اخبار برتر


قطعنامه شورای حقوق بشر ملل متحد تمدید مأموریت گزارشگر ویژه درمورد ایران

محکومیت نقض حقوق بشر توسط رژیم آخوندی و ممانعت از بازدید گزارشگر ویژه از ایران
شورای حقوق بشر ملل متحد روز ۲فروردین ۱۳۹۲ (۲۲مارس۲۰۱۳) با تصویب یک قطعنامه در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، مأموریت احمد شهید، گزارشگر ویزه در مورد نقض حقوق بشر در ایران تحت حاکمیت آخوندی را به مدت یکسال تمدید کرد.

پروسه رای گیری جلسه:
اکنون از دبیرخانه میخواهم که دستگاه رأی گیری را باز کند و از همه هیأتها درخواست میکنم رأی خود را ثبت کنند.
آیا همه هیأتها رأی خود را ثبت کردند؟ از هیأتها میخواهم رأی خود را چک کنند که بطور صحیح روی صفحه منعکس شده باشد. در اینصورت از دبیرخانه میخواهم که دستگاه رأی گیری را ببندند.
رأی گیری اکنون بسته شده است.
نتایج آرای ثبت شده بدین شرح است:
موافق: ۲۶
مخالف: ۲
ممتنع: ۱۷
بنابراین پیشنویس قطعنامه شماره L.۲۲ تصویب شد.
در قطعنامه شورای حقوق بشر ملل متحد که با آرای مثبت نمایندگان کشورهای مختلف جهان دراین شورا به تصویب رسید، بی اعتنایی حکومت آخوندی به قطعنامه های ملل متحد، استمرار نقض حقوق بشر توسط این رژیم و اجازه ندادن به گزارشگر ویژه برای بازدید از ایران، محکوم شده است.
در این قطعنامه آمده است :
شوراى حقوق بشر با الهام از منشور سازمان ملل متحد، اعلامیه جهانى حقوق بشر، میثاقهاى جهانى حقوق بشر و سایر میثاقهاى بین المللى حقوق بشر و با استناد به قطعنامه های شورای حقوق بشر در۲۴ مارس ۲۰۱۱ و ۲۲مارس ۲۰۱۲، و هم چنین قطعنامه مجمع عمومى ملل متحد به تاریخ۲۰ دسامبر ۲۰۱۲ و قطعنامه های قبلی مجمع عمومی در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، و ضمن ابراز تاسف از عدم همکاری رژیم ایران با فراخوانهای شورای حقوق بشر و مجمع عمومی در این قطعنامها، گزارش ارائه شده ازسوی گزارشگر ویژه در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران را که در آن نگرانیهاى جدى را به خاطر نقض حقوق بشر درایران و عدم اجازه بازدید گزارشگر ویژه از ایران ابراز شده. تأیید می کند.
اجلاس شورای حقوق بشر هم چنین موارد زیر را تصویب می کند:

۱- تمدید وکالت و مأموریت گزارشگر ویزه در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران به مدت یکسال دیگر . شورا از گزارشگر ویژه می خواهد گزارش خود را در جلسه بیست و پنجم شوراى حقوق بشر و جلسه شصت و هشتم مجمع عمومى ملل متحد ارائه کند.

۲- فراخوان به حکومت ایران، که با گزارشگر ویزه همکارى تام و تمام به عمل آورد، اجازه دسترسى و بازدید وی از ایران را صادرو اطلاعات لازم را در جهت تحقق ماموریت گزارشگر ویژه ارائه کند.

۳- درخواست ا ز دبیرکل ملل متحد ، که منابع لازم را در اختیار گزارشگر ویژه در جهت اجراى مأوریت اش قرار دهد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت طی اطلاعیه یی در این باره اعلام کرد: مقاومت ایران ضمن استقبال از تصویب این قطعنامه شورای حقوق بشر ملل متحد، خواستار ارجاع پرونده نقض وحشیانه و مستمر حقوق بشر در ایران به شورای امنیت ملل متحد و محاکمه سران و مقامات رژیم آخوندها به جرم جنایت علیه بشریت در دادگاههای بین المللی، است.
در شرایطی که بساط دار و شکنجه و دست بریدن و چشم درآوردن همچنان در شهرهای مختلف برپاست و زندانیان سیاسی، بستگان مجاهدان اشرفی، کارگران، دانشجویان، زنان، خبرنگاران و روشنفکران در بدترین شرایط در زندانهای رژیم زندانی تحت شکنجه و بدترین رفتار ضد انسانی قرار دارند، اقدام عاجل بین المللی در این باره ضروری است.

افزایش قاچاق تجهیزات نظامی برای تولید سلاح هسته ئی به ایران
پلیس گمرک آلمان در گزارش سالانه ی خود به کشف ۱۳۶ مورد محموله ی سلاح و تجهیزات نظامی ارسال به ایران اشاره می کند.
این محموله ها شامل فن‌آوری‌های کلیدی برای تولید سلاح‌های هسته‌ای، بیولوژیک و شیمیایی و نیز تولید راکت به عنوان سیستم‌های پرتابگر به ایران ارسال می شد.
به گزارش هفته نامه فوکوس چاپ آلمان, بتاریخ ۲۳ مارس ۲۰۱۳ ( ۳ فروردین ۱۳۹۲) در سال ۲۰۱۲ قاچاق سلاح برای رژیم آخوندی رشد ۳۵ درصدی را ثبت کرده است که تماما نقض قوانین صادرات و کنترل تسلیحات در آلمان و همچنین نقض تحریم ها ی بین المللی بوده است.
رئیس گمرک ویژه آلمان در این گزارش به شرکت ها ی وابسته به رژیم آخوندی اشاره میکند که عمدتا دست به قاچاق تجهیزات ,, با کاربرد دوگانه ,, زده اند. در این رابطه پلیس ویژه در گمرک شهر هامبورگ هم اکنون در حال تحقیق در خصوص ۲۶ مورد نقض تحریم ها از سوی یک شرکت تجاری است. این شرکت متهم است که از طریق سوئیس میله های آلومینیوم و اوراق فولادی به شرکت پوششی وابسته به دیکتاتوری آخوندی فروخته است.

تهدید رفسنجانی به ”فوران آتش فشان خشم عمومی در حال وقوع“
رفسنجانی گفت پیش بینی های نامه اش در سال ۸۸ به خامنه ای که در آن تهدید به فوران آتش فشانی از خشم عمومی کرده بود، درحال وقوع است.
رفسنجانی طی دیداری با گروهی از کارگزارانش با اشاره به عملکردهای خامنه ای و احمدی نژاد در سال ۸۸، گفت: پیش بینی های نامه ام به رهبری در سال ۸۸، قدم به قدم در حال وقوع است. روشنگری های نامه ام در مقابل غبار شانتاژها و در سخت ترین شرایط در مقابل حجم وسیعی از تخریبها ایستاده است.
رفسنجانی تاکید کرد: وضع امروز کشور به دلیل سوء مدیریتها، اتلاف درآمدها و بی توجهی به تجارب گذشته، بی شباهت به سالهای ابتدایی پس از پایان جنگ نیست.
رئیس تشخیص مصلحت نظام نامه سال ۸۸ به خامنه ای را با نامه سال ۵۹ به خمینی مقایسه کرد و گفت: امروز مشابه فحوای نامه سال ۵۹ شاهد آن هستیم که پیش بینی های نامه سال ۸۸ نیز قدم به قدم از سوی جریان انحرافی فعلی در حال وقوع است.

وخامت حال زندانی سیاسی تبعیدی در انفرادی زندان زاهدان
پنجشنبه اول فرودین ماه جلادان زندان زاهدان به سلول ایرج محمدی یورش برده، زندانیان سلول مربوطه را خارج کرده و وسایل آنها را تخریب و یا به سرقت بردند.
جلادان زندانی سیاسی ایرج محمدی و هم سلول وی را به سلولهای انفرادی بند قرنطینه زندان زاهدان منتقل کردند.
زندانی سیاسی ایرج محمدی در اعتراض به یورش به سلولش در روز اول فروردین ماه و ایام عید نوروز و انتقال بی مورد آنها به سلولهای انفرادی دست به اعتصاب غذا زد. این زندانی سیاسی از ناراحتی حاد کلیوی رنج می برد و کلیه وی دچار خونریزی است یکی از پرسنل بهداری به او گفته است که قادر به درمان وی در بهداری زندان نیستند و باید در یکی از بیمارستان خارج از زندان درمان شود.
وضعیت جسمی زندانی سیاسی ایرج محمدی در سومین روز اعتصاب غذایش حاد شده است و گفته می شود به خاطر وخیم شدن وضعیتش او را به بهداری زندان منتقل کرده اند.
جلادانی که در یورش به سلول ایرج محمدی شرکت داشتند عبارتند از: نارویی رئیس بازرسی زندان، غلامی رئیس اطلاعات زندان و یکی از ماموران به نام محمدی علی میری بنجار بودند. آفراد فول الذکر از شکنجه گران زندان زاهدان می باشند
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، انتقال زندانیان سیاسی به سلولهای انفرادی و تحت شکنجه قرار دادن آنها در ایام عید نوروز را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به مراجع بین المللی قضایی است.

۷۵ درصد جامعه ایران دچار مشکل اقتصادی
یحیی آل‌اسحاق٬ رئیس اتاق بازرگانی رژیم گفت: ۷۵درصد جامعه از تامین پنج نیاز خوراک، مسکن، پوشاک، بهداشت و آموزش دچار چالش هستند.
به گفته وی خرید و اجاره مسکن برای مردم «کمرشکن» شده است.
مجید خراسانی٬ رئیس بسیج سازندگی رژیم نیز در روزهای گذشته گفته بود در حال حاضر در شرایط «خاص اقتصادی» قرار داریم و کشور از لحاظ «تامین امنیت غذایی دچار مشکل است.»
با وجود انکار مشکلات کشور در تامین مواد غذایی و دارو از سوی برخی مقام‌های رژیم، تعدادی از نامزدهای انتخابات نمایشی در سخنرانی‌های خود به گوشه ای از دشواری‌ها در تامین این محصولات اشاره می‌کنند.

کمبود اسکناس در بانک های کشور
رژیم آخوندی سه روز است که قادر نیست ذخیره اسکناس گیشه های اتوماتیک پرداخت پول، «‎عابر بانک ها»،را تامین کند.
عابر بانکها از روز اول سال جدید پولی به صاحبان حسابها در تهران پرداخت نکرده اند.
مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی رژیم در باره این مشکل مردم تهران گفت: در سه روز گذشته گزارشی مبنی بر شارژ نبودن عابر بانک ها به بانک مرکزی اعلام نشده است.
به گزارش رسانه های رژیم این دستگاههای اتوماتیک پرداخت پول طوری تنظیم شده اند که حتی کارت بانکی مشتریان را قبول نمی کنند.
یکی دو روز قبل از سال نو نیز رسانه های رژیم نوشتند، رژیم حقوق و عیدی بازنشستگان دولتی را در ۱۷ استان پرداخت نکرده است.

عراق سرپل ارسال سلاح به سوريه
سلمان شيخ، مدير مرکز بروکينگز در دوحه قطر به سی.ان.ان گفت: ديدار کری از عراق، تا حد زيادی به مسأله سوريه مرتبط است، کما اين که ديدار رئيس جمهور اوباما از اردن نيز همين طور بود. در ارتباط با عراق، اين يک مشکل جدی است که مالکی هنوز اجازه می دهد سلاح، نه تنها از حريم هوايی عراق، بلکه از طريق زمينی هم به سوريه منتقل شود. يک نقل و انتقال عظيم سلاح از راه زمينی، از ايران به عراق و از آنجا به سوريه صورت می گيرد. اين يک مشکل است آن هم ده سال بعد از اين که آمريکا اين همه خون و ثروت در عراق ريخت.

باقی ماندن المالکی  خط سرخ خامنه ایی
به گزارش تلويزيون الرافدين منابعی در اتحاد ملی عراق فاش ساختند خامنه ای مسئولان اين اتحاد را مجبور کرده است خدشه ای به مالکی و باقی ماندن او در حاکميت وارد نسازند، ضمن اين که خامنه ای از کانالهای ويژه خود به رهبران اتحاد ملی اطلاع داده است باقی ماندن المالکی به عنوان نخست وزير خط سرخ است و اتحاد ملی اگر می خواهد اختلافات سياسی را حل کند بايد دنبال راه حلهای ديگری بگردد.

 ۸۰ هزار ميليارد تومان حجم مطالبات معوق بانکی 
آمارهای بانک مرکزی رژيم نشان می دهد حجم مطالبات معوق بانکی در ايران به ۸۰ هزار ميليارد تومان رسيده است. سايت پاسدار علی لاريجانی، خبر آنلاين گزارش داد: حجم مطالبات معوق بانکی در شروع رياست جمهوری احمدی نژاد در سال ۸۴، ۵هزار ميليارد تومان بوده است. مطالبات معوق بانکها از نيمه نخست سال ۸۴ تا کنون ۱۶ برابر شده و بيش از ۱۵۰۰درصد رشد را نشان می دهد.

تصویب  قانون منع استفاده از يورو در سنای آمريکا 
در راستای تشديد تحريمها، سنای آمريکا قانون منع استفاده از يورو را به اتفاق آراء عليه رژيم آخوندی تصويب و راه رژيم را برای انجام معاملات با ارز يورو مسدود کرد.
سناتور مارک کرک يکی از دو بانی اين متمم روز گذشته با صدور بيانيه يی اعلام کرد، سنای آمريکا با تصويب متمم راه گريز يورو، به اتفاق آراء يک پيام قوی در مورد رژيم ايران برای اتحاديه اروپا فرستاد تا بدينوسيله مسير رژيم را برای استفاده از يورو سد کند.
در بيانيه کرک خاطرنشان شده است، نهادهايی هم چون بانک مرکزی رژيم ايران در حال حاضر حسابهای بانکی در سرتاسر جهان دارند که ذخيره ارزی دارد و اغلب اين ذخاير به يورو است لذا در اين مصوبه راه کارهايی پيش بينی شده است که مانع دسترسی رژيم ايران به دارايی های خارجی خود که به ارز يورو هستند، می شود.
سناتور کرک تأکيد کرد، مسدود کردن راه گريز يورو برای رژيم ايران در اجرای تحريمها عليه اين حکومت برای جلوگيری از دستيابی آن به توانايی تسليحات اتمی اقدامی است حياتی، بنابراين با تصويب اين متمم سنای آمريکا حرفش را زده و سهم خود را انجام داده است اکنون نوبت اتحاديه اروپا است که اقدام کند.
کرک يادآوری می کند در ۲۵ فوريه (هفتم اسفند) 36 سناتور آمريکايی طی نامه يی به رئيس بانک مرکزی اروپا قوياً از وی خواستند تا تدابير ضروری را برای قطع فوری توانايی رژيم ايران در استفاده از ارز يورو موجود از طريق بانک مرکزی اروپا اتخاذ کند.
افشای سایت عظیم اتمی قدس در۲۴ کیلومتری درفردو
به گزارش واشنگتن تایمز و بنا به اطلاعات تفصیلی و ویدیوی افشاشده توسط افسر عالی‌رتبهٔ امنیتی ایران و مأمور به خدمت در وزارت دفاع امریکا، تعلل اوباما در پروندهٔ اتمی ایران به پیامدهای وحشتناکی انجامیده است. تصاویر کشف‌شدهٔ جدید از سایت اتمی قدس نشان می‌دهد که ایران به طور واضح از خطوط قرمز عبور کرده و با کمک کره شمالی مرحلهٔ مسلح کردن موشکهای خود به کلاهکهای اتمی را نیز پشت سر گذاشته است. ایران نه‌تنها توانسته موفقیتهای عظیمی در غنی‌سازی با درصد نظامی کسب کند،‌ بلکه توانسته اورانیوم غنی‌شده را به فلز نیز تبدیل کند که خود گام اساسی در ساخت کلاهکهای اتمی است. همچنین استفادهٔ موفقیت‌آمیز از فلز در رفلکتور نورتن بیانگر این است که ایران در مراحل پایانی طراحی کلاهک هسته‌ای آنهم از نوع پیچیده‌تر و قدرتمندتر دومرحله‌ای آن می‌باشد. همچنین آنها بر روی بمب پلوتنیومی نیز کار می‌کنند و در سایت قدس حدود ۲۴ کیلو پلوتونیوم دارند که برای ساخت چندین بمب اتم کافی است. آنها بر روی کار بر مراحل پایانی طراحی بمب هستند که در آن از پلوتنیوم برای ماشه و برلیوم برای خرج استفاده شده است. سایت در حدود ۲۴ کیلومتری فردو واقع شده، ظرفیت ۸ هزار سانتریفیوژ دارد که هم اکنون دارای سه سالن فعال است که در آن ۱۹ آبشار ۱۷۰ تا ۱۷۴ سانتریفیوژی مشغول غنی‌سازی اورانیوم اند. حدود ۳ ماه پیش ۷۶ کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰ درصد و ۴۸ کیلوگرم اورانیوم با غنای بالای ۴۰ درصد موجودی این سایت بوده‌ است. این سایت دارای دو مجموعهٔ اتمی در اعماق کوه و یک مجموعهٔ موشکی با بیش از ۳۸۰ زاغه و صفحهٔ شلیک (لانچر پد) موشک است. این مجموعه امکان پذیرایی از موشکهای بزرگ بالستیک بین قاره‌ای ــ احتمالا شهاب ۳ و موشک تائپودونگ ۲ کره شمالی ــ را داراست. حفاظت شدید سایت توسط ردیفهای موشکهای تدافعی و تهاجمی محاط بر آن نشان می‌دهد که سایت برای مراحل نهایی تولید سلاح اتمی در نظر گرفته شده است. با دقت در عکسهای هوایی این مجموعه باید گفت که شدیدترین حفاظت در ایران از این مجموعه صورت می‌گیرد.

 شکست ترفندهای گشتاپوی آخوندی همزمان با اجلاس شورای حقوق بشر در ژنو
دیکتاتوری آخوندی که به خاطراعدامهای فزاینده و شکنجه وقتل زندایان سیاسی و جنایات وحشیانه یی نظیر سنگسار با محکومیتهای گسترده جهانی روبه روست، در اجلاس اخیر شورای حقوق بشر، همزمان با فرستادن جواد لاریجانی، معاون قضائیه رژیم به مقر اروپایی ملل متحد، چند رأس از مأموران گشتاپوی آخوندی راهم به ژنو فرستاد تا با جست و خیز درحاشیه شورای حقوق بشر، کمک کار توجیه گر اعدام وشکنجه باشند.

برخی از این مزدوران همان عواملی بودند که درسالهای گذشته با ۳۰۰بلندگوی شکنجه رو انی به عربده کشی شبانه روزی مجاهدان اشرفی را تهدید می کردند که اشرف را به خاک و خون می کشیم…
مضحک اینکه آنها برای نفوذ در ارگانهای ملل متحد و این که شنونده یی پیدا کنند، خودشان را از مجاهدین و خانواده اشرفیها معرفی می کردند و درعین حال مدعی می شدند مجاهدین مانع دیدار آنها با فرزندانشان می شوند. البته اغلب مخاطبان آنها در شهر ژنو که شاهد دوسال تحصن خانواده ها و حامیان مجاهدان اشرف بوده اند، به این مزدوران می گفتند ما مجاهدین و نمایندگان اشرفیها را می شناسیم و متحصنین ژنو هم در اینجا حضور دارند، اگر شما راست میگویید که خانواده مجاهدین هستید، پس چرا با آنها نیستید که دو سال است در تحصن هستند؟
درقبال این روشنگریها مزدوران چاره یی جز برملاکردن ماهیت خودشان نمی یافتند، کمااینکه جواد لاریجانی هم در شورای حقوق بشر بعد از مقداری قلمبه گویی، افسار پاره کرد و به هتاکی علیه گزارشگران ملل متحد پرداخت که با اعترضات مضاعف رئیس اجلاس و نمایندگان کشورها روبه روشد.
مزدوران و هیأت رسمی رژیم که در روزهای مطرح شدن بحث نقض حقوق بشر درایران در شورای حقوق بشر از اقدامات رسوا و فضاحت بارشان نتیجه یی نگرفتند، سرانجام با ناکامی و رسوایی، به حاکمیت پلید آخوندها برگشتند.
رژیم آخوندی برای زمینه سازی این اقدامات از سالهای گذشته تعدادی باصطلاح انجمن ثبت شده در تهران را به عنوان «سازمان غیردولتی» به کمک ایادیش درسازمان ملل و البته با سوء استفاده از تسهیلات دولتی، ثبت کرده است که از دژخیمان و چماقداران باند ولی فقیه ارتجاع و دست اندرکاران شکنجه و اعدام تشکیل شده، اما اسامی از قبیل«سازمان دفاع از قربانیان خشونت» یا «سازمان دفاع از قربانیان تروریسم» را یدک می کشند که این دومی، اخیرا و بعد از رسوا شدن شعبه اطلاعات آخوندی به نام هابیلیان، سرهم بندی شده است.
مأموران و انجمنهای دست ساز رژیم دراین قبیل مأموریتها سعی میکنند با نشان دادن سایت و آرم ونشانهای ساختگی، از برخی طرفهای خارجی ملاقات بگیرند یا جلسه بگذارند و افراد غیرمطلع را به دام بیندازند.
اما همین افراد غیر مطلع هم وقتی توسط حامیان مقاومت از ماهیت رژیمی و مأموریت اطلاعاتی و سرکوبگرانه این مزدوران مطلع میشوند، ابراز تاسف می کنند و در موارد متعدد به افشای آنها و تاکتیکهای فریب آنها می پردازند.
حتی مقامات انتظامی شرافتمند در مقر ملل متحد نیز وقتی از ماهیت اقدامات گشتاپوی آخوندی مطلع می شوند و حامیان مقاومت فاکتها و سندهای روشنگر را دراختیارشان می گذارند، به نوبه خود سعی می کنند از سوء استفاده یک حکومت دیکتاتوری از تسهیلات دیپلوماتیک برای مقاصد سرکوبگرانه در محدوده سازمان ملل، ممانعت کنند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s