تکرار تاریخ | تلاش برای دستیابی به بمب اتمی، فاشیزم دینی و فاشیزم ملی


در تاریخ 6 اسفند 1358 در روزنامه اطلاعات مقاله ایی به چاپ رسید که طی آن مهندس سحابی به اتفاق دکتر حبیبی نامه ای هشدارآمیزی تحت عنوان » هشدار سحابی و حبیبی به ظهور فاشیزم در ایران» منتشر کردند. در این مقاله سحابی به وضعیت روز و اغتشاش پس از انقلاب اعتراض داشت آن موقع یکسال هنوز از انقلاب نگذاشته بود و گروههایی اسلامی و وابستگان به حزب جمهوری اسلامی و مجاهدین انقلاب اسلامی و حزب اللهی ها علیه دگراندیشان و محافل روشنفکری حمله می کردند این حملات موجب اعتراض مهندس سحابی شد و هشدار ظهور فاشیزم دادند.
با نگاه به تاریخ آلمان درمیابیم که روشهای و دستگاههای سرکوب فاشیزم دینی در ایران و فاشیزم هیتلری بسیار بهم شبیه هستند. اگر هیتلر اس.آ داشت خمینی بسیج را راه انداخت. اگر هیتلر گشتاپو داشت، خمینی به بنیان کمیته اقدام کرد. اگر هیتلر اس.اس داشت، خمینی دستگاه اطلاعاتی راه اندازی کرد که در جنایت از هیتلر پیشی گرفت. اگر هیتلر تنها فرماندهی ارتش آلمان را تغییر داد، خمینی هم سپاه تشکیل داد و هم فرماندهان ارتش را تغییر و بر آنان نیز آخوندی تحت تشکیلات عقیدتی سیاسی گماشت.
تفاوت این دو نظام فاشیستی، تنها در پیشرفت علمی و صنعتی آلمان در آن دوره، که محصول حکومت دوازه ساله هیتلر نبود، و عقب ماندگی و عقب پیشگی نظام فاشیزم دینی در ایران است.
تلاش برای دستیابی به بمب اتمی، برای بمباران دشمنان آلمان هیتلری و ساخت هواپیماهای رادارگریز آلمانی از جمله پیشرفتهای صنعتی آلمان بودند که اگر جنگ جهانی تنها یک سال دیگر ادامه میافت، سرنوشت جنگ بسود فاشیزم هیتلری احتمالا دگرگون شده و امروزه آزادی بیان، شوخی بیمزه ایی بیش نبود.
بنا به تخمینها، در سال 1944 در نزدیکی برلین، هیتلر بدنبال ساخت بمب اتمی بوده است. اوتو هان آلمانی در سال 1938 موفق به کشف تجزیه هسته ایی شد. فرمانده پژوهش اتمی هیتلر، افسری مونیخی بنام والتر گرلاخ بود که این پروژه از سال 1944 تحت فرماندهی وی بود. نبرد پیروزمندانه متقفین در منطقه نورماندی فرانسه علیه فاشیزم هیلتری، به آرزوهای هیتلر پایان و جهان را از شر آن خلاص کرد.
فاشیزم دینی در ایران نیز، چند دهه است که به دنبال بمب اتمی میباشد. تنها با افشای پروژه های اتمی رژیم توسط سازمان مجاهدین خلق ایران بود که جهان از خواب غفلت در این باره بیدار گردید. پس از آن سلسه مذاکره های هسته ایی با حکومت آخوندی بی نتیجه پایان یافته اند. چرا که رژیم تنها وقت کشی میکند تا جهان را با اعلام داشتن بمب اتمی غافلگیر کند. تسلیح این رژیم، به هژمونی جمهوری اعدام در منطقه و شاخ آفریقا منجر و این کشورهای را برای قرنها به تاریکخانه تاریخ خواهد کشاند. اگر که احتمال جنگ اتمی با رژیم را به کنار بگذاریم.
باید با همه توان مذاکره هسته ایی با این رژیم را از یک سو محکوم و از سوی دیگر با گسترش قیام، پیش از دستیابی فاشیزم دینی به بمب اتمی، آن را سرنگون کنیم. والا نه از تاک نشان ماند و نه از تاکنشان.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s