بحران بین المللی فاشیزم دینی حاکم بر میهن


آمریکا مسئول امنیتی دفتر خامنه‌ای را به فهرست تحریم‌هایش افزود
رادیو فردا | دولت آمریکا روز پنج‌شنبه هشتم خرداد ماه، علی اصفر میرحجازی، مسئول ارشد امور امنیتی و سیاسی در دفتر آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، را به فهرست تحریم‌های یک‌جانبه خود علیه ایران افزود.
جن پساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، می‌گوید این مقام امنیتی دفتر رهبری ایران، به خاطر «نقش پشت‌پرده‌اش» در سرکوب شهروندان ایرانی تحریم شده است.
علی اصغر میرحجازی در فروردین ماه سال گذشته همراه گروه دیگری از مقام‌های عالی‌رتبه ایرانی به دلیل «نقض گسترده حقوق بشر» به فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران اضافه شده بود.
دولت آمریکا می‌گوید هم‌اکنون ۶۰ مقام ایرانی به دلیل سرکوب شهروندان این کشور در فهرست تحریم‌ها قرار دارند.
وزرات خزانه‌داری ایالت متحده نیز یک شرکت مهندسی را به این دلیل که بر امواج ماهواره‌ای پارازیت می‌اندازد و «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» را از جمله به دلیل مسدود کردن و فیلترینگ فضای مجازی به فهرست تحریم‌های خود افزوده است.
این «کارگروه» که از مقام‌های قضایی، دولتی، امنیتی و یک نماینده مجلس ایران تشکیل شده به گفته خود، مسئول نظارت بر فضای مجازی و «پالایش» آن است.
شرکت مهندسی «افق توسعه صابرین» نیز شرکتی‌ست که روز گذشته تحریم شد؛ در بانک اطلاعات صنعت ایران، محصولات این شرکت «سدکننده شبکه‌های رادیویی»، «جهت‌یاب رادیویی» و «رادیو مانیتورینگ» عنوان شده است.
سخنگوی کاخ سفید روز گذشته مقام‌های ایران را متهم کرد که دسترسی شهروندان ایرانی به اطلاعات و اینترنت را در آستانه انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری محدود کرده‌اند.
اضافه شدن افراد و گروه‌هایی به فهرست تازه تحریم‌های آمریکا، از جمله به دلیل «سرکوب» شهروندان ایرانی یا محدود کردن اطلاعات در ایران، زمانی انجام می‌شود که واشینگتن تحریم‌ لوازم ارتباطی علیه ایران را لغو کرد.
معاون وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در گفت‌وگویی با تلویزویون فارسی بی‌بی‌سی گفت تصمیم آمریکا در لغو این تحریم‌ها «موانع استفاده از فن‌آوری ارتباطی بهتر و سریعتر را از پیش روی ایرانیان بر می‌دارد».
وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز روز پنج‌شنبه رسما اعلام کرد که شرکت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری از این پس مجازند که لوازم ارتباطی را به «افراد» و «نه دولت ایران» بفروشند.
هرچند فهرست تحریم‌های یک‌جانبه ایالات متحده علیه ایران عمدتا به برنامه اتمی تهران مربوط می‌شود، اما در سال‌های گذشته واشینگتن شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مختلفی را به دلیل «سرکوب» یا «سانسور» شهروندان ایرانی تحریم کرده است.
خزانه‌داری ایالات متحده، روز گذشته در عین حال اعلام کرد در سال میلادی ۲۰۱۲ نزدیک به دو میلیارد دلار از اموال ایران را مسدود کرده است.
کوبا، سودان و سوریه از دیگر کشورهایی‌اند که بخشی از دارایی آنها در آمریکا در سال ۲۰۱۲ میلادی مسدود شد.
هر چهار کشور در «فهرست سیاهی» قرار دارند که وزارت خارجه آمریکا هر سال منتشر می‌کند و در آن به حمایت جدی از تروریسم متهم شده‌اند.
وارد شدن به فهرست تحریم‌های آمریکا به آن معناست که شرکت‌ها و شهروندان آن کشور از هرگونه همکاری با شرکت‌ها یا اشخاصی که در آن قرار گرفته‌اند منع می‌شوند.

محکوميت عامل نيروی قدس در آمريکا
دادگاهی در آمريکا، منصور ارباب سير عامل نيروی تروريستی قدس را که در توطئه ترور سفير عربستان در واشينگتن دست داشت، به 25سال زندان محکوم کرد. قاضی گفت، نقش ارباب سير در توطئه عليه سفير عربستان در واشينگتن ”قابل تحمل نيست او بايد درس بگيرد”.

آمریکا تحریم فروش تکنولوژی ارتباطی به ایران را لغو می‌کند
معاون وزیر امور خارجه آمریکا از لغو تحریم‌ فروش تلفن همراه و کامپیوتر به ایران خبر داد و گفت که آمریکا در پی رفع موانع فروش مواد غذایی و دارو به ایران است.
به گزارش بی بی سی، خانم شرمن که به نمایندگی از آمریکا در گروه ۱+۵ با ایران مذاکره می کند، به بهمن کلباسی، خبرنگار ما گفت که روز پنجشنبه ۳۰ مه (۹ خرداد) مجوز کلى براى لغو این تحریم ها صادر خواهد شد و راه براى فروش قانونى وسایل ارتباطى به ایران باز می شود.
او گفت: «این تصمیم را گرفتیم تا تحریم ها مانعى براى استفاده از تکنولوژى هایى که مردم براى ارتباط بهتر و سریعتر به آنها نیاز دارند، ایجاد نکند. این موضوع هم شامل سخت افزار می شود و هم شامل نرم افزار.»
خانم شرمن یادآوری کرد که دولت آمریکا سه سال پیش هم تعدادی از اقلام و نرم افزارهای ارتباطی را از شمول تحریم ها خارج کرده بود.
او گفت که باراک اوباما، رئيس جمهورى آمریکا متعهد است كه جلوی ایجاد یک «پرده آهنین ارتباطی» دور ایران را بگیرد.
خانم شرمن گفت: «دولت اوباما هيچ علاقه اى ندارد كه ارتباط مردم ايران با هم و با خارج محدود يا قطع شود.»
معاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت که برای مقام های آمریکایی مهم است که تحریم ها چه تأثیری بر زندگی روزمره مردم عادی ایران می گذارد و افزود: «به همين دليل هم ما يك تيم ويژه به كشورهاى مختلف فرستاده ايم تا موانع فروش مواد غذايى و دارو به ايران را رفع كنيم.»
او گفت که وضعیت فعلی اقتصاد ایران «نتیجه سوء مدیریت دولتمردان در تهران» است و تأکید کرد که رفع سایر تحریم ها به تصمیم حکومت ایران بستگی دارد.

اتحاديه اروپا رژيم آخوندی را مسئول اعمال تحريمها معرفی کرد
اتحاديه اروپا طی بيانيه يی رژيم آخوندی را مسئول اعمال تحريمها عنوان کرد و گفت هدف اين تحريمها مقامات رژيم ايران هستند تا مسئولانه عمل کنند. رژيم ايران با آژانس بين المللی انرژی اتمی همکاری نکرده و از پاسخگويی به سؤالات اين آژانس در رابطه با ابعاد نظامی برنامه اتمی خود سرباز زده است.
بيانيه اتحاديه اروپا خاطرنشان می کند رژيم ايران تا کنون به هيچ يک از پيشنهادهای ارائه شده به صورت منطقی و قانع کننده پاسخ نداده است و برعکس، به گسترش برنامه اتمی خود، به ويژه در جهت افزايش ظرفيت غنی سازی و انبار کردن اورانيوم غنی شده، ادامه داده است.

ابراز نگرانی دبيرکل ملل متحد از دخالتهای حزب الشيطان در سوريه
بان کی مون دبيرکل ملل متحد، نگرانی شديد خود را از ورود و دخالت حزب الشيطان در درگيريهای سوريه، اعلام کرد. او خواستار شد که درگيريها به سرعت متوقف شود.

شرکت نکردن ائتلاف ملی سوريه در کنفرانس ژنو ۲
ائتلاف ملی سوريه اعلام کرد تا وقتی حزب الشيطان و رژيم ايران، ”تجاوز“ را به سوريه متوقف نکنند، در هيچ کنفرانس بين المللی شرکت نمی کند.
جرج صبرا، رئيس ائتلاف ملی سوريه به خبرنگاران در استانبول گفت: تا وقتی شبه نظاميان رژيم ايران و حزب الله به تجاوز خودشان به سوريه ادامه می دهند، ائتلاف ملی در هيچ کنفرانس بين المللی يا هيچ اقدام مشابهی شرکت نخواهد کرد.

 تا ۴هزار تن از نيروهای حزب الشيطان در کنار نيروهای رژيم جنايتکار اسد
لوران فابيوس، وزير خارجه فرانسه روز چهارشنبه فاش ساخت، 3 تا 4هزار تن از نيروهای حزب الشيطان در کنار نيروهای رژيم جنايتکار اسد، در حال نبرد در سوريه هستند.
وی به کميته امور خارجه مجلس ملی فرانسه گفت دخالت رژيم ايران، دخالت حزب الله و کمکهای تسليحاتی روسيه، رژيم اسد را تقويت کرده است. وی افزود: اکثر اوقات نيروهای جلودار در سوريه از نيروهای رژيم ايران تشکيل شده اند.

تحويل موشکهای اس ۳۰۰ به بشار اسد
بشار اسد ديکتاتور خونريز سوريه، در مصاحبه با با شبکه تلويزيونی المنار، وابسته به حزب الشيطان لبنان اعلام کرد اولين موشکهای ضدهوايی اس – ۳۰۰ روسيه را تحويل گرفته است.
وی افزود: محموله های بيشتری از موشکهای اس – ۳۰۰ به زودی به سوريه می رسد.

۱۰۰۰ رزمنده ارتش آزادی سوريه از حلب به القصير رفتند
سرهنگ عبدالجبار العکيدی جانشين رئيس ستاد ارتش آزادی سوريه، در رأس فرماندهی 1000 رزمنده از تيپ توحيد از حلب به القصير رفته است.
وی طی بيانيه يی به مردم القصير وعده داد رزمندگان به هيچ وجه به نيروهای رژيم و شبه نظاميان حزب الشيطان اجازه نخواهند داد، وارد شهر شوند، مگر اين که از روی اجساد ما رد شوند، وی افزود: 10هزار تن ديگر از رزمندگان حلب در مسير آمدن به القصير هستند.

توتال به خاطردادن رشوه به مقامات رژیم ایران جریمه می شود
رویترز | شرکت نفتی توتال فرانسه اعلام آمادکی کرده که برای بسته شدن پرونده رشوه دهی این شرکت به مقامات ایران برای عقد قراردادهای نفتی، 398 میلیون دلاربه آمریکا جریمه بپردازد.
مدیر«کمیسون امنیت ودادوستد » آمریکا آعلام کرده « شرکت توتال درگذشته ازمحل معامله ای که مقامات رژیم ایران با اخذ رشوه با این شرکت انجام داده اند، سود چشمگیر وقابل ملاحظه ای به دست آورده وحالا باید هم سودی را که ازاین معامله فاسد به دست آورده برگرداند وهم جریمه این جنایت حرفه ای را بپردازد ».
دادستان پاریس نیز به طور جداگانه علام کرده که شرکت توتال ومدیراموراجرایی سابق آن کریستوفردومارژری بایستی درهمین رابطه محاکمه شوند.

اتّهام دایرکردن دفاتر ترور در آمریکای جنوبی
دادستان آرژانتین رژیم ایران را به دائرکردن دفاتر مخفی ترور در آمریکای جنوبی متّهم کرد.
دادستان پرونده بمبگذاری تروریستی رژیم آخوندی در شهر بوئنوس آیرسِ آرژانتین، معروف به آمیا (نام اختصاری کمیته یهودیان آمریکا)، دیکتاتوری ولایت فقیه را به بازسازی و گسترش شبکه های تروریستی در آمریکای لاتین متّهم کرد.
در انفجار تروریستی مرکز همیاری یهودیان در آمیا در آرژانتین، در 27تیر1373 (سالگرد زهر آتش بس در جنگ ایران و عراق)، 85نفر از شهروندان یهودی تبار آرژانتینی جان خود را از دست دادند و بیش از 200نفر زخمی شدند.
به نوشته روزنامه «نیویورک تایمز»، آلبرتو نیسمان، دادستان ارشد آرژانتین و مسئول رسیدگی به عملیات تروریستی آمیا… اعلام کرد: «حکومت ایران در برخی کشورهای آمریکای لاتین مانند برزیل، شیلی، پاراگوئه، کلمبیا… برای انجام عملیات تروریستی، مراکز مخفی برپا کرده است. وی همچنین از مقامات اینترپل (پلیس بین المللی) خواست تا 8 متّهم ایرانی این پرونده، از جمله 2 کاندیدای ریاست جمهوری را،  که نامشان در لیست مظنونان انفجار آمیا آمده است، را تحت پیگرد قراردهد و آنها را بازداشت کند».
 در ماه مارس 2007 (13سال پس از وقوع این انفجار)، دادستانی کل آرژانتین، درخواست صدور حکم جلب 8 نفر از آمران و عاملان این پرونده انفجار تروریستی را توسط پلیس بین الملل صادرکرد.
 این 8 نفر عبارت بودند از: علی اکبر هاشمی رفسنجانی، علی اکبر ولایتی، علی فلاحیان (وزیر وقت اطلاعات رژیم آخوندی)، (محسن رضایی (فرمانده وقت کل سپاه پاسداران)، احمد وحیدی (فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران)، محسن ربّانی (رایزن فرهنگی پیشین سفارت رژیم در آرژانتین)، احمد اصغری (دبیر سوم پیشین سفارت رژیم در آرژانتین) و عماد مُغنیه (رئیس وقت ستاد عملیات ویژه حزب الله لبنان).

سايت PSU. اروپا | انتخابات ايران عليرغم ”دلقک کاري ”دموکراتيک، يک امر حياتي محسوب مي‌شود
انتخابات رياست‌جمهوري در ايران ممکن است از ديدگاه دموکراتيک، اندکي فراتر از يک نمايش مضحک باشد، اما با اين حال، حائز اهميت اساسي براي کشور، منطقه و جهان است. ممکن است ايران ظرف کمتر از 3 هفته، دستخوش يک دگرگوني عظيم شود. جمهوري اسلامي در 14ژوئن, انتخابات رياست‌جمهوري برگزار خواهد کرد تا رئيس‌جمهور جديدي را برگزيند.
  درحالي‌که رأي‌دهندگان از سال 2009، به قيمت جان بسياري، نشان داده‌اند که آماده تغيير هستند، روند انتخابات، صحنه آرايي مضحکي توسط رهبري ديکتاتوري است که مي‌خواهد به ما بقبولاند، اندکي دموکراسي در درون ديکتاتوري مذهبي آنها وجود دارد.
  در ايران، رئيس‌جمهور، تابع و خدمتگذار رهبر عالي، آيت‌الله علي خامنه‌اي است. کانديداها ابتدا بايد توسط گروهي از آيت‌الله‌ها که شوراي نگهبان را تشکيل مي‌دهند، مورد تأييد قرار گيرند. اين آيت‌الله‌ها، همگي توسط خامنه‌اي دستچين شده‌اند. تنها، مطيع‌ترين و هم نواترين کانديداها مورد تأييد قرار مي‌گيرند. انتخابات آتي، هر چند، يک نمايش مضحک يا غيرمضحک باشد، حائز اهميت اساسي براي آينده کشور، منطقه و جهان است.
در شرايطي که امروز, اغلب ايرانيان, نسبت به اين حقيقت آگاهند که مردم نفوذ واقعي چنداني در اين راي‌گيريها ندارند، ملاها ديگر نمي‌توانند هم‌چنان، مردم را فريب دهند. آيت‌الله‌ها، هر چند  تلاش کنند، کماکان قادر نيستند، اراده مستقل مردم ايران را تحت کنترل خود درآورند.
رهبر عالي ايران، به‌رغم رژيم بي‌رحمانه‌اش، بايد در گرماگرم روابط منطقه‌اي پيچيده و تصنعي موجود — با همسايگان عرب خود در زمينه حمايت وي از حزب‌الله لبنان و به‌خصوص در زمينه هم‌پيماني خبيثانه‌اش با بشار اسد، تنها هم‌پيمان تهران در منطقه– شعبده بازي کند.
 در جبهه داخلي, او مجبور است با يك اقتصاد داغان و قيمتهاي سر به فلك كشيده پايه اي ترين الزامات بومي دست و پنجه نرم كند. خامنه اي بايد احتمال جدي تكرار شورشهايي كه در آخرين انتخابات در سال 2009 رخ داد را در نظر بگيرد. تاكتيك او بوضوح اين است كه يكي از كساني كه محرم اسرار اوست را بعنوان رييس جمهور ”برگزيند”.  
اما در حالي كه وي اراده خود را اعمال مي كند, رژيم بايد بطور اجتناب ناپذيري با يك دودستگي داخلي مواجه شود كه به تصفيه هر چه بيشتر مخالفين و گسترش نقش سپاه مخوف پاسداران در داخل كشور منجر مي گردد.
 به همين دليل است كه او به حذف رفسنجاني از بالماسكه انتخابات متوسل شد. رفسنجاني, يكي از استوانه ها و بنيانگذاران اين رژيم از زمان آغاز حكومت مذهبي بوده است. اين تصفيه در نوك هرم رژيم ملاها, هم پايگاه قدرت رژيم را بي ثبات خواهد كرد و هم اختلافات و تنشهاي داخلي را بطور بي سابقه اي شدت مي بخشد.
پيامدهاي بين المللي براي كل منطقه وحشتناك است. نگراني خامنه اي و ترس از يك قيام بدون دليل نيست. او به خوبي از قدرت فزاينده اين مقاومت، مردان و زنان ايراني كه خواهان آينده‌يي كاملا متفاوتي براي كشورشان هستند، آگاه است. آنها بدنبال و مبلغ ضرورت تغيير ساختار رژيم و طرفداري از سرنگوني آخوندها هستند.
نيروي محركه اصلي مقاومت توسط مريم رجوي كرايسماتيك، رئيس جمهور منتخب شوراي ملي مقاومت ايران، يك ائتلاف سياسي كه شامل سازمان مجاهدين خلق ايران، يا پي ام او آي / ام. ئي. كي مي باشد، رهبري مي شود.
رجوي بروشني از يك جمهوري دمكراتيك، سكولار با جدايي دين از دولت، برابري جنسيتي و ايران عاري از تسليحات اتمي طرفداري كرده است.
اين پيامي است كه در گوشهاي ايراني ها در كشور و خارج طنين انداز شده است. به رغم فداكاري ايرانيان معمول از انقلاب 1979 تا كنون و با توجه به اينكه ملاها با بي رحمي حدود 120 هزار نفر از فعالين ام. ئي. كي را اعدام كرده اند، اين مقاومت شبكه وسيع خود در داخل ايران را سازماندهي كرده است.
متاسفانه، متحدين غربي در حاليكه براي شناسايي گروههاي مقاومت در سوريه خيز برداشته اند، تا همين اواخر و حتي الان ضرورت به رسميت شناختن كساني را كه فداكاري كرده اند را ناديده گرفته و در تصديق حقوق شوراي ملي مقاومت ايران كند عمل مي كنند. بگذاريد اميدوار باشيم و دعا كنيم كه چنين بي اعتنايي توسط غرب، يكروز به بهاي خون سربازان جوان ما تمام نشود.
اين مقاومت همچنين در خارج ايران هم شتاب گرفته است. سال گذشته حدود 100 هزار ايراني از سراسر دنيا در پاريس جمع شدند تا درخواست هاي خود را منعكس كنند. شخصيت هاي برجسته‌يي از آمريكا، فرانسه، اروپا و جهان اسلام در كنار صدها نماينده پارلمان و شخصيت هاي ارشد نظامي بازنشسته از غرب به آنها پيوستند. امسال با اعلام حذف ام. ئي. كي، جنبش اپوزيسيون اصلي ايران از ليست تروريستي آمريكا بعد از 15 سال نبرد سياسي و حقوقي،  انتظار حمايت بين المللي با همان عزم راسخ مي‌رود. اين بار ديگر در 22 ژوئن در پاريس بوقوع خواهد پيوست.
تحولات چند هفته و ماه آينده براي ايران، مردمش و بطور كلي منطقه تعيين كننده خواهد بود. حمايت از اين مقاومت بهترين راه براي اعاده دمكراسي و پرهيز از مقابله جويي هاي بيشتر است. غير عاقلانه است كه غرب مسئوليت خود در حمايت از يك جامعه مصمم، شجاع و تعيين كننده را ناديده بگيرد.
نويستده: لرد مگينيس
لرد كن مگينيس (Maginnis ) از درامگلاس (Drumglass ) عضو مجلس لردهاي انگلستان و كميته پارلماني انگلستان براي ايران آزاد است.

افغانها در کابل: مرگ بر جمهوری اسلامی
معترضان افغانی امروز در مقابل سفارت رژیم ایران در کابل تظاهرات کردند و پرچم جمهوری اسلامی را به آتش کشیدند.
به گزارش ”کمپین صلح فعالان در تبعید”، معترضان ضمن حمل کاریکاتورهایی از خامنه ای و برخی از رهبران جهادی در افغانستان، علیه جمهوری اسلامی شعار می دادند
بر اساس این گزارش تظاهرات کنندگان با سر دادن شعار ”مرگ بر جمهوری اسلامی” اعتراض خود را به سیاستهای مداخله جویانه رژیم ایران در افغانستان اعلام کردند.
معترضان می گویند که رژیم ایران همواره در امور افغانستان مداخله می کند.
یک از معتراضان در گفتگو با خبرگزاری های محلی گفت : حرکت امروز آنان در محکوم کردن، قطع مداخلات رژیم ایران در امور افغانستان، پایان دادن به اعدام افغان های مهاجر و جلوگیری از اعزام افغان های مهاجر در سوریه از سوی رژیم ایران است.
به گفته او، این عملکرد آنها نشان می دهد که جمهوری اسلامی همسایه خوبی در کنار افغانستان نیست.

واشينگتن تايمز: چراغ سبز ايران برای جنگ تروريستی جديد
روزنامه واشينگتن تايمز در مقاله يی با عنوان چراغ سبز ايران برای جنگ تروريستی جديد در شماره 29ماه مه خود نوشت:
رهبران رژيم ايران به اتئلافی از تروريستها اجازه حمله در خاک آمريکا را داده است تا اعلان جنگی به آمريکا باشد.
مقاله واشينگتن تايمز به قلم يكی از منابع اين روزنامه می افزايد: بر اساس اظهارات يک منبع در درون دستگاه اطلاعاتی رژيم ايران، اين رژيم ائتلافی از جنگجويان وابسته به خودرا برای ايجاد تخريب در آمريکا و متحدان او به وجود آورده است. هدف، تغيير ميدان نبرد از خاورميانه به خاک آمريکا است. اقداماتی شبيه بمب گذاری بوستون قريب الوقوع هستند مگر اين که آمريکا بتواند طرحهای رژيم ايران را درهم بريزد.
مقامات رژيم ايران بمب گذاری بوستون را يک عمل موفق می دانند چرا که توانست وحشت ايجاد کند، دستگاه اطلاعاتی آمريکا را به زير سؤال بکشد و احساس امنيت را از بين ببرد.
اين ائتلاف تروريستی، حزب الله لبنان، القاعده و نيروی قدس را در بر می گيرد
به گفته اين منبع، قاسم سليمانی فرمانده نيروی قدس در سال 2010 با سيف العدل فرمانده عملياتی القاعده و مصطفی بدرالدين فرمانده عملياتی حزب الله طرحی برای عمليات ادامه دار تروريستی عليه آمريکا را ريختند و نام «ائتلاف سربازان مسلمان» برای نيرويی انتخاب کردند که برای پياده کردن اين طرح تعيين شده بود. اين نيرو گروه «الشباب» يک شعبه از القاعده در سومالی را شامل می شود. مرکز فرماندهی اين نيرو در شهر کرمان می باشد.
واشينگتن تايمز می افزايد: رهبر رژيم ايران هشدار داده بود که استراتژی اين رژيم تغيير کرده است و از اين به بعد تهديد را با تهديد جواب می دهد و اين پيام جنون آميز را فرستاد که رژيم با عمليات تروريستی مخفی دست به حمله خواهد زد. يک مقام بلندپايه نظامی رژيم ايران به نام سرتيپ جزايری از معاونان رئيس ستاد نيروهای مسلح رژيم در تاريخ 23فوريه در گفتگو با خبرگزاری فارس هشدار داده بود که تروريسم در حال آمدن به آمريکا است و گفته بود ”اگر مردم آمريکا و اروپا با سياستهای تجاوزکارانهٴ دولتهای خود مقابله نکنند، نخواهند توانست از حملات تروريستی آينده خود را دور بدارند“. جزايری در واکنش به دخالت آمريکا در جنگ داخلی سوريه هشدار داد، انفجارهايی همانند آنچه در سوريه رخ می دهد، در کشورهای ديگر اتفاق خواهد افتاد.
با تداوم تحريمها که خطر يک قيام عمومی عليه رژيم را افزايش می دهد، امکان حمله اسراييل به تأسيسات اتمی رژيم ايران و نبرد برای سرنگونی بشار اشد که رژيم ايران آن را مرز سرخ خود ناميده است، اين رژيم به تروريستهای نيابتی خود اجازه داده است که جنگ عليه آمريکا و اقتصاد آن را آغاز کرده و تمرکز را از خاورميانه به خاک آمريکا بکشانند.
يک مقام بلندپايه اطلاعاتی درون رژيم گفت، تيمهای تروريستی اکنون تماس خود با مرکز ايران را قطع کرده اند که نشان می دهد آنها درصدد انجام عمليات هستند. ايران معتقد است که اگر حتی يکی از اين عمليات انجام شود، يک موفقيت خواهد بود چرا که به دليل مليت عمل کنندگان هيچ ردي از ايران کشف نخواهد شد.
آژانسهای اطلاعاتی و نفوذ کشورهای غربی در محافل راديکال عرب بعد از 11سپتامبر، کشف کرده اند که اين ائتلاف دست به عضوگيری از بين کشورهايی زده است که در ليست کشورهای موجب نگرانی آمريکا نيستند. رهبران ايران معتقدند که احساس امنيت در آمريکا به اين کشور کمک کرده است که اعمال خود را درخاورميانه به پيش برود و اين احساس بايد 180درجه تغيير کند تا هم حسابهای آمريکا در هم بريزد و هم وضعيت سياسی، اقتصادی و اجتماعی در آمريکا بی ثبات گردد.
از سال 2001 تا کنون بيش از 270ميليون دلار در ساخت مساجد در آمريکا از جانب مؤسساتی که در شهر قم هستند، سرمايه گذاری شده است.
رژيم ايران در حال انجام بازی خطرناکی است که بيرون از محدوده کشورهای متمدن است. دولت اوباما نمی تواند صبر کند تا تراژدی ديگرى مانند بوستون اتفاق بيفتد. حداقل رژيم ايران بايد اين پيام را بگيرد که هر گونه حمله يی عليه خاک آمريکا يا منافع اين کشور در سراسر جهان، پيامدهای شديدی به دنبال خواهد داشت. اگر رژيم ايران دست از تلاش برای دستيابی به بمب اتمی برندارد و عمليات تروريستی خود را متوقف نکند، آمريکا بايد اقتصاد آسيب ديده رژيم را چنان ايزوله کند تا مردم به جان آمده ايران عليه ملاهای ديکتاتور به پا خيزند. اگر وقتی اين اتفاق بيفتد، آمريکا بايد به مردم ايران برای سرنگون کردن اين جنايتکاران بين المللی ياری رساند. اگر حمله ديگری در خاک آمريکا اتفاق بيفتد، اوباما بايد همه امکانات در دسترسش را به کار گيرد تا منشأ حمله را مشخص کند. وقتی که مشخص شد، او بايد به ورای تحريمها گام بگذارد و به ريشه شيطان حمله کند.

حلقه محاصره حزب الله در منطقه تنگ تر می شود
برخی منابع دیپلماتیک کویت از تلاش‌های وزرای خارجه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس علیه حزب‌الله لبنان خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه کویتی «الرأی» به نقل از برخی منابع دیپلماتیک نوشت که وزرای خارجه عرب در نشست یکشنبه آینده خود در عربستان سعودی، قرار دادن نام حزب‌الله در لیست «سازمان‌های تروریستی» را بررسی خواهند کرد.
این منابع گفتند که در نشست وزرای خارجه که با مشارکت 127 وزیر عضو شورای همکاری خلیج فارس و به ریاست «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین و رئیس دوره‌ای این شورا در جده برگزار خواهد شد، شرکت‌کنندگان قرار دادن نام حزب‌الله در لیست «سازمان‌های تروریستی» را مورد بررسی قرار خواهند داد.
وزرای شرکت‌کننده در این اجلاس همچنین موضوع امنیت خلیج فارس و تهدیدات مستمر ایران و شبکه‌های جاسوسی را بررسی خواهند کرد.
این روزنامه همچنین به اهتمام کشورهای عربی به موضوع سوریه اشاره کرد و افزود که موضوع سوریه نیز در دستور کار نشست وزرای خارجه قرار دارد و دخالت آشکار حزب‌الله در القصیر نیازمند بررسی است و علاوه بر آن بحرین درخواست کرده است تا نام حزب‌الله را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهند.

لابی مماشات و رد صلاحیت رفسنجانی
  ایرانیان لابی | رد صلاحیت رفسنجانی که بدستور خامنه ای و سپاه انجام گرفت، یک نقطه عطف در حیات جمهوری اسلامی است که پیامدهای داخلی و بین المللی آن در روزها و ماههای آینده آشکار خواهند شد. حذف رفسنجانی چند پیام روشن و واضح به مردم ایران و به جامعه بین المللی داشت.
نخست آنکه رژیم از تکرار جنبش مردمی چهار سال پیش بشدت نگران است و بیم داشت که ادامه حضور رفسنجانی و افزایش تنش های داخل نظام و همچنین مبارزات انتخاباتی، برای مردم گرسنه و فلاکت زده میهن یک فرصت جدید برای اعتراض و به چالش کشیدن رژیم را فراهم کند. کاهش چشمگیر متینگ های انتخاباتی و ایجاد فضای نظامی در کشور، بازتابی ازاین نگرانی رژیم است. یعنی رژیم از گرم کردن تنور انتخابات صرفنظر نموده و با درک شرائط انفجاری کشور، به یک نمایش حداقلی بسنده کرده است.
حذف رفسنجانی پیام آشکاری از طرف خامنه ای است که سیاست های کنونی یعنی تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای، جلوگیری از سقوط بشار اسد و توسعه طلبی های منطقه ای را با تمام قوا ادامه خواهد داد. از اینرو، حل مشکلات اقتصادی کشور و مردم فلاکت زده میهن، فعلا در دستور کار نیست. در سیاست خارجی نیز، سازش هسته ای و معامله بزرگ و کوچک، مورد نظر ولی فقیه و سپاه پاسداران نیست.
در آمریکا، محافل طرفدار مماشات طی ماههای گذشته، با یک لابی گسترده در کنگره و با راه اندازی یک کارزار برزگ در  رسانه ها و موسسات تحقیقی، با دادن وعده و وعید که گویا خامنه ای پس از انتخابات انعطاف بیشتری برای سازش بر سر برنامه هسته ای خواهد داشت، از تصویب تحریم های بیشتر علیه ایران ممانعت بعمل آوردند.
برخی از رسانه های وابسته به این محافل، با تبلیغ روی ریاست جمهوری ولایتی، روی این نکته تبلیغ میکردند که وی در صورت پیروزی در انتخابات، از طرف خامنه ای برای سازش هسته ای وارد عمل خواهد شد.
ماه گذشته نیز که کنگره آمریکا چند طرح تحریم رژیم را بررسی میکرد، ریچارد ساوایا رئیس لابی کمپانی های بزرگ آمریکا در بیانیه ای خواهان جلوگیری از تصویب تحریم های جدید شد و وعده داد که پس از انتخابات، خامنه ای تمایل و قدرت بیشتری برای سازش و معامله دارد.
بدنبال حذف رفسنجانی، دلالان و کارشناسان وابسته به رژیم و لابی مماشات وارد صحنه شده وبرای رساندن پیام های سیاسی مورد نظر خودشان تلاش میکنند.
سوزان مالونی کارشناس ارشد موسسه بروکینگز و از مسئولان سابق وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در مقاله خود با چوب بر سر رفسنجانی و اصلاح طلبان میکوبد و آنانرا ناتوان از حل مشکلات مردم معرفی کرده و می نویسد که مردم ایران اصولا از رفسنجانی بدشان میآید و اصلاح طلبان نیز شکست خورده و منزوی هستند. به گفته مالونی، حذف رفسنجانی نشانی از قدرت و تسلط خامنه ای بر اوضاع و درگیری های داخل نظام است.
فریده فرهی مشاور سیاسی سازمان نایاک نیز در مصاحبه ای با سایت شورای روابط خارجی، به آمریکا نصیحت میکند که بجای وارد شدن به درگیری های انتخاباتی در ایران، توجه خودش را به معامله با ولی فقیه معطوف کردن و با افزایش بسته تشویقی به رژیم، راه را برای سازش هسته ای هموار نماید.
در همین زمینه، رایان کروکر سفیر سابق آمریکا در عراق و افغانستان که به لورنس عربستان معروف شده در آخرین مقاله خود به اوباما میگوید که تنها راه سازش هسته ای، دادن امتیاز و کوتاه آمدن در برابر رژیم ایران است.
محافل طرفدار مماشات به آشکارترین شکل، پیام خامنه ای یعنی نمایش قدرت و سازش ناپذیری اش را رله کرده و به آمریکا میگویند که رژیم اهل کوتاه آمدن نیست و اگر آمریکا بدنبال سازش و جلوگیری از جنگ و بحران است، بایستی در سیاست های فشار و تحریم خود تجدید نظر کرده و بدنبال جلب دوستی رژیم باشد.
از طرف دیگر، دلالان رژیم در آمریکا تلاش میکنند تا وجود شرائط انفجاری در کشور، تمایل بخش عظیم مردم برای تغییر رژیم و بی اعتنائی کامل مردم به نمایش انتخابات را بپوشانند.
تریتا پارسی در مقاله خود در هافینگتون پست روی این نکته تأکید داشت که مردم ایران بدنبال انقلاب و تغییر رژیم نیستند و با نگاهی به وضعیت مردم سوریه به این نتیجه میرسند که علیرغم بسته بودن روزنه های امید در داخل نظام، باید به همین مسیر اصلاحات چشم دوخت.
هومن مجد دلال رژیم در آمریکا در مقاله ای در سایت معروف فارین افرز که در سایت شورای روابط خارجی نیز منتشر شده، معتقد است که تنور انتخابات گرم است و علیرغم حذف رفسنجانی مردم در انتخابات شرکت کرده و با شور و شوق از کاندیدای مورد نظرشان حمایت خواهند کرد.
حسین موسویان سفیر سابق رژیم در آلمان و بیژن خواجه پور دلال نفتی رژیم نیز در سایت المونیتور در دو مقاله جداگانه تلاش کرده اند که صحنه انتخاباتی ایران را آرام و مشابه کشورهای خارجی جلوه دهند که کاندیداهای مختلف با برنامه های متنوع برای حل مشکلات داخلی و خارجی وارد گود شده اند و بخش خصوصی نیز تلاش میکند با حمایت از این یا آن کاندیدا، به اهداف خود برسد.

منابع: ایرانیان لابی | مجاهد| همبستگی ملی| ایران پرس نیوز

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s