خيزی دوباره برای آغاز دور ديگری از جنگ قدرت


بلافاصله بعد از به اصطلاح نصايح ولی فقيه در مورد حفظ وحدت و پرهيز از به هم پريدن باندهای درونی رژيم، حملات متقابل باندها عليه يکديگر و به طور عمده حملات باند لاريجانی عليه احمدی نژاد آغاز شد. اين حملات پس از گذشت 5روز نه تنها کاهش نيافته، بلکه مرتباً رو به افزايش داشته است. مضمون اين حملات هشدار و اخطار به احمدی نژاد است که اقدام بعدی، ديگر نصيحت و دلالت نخواهد بود:
170 نماينده خواستار برخورد قاطع با همه عناصر پرونده فساد 3هزار ميلياردی شدند.
يادداشت روز کيهان 3اسفند 91: «… درباره سياسيون خاطی نيز اين عبارت کوتاه و گوياست؛ «بنده فعلاً نصيحت می کنم». اين تعبير با وجود عمق خيرخواهانه، بازدارنده و آميخته با هشدار درباره آينده است، از آن جنس که شبيه آن درباره فتنه گران گفته شد».

آخوند سيدعلی بزرگواری نماينده مجلس ارتجاع: «امروز همه به اين نتيجه رسيده اند که رئيس جمهور ما، از يک اصالت سياسی و اخلاقی بالا و سعه صدر برخوردار نبوده‏ است».
شيخ حسين راستی کاشانی در تماس تلفنی با علی لاريجانی: ضرورت پيگيری جدی فاجعه حرم حضرت معصومه (س) در روز ۲۲ بهمن، از سوی مسئولان شد.
حسن روحانی: اميدوارم در انتخابات بعدی فردی انتخاب شود که مشکلات اين 8سال را در سالهای بعد بتواند برطرف کند.
البته تهديدها در مرحله حرف باقی نمانده و به نظر می رسد که اقدامات عملی هم عليه باند احمد ی نژاد شروع شده و صحبت از اين است که دايرهٴ دستگيريها و محاکمه ها بايد وسيعتر شده و به نزديکان احمدی نژاد هم برسد.

حقيقت پور عضو هيأت رئيسه کميسيون امنيت مجلس ارتجاع: کميته پيگيری موضوع اخلال در سخنرانی لاريجانی پنجشنبه هفته جاری و شنبه هفته آتی بار ديگر به قم سفر خواهند کرد تا از نزديک اين موضوع را پيگيری کنند.
محسن افتخاری، سرپرست دادگاههای کيفری استان تهران: هفته آينده دادگاه رسيدگی به اتهامات قاضی های مرتبط با پرونده کهريزک از جمله سعيد مرتضوی، تشکيل می شود.
کواکبيان گردانندهٴ باند موسوم به مردم سالاری: من نگران کنفرانس مطبوعاتی روز يکشنبه رئيس جمهور هستم چون ممکن است در اين نشست مسائلی مطرح شود که مردم را چندين روز درگير کند.
خيلی روشن است که دور جديدی از تشديد تضادها و حملات شروع شده و هر روز که می گذرد شدت و دامنه آن هم بيشتر می شود. جدای از حملات لفظی، دو فقره اقدام عملی پيگرد و محاکمه قضايی هم در دست اقدام است.
اولی دادگاه اختلاس 3هزار ميلياردی که عمدتاً دامن باند احمدی نژاد را گرفته است. تا کنون 4 حکم اعدام و تعدادی احکام سنگين صادر شده و کيهان و ساير رسانه های وابسته به خامنه ای صحبت از اين می کنند که اين دادگاه بايد ادامه پيدا کرده و سراغ کانونهای اصلی فساد برود و مطرح می کنند خطوط قرمز در تعقيب اين کانونها، بايد برداشته شود؛ که اشاره يی به حرف احمدی نژاد است که اعلام کرده بود، هر گونه تعرض به اطرافيانش، خط قرمز است و نبايد به آن نزديک شد.
در روزهای اخير، احمدی نژاد عمدتاً ساکت بوده است. به رغم اين که خامنه ای هر گونه صحبت از انتخابات آزاد را ممنوع کرد او دوباره عبارت انتخابات آزاد را به کار برد و به اين ترتيب سيخی به چشم ولی فقيه فرو کرد، اما به نظر می رسد هنوز پاتک اصلی خودش را شروع نکرده و قرار است روز يکشنبه 6اسفند يک کنفرانس مطبوعاتی بگذارد و در آنجا جواب بدهد. به ويژه اين که قبلاً هم گفته که حرفهايی دارم که در آينده جواب می دم. جالب است که از هم اکنون ترس، تمام رژيم را فراگرفته که اين بار احمدی نژاد چه چيزی رو خواهد کرد. نمونه اش ابراز نگرانی کواکبيان رئيس باند موسوم به مردم سالاری است که ضمن بيان ترسش گفت: «به نظرم راه کار مشکلات فعلی، کنترل احمدی نژاد است». وقتی کواکبيان که تازه طرف اصلی دعوا نيست اين چنين می ترسد که احمدی نژاد چه چيزی از افتضاحات باند خامنه ای را رو خواهد کرد، می توان پی بر د خود خامنه ای که آماج اصلی اين حملات است، تا کجا غرق وحشت هست. و از قضا احمدی نژاد هم روی همين سرمايه گذاری کرده است.
به هر حال ترديدی نيست که روند قضايا و روند تضادها رو به تشديد است و به نظر می رسد در آستانه يک اوجگيری ديگر در جنگ باندها هستيم. به نظر می رسد يک يکشنبه تلخ ديگه، چه بسا تلختر از يکشنبه سياه مجلس و تلختر از 22بهمن برای ولايت طلسم شکسته در راه باشد.

سایت مجاهد

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s