اخبار برتر


حقوق بشر 

چهارمین گزارش گزارشگر ویژه سازمان ملل: ادامه نقض حقوق بشر در رژیم آخوندی
احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امر حقوق بشر در ایران چهارمین گزارش خود را ارائه داد.
این گزارش که  تا ده روز دیگر به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه می‌شود رژیم آخوندی را مسؤل ادامه  نقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران دانسته است.
این  مفصل ترین گزارشی است که وی در طول ۲ سال ماموریتش در مورد نقض حقوق بشر در رژیم آخوندی منتشر کرده است.
احمد شهید درگزارشش از اعدام دست کم ۴۸۷ نفر در سال۱۳۰۹خبر می دهد. وی که در آبان ماه خواستار تعلیق اعدام ها شده بود در گزارشش از ادامه این روند و عدم دسترسی محکومین به وکیل و برگزار نشدن دادگاه منصفانه ابزار نگرانی کرده است.
آقای شهید در گزارشش از ادامه شکنجه در زندان های  قرون وسطایی رژیم آخوندی خبر می دهد و می نویسد: «در پاسخ به گزارش پیشین که از شکنجه مخالفین در ایران ابراز نگرانی شده بود مقام های جمهوری اسلامی اتهام شکنجه را بی اساس خواندند و استدلال کردند که براساس قوانین ایران شکنجه غیر قانونیست. ولی من تاکید می کنم که قوانین به تنهایی نمی تواند به اتهام استفاده از شکنجه پایان دهد».
او برای نمونه به بازداشت ستار بهشتی در ۹ آبان ماه و مرگ او در زمان حبس اشاره می کند و می نویسد: «صورت و سینه آقای بهشتی پیش از مرگش با باتوم ضربه دیده است».
احمد شهید همچنبن از شکنجه ۷۶درصد از شاهدانی که با او گفتگو کرده اند خبر داده است.
او در فصلی دیگر نفض گسترده آزادی بیان، اجتماعات و احزاب را بسیار نگران کننده خوانده و به بازداشت گسترده روزنامه نگاران به عنوان نمونه نقض آزادی ها اشاره کرده است.
این گزارش در بخش حقوق «اقلیت ها» به نقض حقوق بهاییان، مسیحیان، دراویش و اقوام بلوچ، کرد و اعراب اهواز اشاره کرده است.
آقای شهید بیش از ۵۰ صفحه از گزارشش را به فهرستی از نام و اتهامات وارده به زندانیان سیاسی مذهبی و قومی اختصاص داده است. در این فهرست نام بیش از ۱۵۰ زندانی منتشر شده است.

دو تن دیگر امروز در بخش ترکمنچای شهرستان میانه اعدام شدند.
 اتهام این دو نفر قتل اعلام شده است.
طی دو ماه اخیر حدود 80 نفر در شهرهای مختلف ایران اعدام شدند که برخی از آنها در ملاعام بوده است.
این اعدامها برای ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه صورت می گیرد.

بلاتکلیفی یک وبلاگ نویس در زندان عادل آباد
خبرگزاری هرانا – کاوه طاهری وبلاگ نویسی که در ۲ مهر ماه سال جاری بازداشت شد، با گذشت پنج ماه از بازداشت کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان عادل آباد شیراز بسر می برد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کاوه طاهری وبلاگ نویس ساکن شیراز در تاریخ ۲ مهرماه سال جاری با مراجعه مامورین اطلاعات به محل کارش بازداشت و ابتدا به بازداشتگاه پلاک ۱۰۰ و پس از ۵۲ روز به زندان عادل آباد شیرزا منتقل گردید.
مادر این زندانی روز گذشته در زندان موفق به ملاقات وی شده است، اما با گذشت پنج ماه از بازداشت نامبرده تاکنون هیچ دادگاهی برای رسیدگی به اتهامات این زندانی برگزار نشده است.
دوم مهر ماه سالجاری مامورین ضمن بازداشت وی اقدام به تفتیش منزل نموده و وسایل شخصی او از قبیل هارد کامپیو‌تر، دستنوشته‌ها و لب تاب را ضبط کرده و با خود بردند.
یکی از بستگان این وبلاگ نویس گزارشگر هرانا گفت: «وی به لحاظ روحی از شرایط مساعدتری نسبت به قبل برخوردار است و در خصوص جزئیات بازجویی ها و نحوه رفتار بازجویان پس از صدور حکم اطلاع رسانی خواهد کرد.»
گفتنی است، اتهامات کلی این وبلاگ نویس در پرونده، اقدام علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام در فضای مجازی عنوان شده است.

 فراخوان کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد به سلامت و امنیت ساکنان کمپ لیبرتی
کمیساریای عالی پناهندگان سازملل ملل متحد جمعه ۱۱ اسفند طی یک بیانیه نگرانی عمیق خود را از سلامت و امنیت ساکنان کمپ لیبرتی اظهار داشت.
متن بیانیه: کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد نگرانی عمیق خود را درباره امنیت و سلامت ساکنان کمپ لیبرتی در عراق تجدید میکند. این بخاطر تهدیدات همان گروهی است که ادعا کرد مسئولیت حمله موشکی به لیبرتی در ۹ فوریه را بعهده دارد و در آن حمله ۷ تن کشته و دهها نفر مجروح شدند.
کمیساریا ی عالی پناهندگان ملل متحد باز تاکید میکند که جمعیت لیبرتی طبق قانون بین المللی از حفاظت بین المللی برخوردار هستند.
کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد قویا کشورها را به مضاعف کردن تلاش هایشان برای پیدا کردن راه حل های انساندوستانه برای این جمعیت درخارج از عراق فرا میخواند و اصرار دارد تا آن زمان دولت عراق هر چیزی را که امکانپذیر است در رابطه با تضمین یک محیط امن و سالم برای این جمعیت بعمل بیاورد.

 انتقال یک زندانی سیاسی هموطن بلوچ به سلول انفرادی به مدت ۷ماه
زندانیان سیاسی کریم بخشی از هموطنان بلوچ  بیش از یک ماه است که در سلولهای انفرادی بند قرنطینه زندانی می باشد.
کریم بخشی ۴۵ ساله که از یک پا نیز فلج می باشد بیش از ۱ ماه است که در سلولهای انفرادی بند قرنطینه زندان مرکزی زاهدان در اسارت است. دژخیم خسروی رئیس زندان زاهدان دستور داده  او را به به مدت ۶ ماه دیگر در سلولهای انفرادی نگه دارند.
وی از زندانیان اهل تسنن می باشد  و نزدیک به ۵ سال است که در بند ۲ زندان مرکزی زاهدان زندانی می باشد.
دلیل اصلی انتقال این زندانی به سلولهای انفرادی، اعتراض وی به شرایط غیر انسانی و طاقت فرسایی است  که علیه زندانیان بکاربرده می شود.

 بازداشت همسر و دختر شهید منصور رادپور
عوامل اطلاعاتی آخوندها در روز سه شنبه ۸ اسفند ماه همسر و دختر شهید منصور رادپور را بازداشت و به شعبه وزارت اطلاعات در کرج منتقل نمودند.
خانم رادپور، پیش از این نیز ( اواسط خردادماه)، دو هفته پس از شهادت منصور رادپور، بازداشت شده بود. شکنجه گران برای واداشتن وی به سکوت و عدم افشاگری در مورد شهادت همسرش، ضمن اعمال فشارهای روحی و جسمی مورد تهدید قرار داده بودند.
زندانی سیاسی مجاهد خلق، منصور رادپور، ۴۴ساله، نقاش ساختمان، پدر دو فرزند، پس از تحمل ۵سال حبس در مخوفترین زندانهای آخوندها و ایستادگی در مقابل انواع فشارها و شکنجه های دژخیمان، که به منظور در هم شکستن و گرفتن اعترافات اجباری از او صورت می گرفت، در روز اول خرداد، در زندان گوهردشت به شهادت رسید.
منصور رادپور چند ماه پس از سفر به اشرف، در روز ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۶ به خاطر فیلمبرداری از حرکت اعتراضی کارگران در جاده چالوس-کرج دستگیر شد و تحت آزار و شکنجه قرار گرفت. او به جرم تبلیغ علیه نظام و هواداری از سازمان مجاهدین خلق ایران، به سه سال حبس و متعاقبا با پرونده سازی جدید به هشت سال حبس محکوم شده بود.
طی یک ماه گذشته شمار زیادی از اعضای خانواده های هواداران مجاهدین و ساکنان لیبرتی توسط اطلاعات آخوندی بازداشت شده اند: خانم اکرم سنجری و فرزند ۱۵ساله اش میلاد میثاق نژاد، خانم دینا کریمی وپسرش حنیف ۱۶ساله، حسن صادقی، همسرش فاطمه مثنی و پسرش نیما ۱۷ساله, عاصف رضاییان ۱۹ساله فرزند تیمور رضاییان از زندانیان سیاسی دهه ۶۰. از این شمارند.

محروم کردن سه زندانی سیاسی از ملاقات با بستگان خود
سه تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج که برای ملاقات با بستگان زندانی خود در زندان اوین تقاضای ملاقات کرده بودند، به دلیل امتناء از پوشیدن لباس زندانیان عادی از ملاقات محروم شدند.
بنا به گزارشات رسیده: این زندانیان سیاسی، فواد خانجانی، کامران رحیمیان و محمد بنازاده امیرخیزی به دلیل امتناع از پوشیدن لباس زندان در زمان انتقال به زندان اوین به دستور دژخیمان زندان رجایی شهر از ملاقات با بستگان زندانی خود محروم شدند.
مدتی است  که سازمان زندانها پوشیدن لباس مخصوص زندانیان عادی را  برای زندانیان سیاسی را اجباری کرده است که با اعتراض زندانیان سیاسی مواجه شده وازاین کار امتناع می کنند. در واکنش دژخیمان زندان آنها را از ابتدایی ترین حقوق خود محروم می کنند.

 انتقال زندانی سیاسی محکوم به اعدام به مکان نامعلوم
هوشنگ رضایی زندانی سیاسی محکوم به اعدام  از زندان رجایی شهر به محل نامعلومی منتقل شد.
این زندانی سیاسی  پس از شش ماه انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان رجایی شهر منتقل شده بود. خانواده این زندانی سیاسی به دلیل کهولت سن و زندگی در شهرستان قادر به پیگیری وضعیت وی در زندان کرج نیستند. هوشنگ رضایی در کلیه مراحل دادرسی پرونده از حق اختیار وکیل محروم بوده است. محاکمه وی براساس  اتهاماتی که جنایتکاران بدنام وزارت اطلاعات بهپرونده دیکته کرده‌اند صادر شده است.
اعدام ۶زندانی در نهبندان و اروميه
بنا به گزارش دريافتی رژيم ضدبشری آخوندی روز پنجشنبه 10اسفند 4 زندانی را در زندان مرکزی نهبندان در خراسان جنوبی بدار آويخت. بنا به گزارش ديگری دژخيمان رژيم آخوندی روز سه شنبه هشتم اسفند ماه دو زندانی را در زندان مرکزی اروميه اعدام کردند. رژيم آخوندی اسامی اين زندانيان و خبر اعدام آنان را تا کنون منتشر نکرده است.

خیرش

مجروح شدن صدها تن از کشاورزان اصفهان
در جريان قيام کشاورزان اصفهان نيروهای جنايتکار سپاه و يکان ويژه نيروی انتظامی صدها تن از مردم را با شليک فشنگهای ساچمه ای مجروح کردند، گزارشها حاکی از کور شدن برخی از مجروحان به دليل اصابت گلوله های ساچمه ای می باشد
از سوی ديگر کشاورزان شرق اصفهان به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری رژيم در اصفهان در روز يک شنبه 13اسفند فراخوان دادند. در اين فراخوان با عنوان ”اعتراض کشاورزان اصفهان به پايمال شدن حقشان، به خاک و خون کشيده شد“ آمده است: از مردم شريف و غيرتمند اصفهان برای ياری رساندن به کشاورزان اصفهان دعوت می کنيم تا با برپايی تجمع مسالمت آميز مظلوميت کشاورزان را به گوش همه برسانند و از تخريب آثار باستانی اصفهان جلوگيری به عمل آورند چرا که… اصفهان بدون زاينده رود قطره ای از جهان هم نيست.
آقای سنابرق زاهدی مسئول کميسيون قضايی شورای ملی مقاومت، پيرامون قيام کشاورزان اصفهان گفت:
سنا برق زاهدی: ”  به همه هم ولايتيهای عزيزم در منطقه رودشت اصفهان خسته نباشيد مى گويم، همينجوری که می دانيد من در واقع زائيده آن منطقه هستم و در آن منطقه بزرگ شدم و سالهای سال در همان منطقه به کار کشاورزی اشتغال داشتم، من متولد نيسيان هستم که مقداری به لحاظ جغرافيايی فاصله دارد تا رودشت اصفهان، ولی به هرحال در آن مناطق همواره بودم در آن روستاها و به مسائل آنجا آشنا هستم و تا زمانی که در ايران بودم، يعنی قبل از اين که ديکتاتوری مطلقه آخوندی حاکم بشود و ما مجبور بشويم خاک کشورمان را ترک بکنيم در آنجاها تردد داشتم و به طور مشخص در سال 1358 بعد از انقلاب کانديد انتخابات دوره اول مجلس شورای ملی از طرف مجاهدين از شهرستان اردستان و آن منطقه از نائين بودم که در اين روستاها به طور مشخص ورزنه رفتم و در مسجد ورزنه برای مردم آنجا در آنزمان سخنرانی کردم و بنابراين خودم را به صورت شخصی در واقع در هم تلاش و هم مبارزه و هم هر غم و شادی همه آن هم ولايتی های عزيزم شريک می دانم و واقعاً بايد افتخار کرد به مردمی که در رنج و محروميت و فقر به سر می برند ولی در عين حال از شخصيت و مبارزه و آزادگی هم  برخوردار هستند. رژيم آخوندی، رژيم جنايتکاری است که در واقع تماميت اين رژيم جنايت را تشکيل می دهد جنايت عليه بشريت، جنايت عليه تمام آحاد مردم ايران از هر قوم، از هر طايفه، از هر مذهب، از هر نژاد و از هر نقطه و مکان، در عين حال طی سالهای اخير جنايتهای اين رژيم به طبيعت کشور ما و ميهن ما سرايت کرده و همان طوری که می دانيد و در جريان هستيد چندی پيش، 2، 3سال پيش داستان قيام مردم اروميه بود به خاطر اين که در اثر سياستهای ايران برباد ده آخوندی، درياچه رضائيه هم درياچه اروميه در واقع خشکيده بود به خاطر اين که پاسدارها و سياستهای ضدمردمی سد روی رودهايی بسته بودند که به درياچه منتهی می شد و مردم عليه آن برافروختند ،امروز شاهد اين هستيم که سالها است که رودخانه زاينده رود که در طی قرن ها همواره و هزاران سال در واقع ممر اعاشه مردمی بوده است که از مصب زاينده رود در واقع از زردکوه بختياری تا گاوخونی استفاده می کردند و به طور مشخص مردم رودشت اصفهان که از شهر اصفهان تا گاوخونی است که بيش از 160 کيلومتر که در واقع همه روستاها، روستاهايی مانند ورزنه، مانند اژيه، هرند و روستاهای خوراسگان که در واقع نزديک اصفهان هست تمام اين روستاهای بزرگ و کوچک آن منطقه از اين آب بهره برداری می شدند ولی امروز پاسداران به خاطر اين که بخواهند از اين نعمت خدادادی که خدا در اختيار مردم قرار داده آن را منحرف بکنند برای مصارف و منافعی که در واقع ميليارد ميليارد به جيب خودشان می ريزد مردم ما را از اين نعمت محروم کردند و بنابراين مردم هم در برابر آن بپا خاستند و واقعاً بايد به آنها آفرين گفت و بی ترديد راه برخورد با آخوندهای جنايتکار و غارتگر همان کاری است که مردم اين شهرها و روستاهای رودشت اصفهان انجام دادند“.

استمرار قيام و اعتراض کشاورزان دلير اصفهان و ناتوانی رژيم در مهار آن
کشاورزان معترض با حضور در نمايش جمعهٴ اصفهان، پلاکاردهای افشاگرانه خود را بالا بردند و سخنرانی طباطبايی نژاد امام جمعه جنايتکار را با فريادهای رياکار رياکار! بر هم زدند. مزدوران وحشى گارد کشاورزان معترض را مورد حمله قرار دادند و شماری از آنان را دستگير کردند.
کشاورزان اصفهانی به وسيلهٴ دهها اتوبوس به تهران رفته اند تا تجمع اعتراضی خود را جلو بيت العنکبوت خامنه ای برگزار کنند
امام جمعه يزد: برخی افراد منافق با همکاری صهيونيست ها از اين درگيريها برای مردم بازی و سرگرمی به راه انداخته اند.
پاسدار احمدی مقدم سرکرده نيروی انتظامی: هيچ گاه ما مردم را تهديد نمی بينيم اما بايد مانع ناامنيها شويم… اگر هجمه ای وارد شود بايد نيروهای بزرگتری مانند يگان ويژه… وارد عمل شوند هم اکنون 60هزار نيروی آماده در يگان ويژه داريم که در کانونهای تهديدات حاضر می شوند.
اگر سوريه پليس قوی داشت اين فتنه ها ايجاد نمی شد
اگر کم آبی اصفهان 50سال پيش بود مردم به جای دعوا نماز باران می خواندند!
ادامه موفق اعتراضهای کشاورزان اصفهان با چند حرکت همزمان، در چند جبهه مختلف، چند پيام مشخص دارد. اين پيامها بعد از ضرب شصتهای جانانه يی که کشاورزان شجاع در روزهای چهارشنبه تا جمعه به پاسداران نيروی انتظامی رژيم نشان دادند، درخشش بيشتری دارد و بسيار الهام بخش است.
اولين پيام، پايداری و استمرار است. کشاورزان مصمم اصفهانی نزديک به 45روز است که با عزم جزمشان در مقابل همه انواع تهديد و هشدار و حمله نيروهای سرکوبگر ايستادند و پايداری پيشه کردند و با هر توطئه و حمله يی مقابله کردند، و البته پايداری هميشه ثمرات شيرين پيروزی را به همراه دارد. و در فرهنگ ما صبر و ظفر هر دو دوستان قديمند.
پيام دوم اين است که جنايتکاران حاکم، آخوندهای خونريز و نيروهای وحشی شان تنها يک منطق را می فهمند و به آن تعظيم می کنند، منطق قدرت و زور را؛ که در اين جا کشاورزان شجاع با کمک مردم و به ويژه جوانان دلير حامی آنها، با همين پايداری 45روزه و روياروييهايی 48ساعته پاسداران را وادار به عقب نشينی کردند. گرچه تا وقتی اين رژيم سرنگون نشده اين عقب نشينيها موقت و موضعی است، اما می تواند الهام بخش نبرد نهايی باشد.
پيام سوم که ادامه منطقی دو پيام قبلی است، نقش تعيين کننده اتحاد و همبستگی در برابر رژيم ضدبشری آخوندی است. وقتی جوانان از مناطق مختلف اصفهان حتی از غرب اصفهان به خوراسگانيهای شجاع پيوستند، به چشم ديديم که صحنه چرخيد.
پيام آخر روح دوران و مرحله سرنگونی است که نظام ولايت را در شرايط بسيار ضعيف و شکننده يی قرار داده و بحرانهای متعدد و فزاينده گريبان رژيم را گرفته است. خشم انفجاری جامعه از هر گوشه يی مثل دهانه های آتش فشان بيرون می زند؛ رژيم در سراشيب سرنگونی است، پس می توان و بايد با تمام قوا در مقابلش ايستاد و پيروزی مردم و مقاومت ايران با جلوداری ارتش آزاديبخش ملی و يکانهای اعلام موجوديت کرده اش در سراسر ايران رقم زد. روز جارو کردن نهايی رژيم ضدبشر و جنايتکار از صفحات تاريخ ميهن دور نيست

حکومت نظامی در اصفهان
بنا بر گزارشات رسيده روز جمعه 11اسفند مأموران سرکوبگر نيروی انتظامی تمام چهارراههای شهر اصفهان را با خودروهای يگان ويژه و نيروهای سرکوبگر قرق کرده بودند. همچنين موتورسواران نيروی انتظامی مستمراً در کوچه پس کوچه های اصفهان با کلاه خود و لباس ويژه يگانهای ضدشورش مشغول گشت زنی بودند. اين اقدامات سرکوبگرانه به منظور مقابله با خيزشهای بيشتر در اصفهان صورت گرفت.

 ترس و وحشت رژیم ولایت فقیه از خیزش کشاورزان ومردم اصفهان
ورود ”رهبر“ برای حل مسئله آب یزد
استاندار دیکتاتوری آخوندی در  یزد گفت: ”رهبری انقلاب و رئیس جمهور به دنبال حل موضوع آب یزد هستند.“
خبرگزاری های حکومتی پس از چند روز سکوت  کامل در قبال خیزش کشاورزان ومردم اصفهان و درگیری های خشمگین و گسترده کشاورزان محروم با نیروهای اعزامی جنایتکار وبه آتش کشیدن دست کم ۱۰ اتوبوس نیروهای سرکوبگر ارسالی، در ترس و وحشت آشکار به صحنه آمده و ضمن کوچک جلوه دادن  قضیه به خط ونشان کشیدن برای  مردم و قدرتنمایی پوشالی و وعده وعید  تو خالی  با بیان اینکه حتی ولی فقیه لرزان وترسان هم  وارد قضیه آب شده است، سعی در به کنترل در آوردن خیزش کرده اند.

وحشت رژیم آخوندی از تجمع هماهنگ شده جوانان در چهارشنبه سوری
رژیم آخوندی پیشاپیش فرمانده جنایتکار نیروی انتظامی خود را به صحنه فرستاد. وی گفت:”پلیس اجازه برگزاری جشنهای چهارشنبه سوری در پارکها را نخواهد داد. پلیس با هرگونه تجمعی تحت عنوان تجمع هماهنگ شده و…مخالف است.“
وی در ادامه وحشت از تجمع  سازمانیافته و هماهنگ شده مردم وجوانان  عاجزانه توصیه کرد: ” چهارشنبه آخر سال در کنار خانواده بر گزار شود.“
این پاسدار در ادامه  با اشاره به گوشمالیهایی که  نیروهای سرکوبگر ازسوی  مردم و بخصوص  جوانان در  چهارشنبه سوریهای سالهای گذشته دریافت کرده اند گفت :” تجمع در پارک‌ها و اماکن عمومی تجربه خوبی برای ناجا نبود چرا که این امر منجر به ایجاد درگیری و مزاحمت برای افراد تا ساعت سه نیمه شب می‌شد و ماموران مجبور بودند برای برخورد با چنین موضوعاتی وارد عمل شوند.“ ازاین  بابت این پاسدار مزدور ترجیح داده و به مردم توصیه کرده که درهمان کوچه ومحله های خود به  آتش بازی اقدام کنند. و گفت :” پلیس بر این باور است که تجربه کوچه و محله محور تجربه موفق‌تری است که باید امسال نیز اجرایی شود.“

 تجمع و درگیری کارگران صنایع با نیروهای سرکوبگر و به آتش کشیدن لاستیک ها
صبح امروز  بیش از ۶۰۰ کارگر صنایع فلزی در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد و بی توجهی دست اندرکاران رژیم به وضعیت بحرانی معیشتی و اقتصادی شان دست از کار کشیده و در مقابل درب کارخانه تجمع کردند. بدنبال این اعتصاب و تجمع، مدیریت حکومتی کارخانه به کارگران اعلام کرد فقط ۴۰ درصد باقی مانده دستمزد آذر ماه آنها را پرداخت می کنند، بدنبال این، کارگران خشمگین هر دو کارخانه صنایع فلزی شماره یک و دو در اقدامی اعتراضی تجمع خود را به محوطه بیرونی درب کارخانه مشرف به خیابان صنایع فلزی کشانده و با روشن کردن لاستیک در وسط خیابان به اعتراض خود ادامه دادند.
بنا بر این گزارش در پی این اقدام اعتراضی از سوی کارگران نیروهای سرکوبگر در محل حاضر شدند و درگیری بین کارگران و نیروهای سرکوبگر به مدت دو ساعت انجامید. درادامه کارگران  اقدام به برگزاری مجمع عمومی کردند. در این مجمع کارگران بطور یکپارچه ای تصمیم به ادامه اعتراض خود در مقابل نهادهای حکومتی گرفتند. بنا بر آخرین گزارشهای رسیده ، این کارگران تصمیم گرفته اند از روز دوشنبه صبح دست به تجمع در مقابل استانداری تهران و یا یک نهاد حکومتی دیگر خواهند زد.
ششصد کارگر صنایع فلزی در حال حاضر علاوه بر آنکه ۴۰ درصد دستمزد آذر ماه خود را دریافت نکرده اند حقوق ماههای دی، بهمن، اسفند و عیدی و پاداش خود را نیز طلبکارند و مدیریت حکومتی کارخانه به استثنای پرداخت ۴۰ درصد باقی مانده دستمزد آذر ماه این کارگران، حاضر به پرداخت ریالی از مابقی دستمزد معوقه آنان نیست.
کارگران بازنشسته این کارخانه نیز وضعیت مشابهی دارند و از ۵ سال پیش که بازنشست شده اند موفق به دریافت سنوات خود نشده اند بنا بر اذعان سردمداران استانداری تهران حدود صد میلیارد تومان از دارائی نقدی کارفرماهای شناخته و ناشناخته این کارخانه ها بلوکه شده است اما قوه قضائیه رژیم آخوندی تاکنون اقدامی برای پرداخت سنوات این کارگران از محل اموال نقدی بلوکه شده کارفرمایان این کارخانه ها انجام نداده است.

تجمع کارگران آونگان درمقابل کارخانه
بیش ازصد نفر ازکارگران شرکت آونگان اراک صبح امروز باتجمع در مقابل کارخانه  اعتراض خود را به عدم پرداخت حقوق عقب مانده و پلمب  کارخانه توسط یکی از مدیران و نیروی انتظامی اعلام کردند.
به گزارش خبرگزاری حکومتی ایلنا، حکم ورشکستگی این کارخانه  سال گذشته صادر شده بود و طبق توافق کارگران با صاحبان کارخانه مبنی بر پرداخت بدهی‌های شرکت در سه قسط، درب ورودی کارخانه پلمپ شد.
نماینده کارگران در این باره گفت: علی‌رغم صدور حکم ورشکستگی شرکت در سال گذشته تولید در کارخانه انجام می‌شد و حقوق کارگران نیز پرداخت می‌شد ولی از مهرماه امسال ورود تریلر به کارخانه ممنوع شد و فقط درب ورودی پرسنلی باز بود و از سوی دیگر طبق توافق انجام شده و قرارداد ارفاقی مقرر شده بود که بدهی‌های شرکت طی سه قسط در دیماه و بهمن ماه ۹۱ و اردیبهشت ماه ۹۲ به طلبکاران پرداخت شود و مطالبات و حقوق کارگران نیز طی ۶ سال قسط بندی شود ولی در روز گذشته شاهد بودیم که نیروی انتظامی همراه با یکی از مدیران کارخانه درب ورودی را پلمپ کردند.

– بیرونی 

تحریم کشتیرانی رژیم آخوندی توسط شرکت کشتیرانی هند
بنا به گزارشات رسیده، شرکت کشتیرانی هند اعلام کرد کرایه دادن نفتکش به رژیم آخوندی  برای حمل نفت را متوقف کرده است.
از سوی دیگر یک دیپلمات اروپایی گفت: تحریم بخش مالی و نفتی رژیم تهران ادامه خواهد داشت. وی افزود:” محدودیت برای معاملات نفت و گاز ایران و همچنین تحریم بخش مالی آن هم چنان به قوت خود باقی خواهد ماند.“
 
محکوميت رژيم ايران در دادگاه فدرال منهتن آمريکا
دادگاه فدرال منهتن آمريکا رژيم ايران را به پرداخت غرامت به شاکيان پرونده بمب گذاری مقر نظاميان آمريکايی در بيروت محکوم کرد. در اين بمب گذاری که در سال1983در بيروت روی داد 299نظامی آمريکايی و فرانسوی کشته شدند. در اين دادگاه رژيم ايران به عنوان حامی و تأمين کننده تجهيزات برای عامل اين بمب گذاری يعنی حزب الله لبنان معرفی شده است. به گزارش خبرگزاری رويتر شاکيان اين پرونده خواستار برداشت حدود 2ميليارد دلار از سرمايه های مسدود شده رژيم ايران در آمريکا شدند.

رزمندگان ارتش آزادی سوريه، دانشکده پليس در خان العسل را به طور کامل تصرف کردند
رزمندگان ارتش آزادی سوريه، دانشکده پليس در خان العسل را به طور کامل تصرف کردند. اين دانشکده يکی مهمترين مراکز نظامی در حومه غربی حلب محسوب می شود
وضعيت معبر مرزی اليعربيه در مرز سوريه و عراق کماکان متشنج است. مدير اين معبر همراه با 70 سرباز به عراق فرار کردند. اين معبر دو روز پيش به تصرف رزمندگان ارتش آزادی سوريه درآمد. ارتش عراق در همدستی با بشار اسد جنايتکار با حمله به اين معبر 5تن از رزمندگان سوری را به شهادت رساند و 16تن را مجروح ساخت
تلويزيون الجزيره – رزمندگان ارتش آزادی سوريه وارد زندان مرکزی الرقه شده و با نيروهای اسد درگير شدند. به گزارش تلويزيون الجزيره رزمندگان بر حملات خود برای تصرف مقر فرماندهی لشگر 17 ارتش رژيم اسد افزوده اند. همزمان، شبکه حقوق بشر سوريه اعلام کرد روز شنبه 91نفر در سوريه شهيد شدند که اکثراً در حلب، الرقه، دمشق و حومه آن بودند
مخالفان سوری خبر دادند: ارتش عراق با حمله به معبر اليعربيه واقع در مرز عراق و سوريه 5تن از رزمندگان سوری را به شهادت رساند و 16تن را مجروح ساخت. نيروهای مالکی با توپخانه سنگين رزمندگان سوری را مورد تهاجم قرار دادند و به اين ترتيب راه را برای بمباران هواپيماهای ارتش سوريه از آسمان عراق فراهم کردند. نيروهای ارتش آزادی سوريه اقدام به تيراندازی متقابل به سمت نيروهای عراق نکردند. آنها گفتند اگر بار ديگر تهاجم نيروهای ارتش تکرار شود، به مقابله برمی خيزند
اثيل النجيفی: استاندار نينوای عراق در مصاحبه با تلويزيون الجزيره گفت: هواپيماهای سوری معبر اليعربيه در مرز عراق و سوريه را از داخل آسمان عراق بمباران کردند. به گفته اثيل النجيفی در جريان درگيری ميان رزمندگان سوری و نيروهای بشار اسد در اين معبر مرزی مجموعاً 30 سرباز رژيم سوريه فرار کرده وارد خاک عراق شدند، 6نفر مجروح شدند که يکی از آنها بعداً در بيمارستان کشته شد.
ارتش رژيم بشار اسد مناطق مختلف سوريه را با موشک هدف قرار داد که باعث کشته شدن بيش از 100نفر گرديد.
همزمان با اين جنايت، ارتش آزادی سوريه يک هليکوپتر را در فرودگاه نظامی المنغ سرنگون کرد.
رژيم ضدبشری سوريه، استفاده از موشکهای اسکاد را در شمال اين کشور شدت بخشيده است. موشکها به صورت کور عليه شهروندان بی دفاع مورد استفاده قرار می گيرد، به خصوص بعد از اين که ارتش آزادی مساحت بزرگی از شمال سوريه را به تصرف خود در آورد.
هيأت عمومی انقلاب سوريه اعلام کرد تعدادی از روستاها در حومه لاذقيه با بشکه های انفجاری و هم چنين موشک هدف نيروهای اسد قرار گرفتند. بنا به خبر ديگری روز شنبه 106نفر در سوريه شهيد شدند که اکثر آنان در دمشق و حومه آن، حلب و الرقه بودند.

کميته های مردمی در کرکوک همه وزرا در دولت مالکی را به اعلام استعفا فراخواندند
کميته های مردمی در کرکوک با صدور يک بيانيه ”همه وزرا در دولت مالکی را به اعلام استعفا و تنها گذاشتن مالکی فراخواندند تا مالکی بفهمد که همه، عراق را انتخاب کرده اند.“ به گزارش خبرگزاری المدی که اين خبر را مخابره کرد؛ ”کميته های مردمی در کرکوک “موضع تاريخی رافع العيساوی وزير دارايی را ستودند و به او برای اعلام استعفايش از دولت مالکی در برابر شرافتمندان در ميدان عزت و شرف در رمادی درود فرستادند و ”اين موضع العيساوی را کمک به مردم و دين دانستند“. متحصنان کرکوک به دو وزير الانبار 48ساعت فرصت دادند تا استعفايشان را در برابر آنها اعلام نمايند. خبرگزاری المدی گفت: کميته های مردمی در کرکوک روز شنبه به دو وزير از اين استان که از العراقيه هستند 48ساعت فرصت دادند تا استعفايشان را در برابر متحصنان اعلام نمايند متحصنان بازگشت وزير برق به کارش را ”خيانت“ به آرمان تظاهر کنندگان و متحصنان در سرتاسر عراق دانستند. در بيانيه کميته های مردمی آمده است: ”ما از محمد تميم وزير آموزش و پرورش و طورهان المفتی وزير مشاور در امور استانها که اهل کرکوک و از فراکسيون العراقيه هستند می خواهيم تا طی 48ساعت استعفايشان را در برابر متحصنان در کرکوک و الحويجه اعلام نمايند.

شورای ملی سوريه، ارتش نوری مالکی را محکوم کرد
شورای ملی سوريه، ارتش نوری مالکی را به خاطر گلوله باران مواضع رزمندگان ارتش آزادی در گذرگاه مرزی اليعروبيه محکوم کرد. اين گلوله باران منجر به شهادت 5تن از رزمندگان ارتش آزادی شده است. همچنين ائتلاف ملی سوريه جامعه کشورهای عربی و سازمان ملل متحد و دوستان مردم سوريه را به تلاش برای متوقف کردن تجاوزارت رژيم عراق به سوريه فراخواند.

 

 منابع: رسانه های خبری از جمله رهانا، ایران پرس نیوز، مجاهد، همبستگی ملی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s