان عراقی: ايران اخراج اخراج، بغداد آزاد آزاد
تظاهر کنندگان عراقی در ميدان کرامه رمادی با سر دادن شعارهايی دخالتهای رژيم ايران را محکوم کرده و خواستار سرنگونی نوری مالکی شدند.
تظاهر کنندگان شعار می دادند: ايران منتظر باش انقلاب مردم شروع شده است
مردم همچنين شعار می دادند:
الشعب يريد اسقاط نظام
ايران اخراج اخراج، بغداد آزاد آزاد
شليک نيروهای مالکی به تظاهر کنندگان موصل
تلويزيون الرافدين گزارش داد نيروهای سرکوبگر مالکی بر روی تظاهر کنندگان در موصل شليک کرده و مانع ورود آنان به ميدان احرار شدند. در جريان اين حمله 4 تن از تظاهر کنندگان زخمی شدند.
تلويزيون تغيير نيز گزارش داد خودروهای ارتش عراق تظاهر کنندگان در موصل را زير گرفته و حدود ده تن از آنان را مصدوم کردند.
بنا به آخرين خبرها استاندار نينوا اثيل النجيفی و اعضايی از شورای استان به همراه شهروندان ميدان احرار را بر روی تظاهر کنندگان باز کردند.
نیویورک تایمز: نخست وزیر عراق با فراخوانهای بیشتری برای استعفا روبه رو است
نیویورک تایمز ۱۵ دی ۱۳۹۱، در گزارشی از بغداد نوشت: درحالی‌که رقبای سیاسی بیشتری خواهان استعفای مالکی و انتخابات زودرس شده اند، بحران سیاسی که دولت نوری مالکی با آن روبه‌روست، افزایش یافته است.
دو عضو برجسته العراقیه، ایاد علاوی و صالح مطلک گفتند مالکی باید کناره‌گیری کند. صالح المطلک، معاون نخست‌وزیر طی بیانیه‌یی گفت، گزینه انتخابات زودرس از بسیاری مشکلات جلوگیری خواهد کرد، دولت فعلی باید استعفا بدهد.
خاطرات اقدامات مالکی علیه آقای طارق هاشمی زنده شده و اتهاماتی را برانگیخت که منجر به برپایی تظاهرات شد. در شمال، نیز پس از این‌که مالکی سربازان را به این منطقه فرستاد، تنش با کردها افزایش یافت که در نتیجه تلاشها برای مصالحه را مورد تهدید قرار داده است.
حمله به فرودگاههای نظامی و مراکز توپخانه بشار اسد
سرلشگر سليم ادريس، رئيس ستاد کل انقلاب سوريه در مورد استراتژی حمله به فرودگاههای نظامی و مراکز توپخانه بشار اسد، به تلويزيون الجزيره گفت: اين استراتژی به اين خاطر است که رژيم تمام حملاتش عليه مناطق مسکونی را از اين مراکز سازمان می دهد. هدف از اين حملات اين است که در گام اول جلو استفاده از آنها را بگيريم و در گام بعد آنها را پاکسازی کنيم.
ارتش آزادی سوريه به فرودگاه نظامی کويرس در حلب تهاجم کرد. همزمان، شبکهٴ حقوق بشر سوريه گزارش داد که شمار قربانيان حملات نيروهای بشار اسد تا شامگاه شنبه از 50نفر گذشت. شمار زيادی از اين قربانيان بر اثر موشک باران شهرهای «دوما» و «داريّا» جان خود را از دست دادند.
رزمندگان ارتش آزادی سوريه در ادامه عمليات بنيان مرصوص، به يک پادگان بزرگ در استان ادلب تهاجم کردند. اين چهارمين جبهه يی است که رزمندگان عليه نيروهای بشار اسد گشودند. هدف اين است که امداد رسانی اين نيروها در استان ادلب را متوقف کنند. نبردهای شديد در مناطق مختلف استان ادامه دارد.
رزمندگان ارتش آزادی سوريه در ادامه عمليات بنيان مرصوص، به يک پادگان بزرگ در استان ادلب تهاجم کردند. اين چهارمين جبهه يی است که رزمندگان عليه نيروهای بشار اسد گشودند. هدف اين است که امداد رسانی اين نيروها در استان ادلب را متوقف کنند. نبردهای شديد در مناطق مختلف استان ادامه دارد.
گردانهای ارتش آزادی سوريه حلقه محاصره چند فرودگاه نظامی را در حلب و ادلب تنگتر کردند و به حملات خود برای تسخير کامل آنها ادامه می دهند. در استان ادلب، رزمندگان بخشهای بيشتری از فرودگاه نظامی تفتناز را که يکی از دو فرودگاه اصلی مورد استفادهٴ نيروهای بشار اسد در اين منطقه است، به کنترل خود درآوردند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s