اخبار بحرانهای بین المللی رژیم


سی ان ان | تحریم صنعت پتروشیمی ایران
ايالات متحده آمريکا با تحت تحريم قرار دادن صنعت پتروشيمی رژيم ايران که منبع پر درآمدی برای اين کشور می باشد، اين رژيم را در نقطه آسيب پذير خود زير ضرب برد.
– وزارت خزانه داری آمريکا هشت شرکت پتروشيمی ايران را که متعلق به دولت بوده يا آنها را تحت کنترل دارد را در ليست سياه تحريمهای خود قرار داد.
-اين اولين باری است که واشينگتن تصميم به تحريم اين بخش از صنعت ايران گرفته است.
-کاخ سفيد گفت بعد از فروش نفت اين شرکتها دومين منبع درآمد برای تأمين مالی برنامه اتمی ايران می باشند.

خبرگزاری رویتر | فعاليتهای مظنون پاکسازی در يک مجتمع نظامی رژيم
ديپلوماتها گفتند که روز چهارشنبه سازمان انرژی اتمی ملل متحد در يک اشاره آشکار به فعاليتهای مظنون پاکسازی در يک مجتمع نظامی رژيم ايران، اذعان کرد که اگر اجازه دسترسی به اين محل را بيابد، ممکن است چيزی در آنجا پيدا نکند. آنها گفتند، هرمن ناکارتس، معاون دبيرکل آژانس بين المللی انرژی اتمی، اين اظهارات را در خلال يک بريفينگ در پشت دربهای بسته به عمل آورد.
او در اين بريفينگ تصاوير ماهواره يی نشان داد که مشخص می سازد رژيم ايران اکنون، بخشی از اين موقعيت را آسفالت کرده است. اين عکس، جديدترين نشانه از آن چيزی است که مقامات غربی ظن دارند، تلاشی توسط رژيم ايران از اوايل سال گذشته تا کنون، برای جابه جا کردن يا مخفی نمودن هر گونه شواهدی در ارتباط با فعاليتهای غيرقانونی اتمی در پارچين… باشد.
يک ديپلومات که در اين جلسه حضور داشت گفت، ناکارتس در پاسخ به سؤالی گفت، با توجه به اقدامات مظنون پاکسازی، اين احتمال وجود دارد که آنها چيزی پيدا نکنند. ناکارتس هيچ اظهارنظر عمومی به عمل نياورد…

خبرگزاری فرانسه | آمريکا شرکت توتال را به خاطر رشوه دادن در ايران، ۳۹۸ ميليون دلار جريمه کرد
مقامات آمريکا اعلام کردند، روز چهارشنبه شرکت عظيم نفتی توتال فرانسه را به خاطر رشوه دادن به مقامات ايرانی جهت دريافت امتياز نفت و گاز به 398 ميليون و 200هزار دلار جريمه کرده اند.
توتال توسط وزارت دادگستری به خاطر نقض قانون فساد خارجی، مبلغ 245 ميليون و 200هزار دلار جريمه شد. همچنين کميسيون اوراق بهادار و مبادلات سهام، توتال را به خاطر سودجويی در اين کيس، مبلغ 153 ميليون دلار ديگر جريمه کرد.
خبرگزاری يونايتدپرس | اوباما منطقه پروازممنوع را مورد بررسی قرار می دهد
گزارش شده که باراک اوباما رئيس جمهور آمريکا از پنتاگون خواسته تا طرحهايی را برای يک منطقه پروازممنوع در سوريه جهت قطع ارسال تسليحات از جانب روسيه و ايران به دمشق طراحی کنند. اما پنجره چنين گزينه يی به سرعت تنگ می شود. مسکو گفته است که چندين سيستم موشک دفاع ضدهوايی اس 300 را ارسال خواهد کرد…

خبرگزاری فرانسه | امريکا خواهان خروج حزب الله لبنان از سوريه شد
روز چهارشنبه، آمريکا خواهان خروج سريع نيروهای حزب الله لبنان از سوريه شد و می گويد نقش فعال آن در نبردهای سوريه يک ”تشديد فوق العاده خطرناک است“.
جين پساکی سخنگوی وزارت خارجه آمريکا گفت، ”اين تشديد فوق العاده خطرناک و غيرقابل قبول است. ما خواهان اين هستيم که حزب الله نيروهايش را سريع از سوريه خارج کند“. او خاطرنشان کرد که نصرالله رهبر حزب الله اخيراً دخالت فعال خودشان در اين درگيری را مورد تأييد قرار داد.

خبرگزاری بلومبرگ | ژاپن واردات نفت از ايران را کاهش داد
 ژاپن سومين مشتری عمده نفت رژيم ايران، در ماه آوريل (فروردين و ارديبهشت) سال جاری، حدود ۷۵00 بشکه در روز از ايران نفت وارد کرده است، اين حجم نسبت به سال قبل که 189000 بشکه در روز بود، يک کاهش ۹6 درصدی را نشان می دهد. اين کاهش به نسبت ماه قبل از آن يعنی مارس 2013، عملاً 97 درصد بوده است.
از آنجا که تحريمهای اتحاديه اروپا، ارائه خدمات بيمه ای برای محموله های مربوط به رژيم ايران را ممنوع کرده اند، هند و کره جنوبی نيز به عنوان دومين وچهارمين مشتری نفت رژيم، طی ماههای اخير با سرعت بيشتری به کاهش واردات نفت از ايران ادامه می دهند.

آتش زدن پرچم خرچنگ نشان رژيم آخوندی در رمادی عراق
در جريان قيام روز گذشته جمعه مردم رمادی در استان الانبار عراق، مردم خشمگين که از تجاوزها و دخالتهای رژيم آخوندی در کشورشان به ستوه آمده اند. پرچم خرچنگ نشان اين رژيم را به آتش کشيدند.

خبرگزاری رويتر | مناظره يا دلقک بازی
نخستین مناظره انتخاباتی در ايران بر سر موضوع اقتصاد تبديل به هرج و مرج شد. وقتی که برخی از کانديداها به جای بحث درباره اقتصاد، به نيش زدن به نحوه سؤالات و شکل جلسه روی آوردند، به يک عصبانيت زنده در تلويزيون دولتی تنزل پيدا کرد.
تبادل خيره سرانه بين مجری و سه کانديدا تبديل به مضحکه وسيعی در ميان بينندگان ايرانی شد. کانديداها گفتند شکل برگزاری جلسه دلقک بازی بود.

يونايتدپرس بين‌المللي | رژيم ايران و حزب الله توطئه‌هاي خارجي خود را افزايش مي‌دهند.
مقامهاي نيجريه يي 3 لبناني را كه اعتراف كرده‌اند عاملان حزب الشيطان هستند، دستگير كردند. يك روز پيش از اين، دادستان كل آرژانتين، رژيم ايران را متهم به ايجاد يك شبكه جاسوسي در سراسر آمريكايي لاتين كرد. سه هفته قبل از آن نيز دو تن از عوامل نيروي قدس در كنيا محكوم به حبس ابد شدند.

سایت حکومتی عصر ایران | قطع واردات بنزین رژیم ایران از سوی عراق
منابع آگاه در صنایع نفتی عراق گفتند که این کشور پس از تحریم شدن شرکت ملی نفت ایران، واردات بنزین از ایران را قطع و واردات بنزین از دو شرکت توتال فرانسه و تسوشو ژاپن را جایگزین کرده است.
این گزارش با اشاره به فشار ایلات متحده بر حکومت مالکی برای قطع واردات نفتی از ایران، در ادامه می افزاید:”واشنگتن، دولت بغداد را به توقف خرید محصولات نفتی از ایران قانع کرد. ارزش این تجارت ماهانه 40 میلیون دلار بود. دو شرکت توتال فرانسه و تویوتا تسوشو از ابتدای ماه ژوئن 2013 تا پایان سال جاری میلادی به صادرات محصولات نفتی به عراق می پردازند “.

سایت حکومتی عصر ایران | بحران در روابط رژیم ایران با حماس
اوجگیری جنگ آزادیبخش در سوریه و با هرچه نزدیکتر شدن سقوط بشار اسد، دیکتاتور خونریز این کشور، اکنون بحران روابط بین حکومت آخوندی با بسیاری از متحدان اش، از جمله حماس آشکار تر شده است.
معاون وزیر خارجه حماس در مصاحبه ئی با روزنامه دیلی تلگراف به ”بد شدن“ روابط با حکومت آخوندی اذعان کرد. وی افزود:»من انکار نمی کنم که ایران از سال 2006 به ما کمک های مالی و غیر مالی می کرد. اما الان اوضاع مثل گذشته نیست و من نمی توانم بگویم (روابط ما با ایران) مثل گذشته طبیعی است. من الان نمی توانم بگویم ما با ایران در همکاری نظامی هستیم. من می توانم بگویم (کمک های مالی ایران) مثل سابق نیست. من نمی توانم به شما رقم دقیق بدهم. برای حمایت از انقلاب سوریه ما هزینه های خیلی زیادی دادیم“.
همچنین احمد یوسف » کی از مشاوران اسماعیل هنیه رئیس حماس در غزه با اشاره به فاصله گرفتن این گروه از رژیم آخوندی در ادامه به دیلی تلگراف می گوید:» ما اصلا از ایران که همواره ندای حمایت از مردم مظلوم و مقابله با دیکتاتورها را سر داده است، انتظار نداشتیم که از اسد این چنین حمایت کند“.

برنامه پرس‌ تی‌وی از ماهواره یوتل‌ست فرانسه قطع شد
پرس ‌تی‌وی آخوندي گزارش كرد، يكبار ديگر پخش برنامه هاي اين تلويزيون رژيم مورد تحريم ماهواره هاي بين المللي قرار گرفت و قطع شد.

منابع | ایران پرس نیوز، همبستگی ملی، مجاهد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s