کانال یک آلمان. بخش خبر | مرسی قول داد، مرکل هشدار داد


صدراعظم آلمان، خانم آنگلا مرکل، در دیدار با رئیس جمهور مصر، مرسی در آلمان، با توجه به ناآرامیهای این کشور، از وی خواستار احترام به حقوق بشر شد. خانم مرکل در گفتگو با وی، در کاخ صدراعظمی آلمان، خاطر نشان کرد که برای دولت آلمان بسیار مهم است که میان همه نیروهای سیاسی کانالهای گفتگو باز بماند و از این طریق به حقوق بشر احترام نهاده و آزادی دینی اجرا شود. خانم مرکل همچنان گفت که از نگاه وی، پیشرفت اقتصادی مصر به ثبات سیاسی این کشور یاری خواهد رساند.
مرسی تضمین داد که مصر همچنان حکومت قانون باقی خواهد ماند. وی اطمینان داد که او روند اصلاحهای دمکراتیک در کشورش را به پیش خواهد راند: «مصر حکومت قانون باقی خواهد ماند». در برابر این پرسش که آیا کشوری خواهد بود که به آزادی بیان و دیدگاه مخالف نیز وجود خواهند داشت و آیا او بدنبال همکاری با اپوزیسیون است گفت که دولت دارای ثبات است. پس از انتخابات مجلس در چند ماه آینده دولت جدیدی تشکیل خواهد شد. وی از اجرای وضعیت قرمز در برخی از مناطق کشور دفاع کرد و آن را موقت نامید. :» این رویکردها تنها بخاطر تضمین امنیت شهروندان و پایان دادن از حمله به آنان توسط اشرار است» و به وضعیت اضطراری با پایان ضرورت آن خاتمه خواهد یافت.
مرسی در دیدارش از آلمان خواستارکمک مالی و  افزایش سرمایه گذاری خصوصی در کشور مطبوعش شد.
وزیر خارجه آلمان، گیدو وستروله، در گفتگو با این شبکه تاکید کرد که همکاری پیشنهاد شده مالی از سوی آلمان به این کشور، آشکارا بستگی به روندپیشرفت دمکراسی در مصر دارد.
دیدار مرسی از برلین با تظاهرات از سوی چندین سازمان حقوق بشری همراهی شد. حدود هفتاد فعال سیاسی در نزدیکی کاخ صدراعظم در تظاهرات سازمان عفوء بین الملل علیه وی شرکت کردند. از جمله سازمانهای دیگری که به تظاهرات علیه مرسی و برای حمایت از حقوق کردهای مسیحی  فراخوان داده بودند: جامعه حمایت از خلقهای در تهدید بود. در نزدیکی آنان مصریهای در تبعید شعار میدادند که حقوق بشر  اکنون بمانند زمان مبارک نقض میشود.     

منبع: آ.ار.د. بخش خبر

ویدئوی تظاهرات در منبع

پینوشت از من | هنگامی که خبر دیدار رسمی یک رئیس جمهور آنهم برای نخستین بار اینچنین در کانال دولتی آلمان گزارش میشود، حتما که توی اثاق دیدار بزن بزن بوده. :)))

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s