وجدانهای بیدار جهانی و بی وجدانی خودفروختگان وطنی


کنگره امریکا، مجلس نمایندگان طی قطعنامه ایی آخرین حمله جنایتکارانه مزدوران فاشیزم دینی به کمپ لیبرتی عراق، محل اسکان اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران را محکوم کرد. نمایندگان  افزون بر محکوم کردن این حمله تروریستی، خواستار بازاسکان آنها، تا هنگام جابجایی شان به کشور سوم، در مکان امن اشرف شدند. 

۱۱۷تن از رهبران مذهبی آمريکا نیز طی بیانیه ایی  به ریاست جمهوری امریکا، باراک اوباما با  محکوم کردن حمله موشکی به ليبرتی از وی خواستند که  ايالات متحده نبايد از هيچ تلاشی برای بازگشت مجاهدين به اشرف فروگذار کند. و از آنجاییکه آمريکا به تک تک ساکنان اشرف تعهد داده آنها را تا فرجام نهايی حفاظت خواهد کرد و طبق پيمان ها و التزامات بين المللی نمی تواند اين مسئوليت را به سازمان ملل واگذار کند. آنها با یادآوری اینکه به رغم تضمين های ملل متحد و وزارت خارجه ايالات متحده برای انجام هر اقدامی در تضمين امنيت ۳۱۰۰ عضو سازمان مجاهدين خلق ايران در کمپ ليبرتی چنين تهاجم گستاخانه يی به وقوع پيوست، کميساريای عالی پناهندگان ملل متحد در سندی در تاريخ ۱۹ ژانويه ۲۰۱۲ کمپ ليبرتی را فاقد استانداردهای پناهندگی و فاقد استانداردهای انسان دوستانه شناخته شده سازمان بهداشت جهانی دانسته است. علاوه بر شرايط غيرقابل سکونت در کمپ ليبرتی حمله تروريستی اخير روشن می سازد که ادامه حضور ساکنان در ليبرتی ديگر قابل قبول نيست.  در این بیانیه گفته شد که  بيش از يک سال است که ۳۱۰۰ تن از ساکنان اشرف به اجبار توسط دولت عراق به اين کمپ منتقل شدند که فقط نيم کيلومتر مربع بوده و ۸۰ بار کوچکتر از اشرف است. هيچ پناهگاه و حفاظتی در اين کمپ در برابر چنين حملاتی وجود ندارد و ساکنان در بنگال های فرسوده که کنار هم قرار دارند مستقر شدند. ساکنان به دبيرکل سازمان ملل و مقامات آمريکا تأکيد کردند، آنان را به اشرف برگرداندن که ساختمان های سيمانی و پناهگاههای امن دارد.

علاوه بر حمایت گسترده سیاستمداران عراقی از مجاهدین در لیبرتی، طیف بزرگی از نمایندگان ملت عراق حمله تروریستی به آنها را محکوم کردند. شورای شيوخ بغداد و استانهای جنوبی، شورای عشاير عراق، شيخ عشيره العبيد، شيخ کل عشيره بنی زيد، شيخ کل عشيره توبجری،حزب صلح عراق، انجمن وکلای صلاح الدين، تجمع فعالان حقوق بشر، انجمن حقوقدانان شمال عراق، کانون همبستگی دانشجويان عراق، از بيانيه ۱۵۰۰۰تن از مردم عراق و لزوم بازگشت مجاهدين به اشرف حمايت کردند.
باید که به این وجدانهای بیدار درود گفت و از آنها ستایش کرد. چرا که برای احقاق حق انسانهای بیگانه با خود برخاسته اند.

در موازای آن، بخش غیر آلوده و غیر وابسته اپوزیسیون  ایران علیه فاشیزم دینی نیز، حمله و کشتار مجاهدین خلع سلاح و اسکان اجباری داده شده را محکوم کردند. از جمله، زندانی سياسی ارژنگ داودی، طی پيامی خطاب به هيأت کنگره آمريکا، نوشت: نمايندگان محترم ملت بزرگ آمريکا با سلام و احترام، ملاقات اخيرتان در پاريس را به عنوان گامی مثبت در جهت تقويت هر چه بيشتر جبهه ای متشکل از آزاديخواهان، دموکراتيک جويان و عدالت طلبان ارزيابی کرده و در راستای احقاق حقوق شهروندی ايران ارج گذاری می شود.

در برابر آن، مزدوران و عروسکهای فاشیزم دینی، بمانند همیشه گناه کشته شدن بی گناهان را نه تنها در توجیه نگرش و عقیده سیاسی شان بلکه مبارزه آنها دانستند. از آنها خواستند بطور فردی از جمع مبارزه خارج شده و در مرحله نخست به خیل بی عملان سیاسی بپیوندند. تا مدتی پس از خوابیدن سروصدا، به دنبال زندگی فردی خود بروند. آنها بدرستی رهبری مجاهدین را در  این رابطه هدف قرار دادند. چرا اگر او نبود، این جمع هم وجود خارجی نمیداشت و رژیم سر پا به گور، مجبور به دادن اینهمه هزینه سیاسی و مشروعیت داخلی و انزوای بین المللی نبود. شرم بر آنان باد!

متن بیانیه کنگره امریکا را اینجا، از سایت همبستگی ملی بخوانید.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s