اخبار بحران گریبانگیر فاشیزم دینی در آستانه انتخابات


در آستانه نمایش انتخابات ریاست جمهوری رژیم، همگان آنچه در چنته و در درون داشتند به بیرون پرتاب کردند.
اپوزیسیون واقعی رژیم دگر بار بر تحریم و تخریب نمایش حکومت تاکید کرد، که کمابیش بازتاب خود را در تظاهرات موضعی برخی شهرها خود را نمایان کرد.
برای نخستین بار باندی از خود رژیم خواستار تحریم  فعالانه آن شد. فاحشه سیاسی خاتمی و شرکاء به شرکت در آن شعار دادند. هرچند که هیزم تر آنها تنور فاشیزم دینی را دیگر گرمی نمیبخشد.
خامنه ایی برای اولین بار به صحنه آمد و علیرغم شعارهای سالیان گذشته، اذغان کرد که حتی بسیاری شرکت کنندگان محدود در سلسله نمایشهای انتخاباتی رژیم، با حکومت  آخوندی زاویه داشته و آن را رد میکنند. وی التماس کرد که برای «ایران» به صندوقهای تقلبش بشتابند که تفی سربالا و لگدی محکم به قبر خمینی دجال بود.
چکیده اخبار از سایتهای همبستگی ملی، ایران پرس نیوز و مجاهد:

 ”نه غزه نه لبنان جانم فدای ايران“
سه شنبه شب گذشته، جوانان هنگام خروج از استاديوم آزادی شعار می دادند ”نه غزه نه لبنان جانم فدای ايران“. بنا به اين گزارش مزدوران گارد ويژه سراسيمه به شعار دهندگان يورش بردند.
زندانی سیاسی آزاد باید گردد
 بنا برگزارشات رسيده روز شنبه 18خرداد جوانان معترض شهرک غرب تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنها شعار می دادند زندانی سياسی آزاد بايد گردد و انتخابات پوشالی تحريم بايد گردد. اين اعتراض با استقبال مردم شهرک غرب تهران مواجه شد. مأموران سرکوبگر انتظامی در هراس ازگسترش اين حرکت اعتراضی به سرعت وارد صحنه شدند.

تظاهرات جوانان در شيراز
 جوانان شيرازی شب گذشته بر اساس فراخوانهای قبلی در دروازه کازرون شيراز تجمع اعتراضی برگزار کردند.
آتش زدن تصوير خمينی در کرمانشاه
مردم کرمانشاه در يک حرکتی اعتراضی عکس خمينی جلاد را در يکی از خيابانهای اين شهر به آتش کشيدند. اين اقدام در حمايت از پيروان اهل حق صورت گرفت که اين روزها مورد اهانت و اذيت و آزار دژخيمان خمينی قرار می گيرند.

حذف رفسنجانی به توصيه يک مقام امنيتی
رفسنجانی در مورد رد صلاحيتش گفت: يک مقام ارشد امنيتی، برخلاف عرف و قانون، شخصاً در جلسه بررسی صلاحيتها در شورای نگهبان حضور يافت و اين شورا را متقاعد کرد که به بهانه شرايط جسمی رأی به عدم احراز صلاحيت بنده دهند. وی افزود: هيچ وقت به خاطر مصالح نظام نخواسته ام با اختلاف و دعوا های سياسی وحدت جامعه مخدوش شود ولی برخی واقعيتها بايد در تاريخ ثبت شود.

بحران مهندسی انتخابات
به رغم حذف رفسنجاني، ولي فقيه ارتجاع با تشتت در باند خودش و با بحران در مهندسي انتخابات روبه روشده است. درحاليكه حداد عادل به دستور خامنه اي انصراف داده است، هم چنان باند خامنه اي برسر كانديداهاي متعدد درحال كشاكش هستند و در اين ميان انصراف عارف به نفع روحاني باعث نگراني باند خامنه اي شده است. با كنار رفتن محمدرضا عارف كانديداي باند مغلوب و تمركز آنها روي آخوند روحاني، نگراني خامنه اي شدت پيدا كرده و با تشديد جنگ گركها، آخوند محمد خاتمي رئيس جمهور سابق رژيم، حمايت خود را از آخوند روحاني اعلام كرد و خواستار حمايت باند مغلوب از وي شد.
از سوي ديگر، پاسدار شريعتمداري نماينده ولي فقيه ارتجاع در كيهان، در سرمقاله اين روزنامه وحشت رژيم را از مهار نشدن بحران برملا كرد و از كانديداهاي باند غالب خواست دست از رقابت با يكديگر بردارند و به غير از يكي از آنها كس ديگري در صحنه نماند وي ازجانب خامنه اي تاكيد مي كند كه پراکندگي نامزدها، شرط عقل نيست.
دراين ميان عوامل پاسدار رضايي و پاسدار جليلي در بوشهر با هم درگير شده اند كه با دخالت نيروي انتظامي پايان خاتمه يافته است.
درتهران چماقداران باند خامنه اي عوامل فريدون روحاني در ميدان وليعصر تهران و در بلوار كشاورز مورد حمله قراردادند و با آنان درگيرشدند.
ازسوي ديگر فائزه هاشمي در اولين اظهارنظر خود، پس از رد صلاحيت پدرش توسط شوراي نگهبان رد صلاحيت وي را رد جمهوريت و اسلاميت نظام و يك اقدام برنامه‌ريزي شده خوانده است.
رسانه هاي باند مغلوب نوشتند: فائزه رفسنجاني به شرح جزيياتي از مراحل رأي‌گيري در شوراي نگهبان پرداخته وگفته است: هاشمي رفسنجاني اكثريت آراء را در شوراي نگهبان در اختيار داشته كه با مأموريت افرادي با هدف تغيير آرا به جلسه شوراي نگهبان ايشان رد صلاحيت مي‌شوند.

اعتراض عفو بین‌الملل به تشدید سرکوب در آستانه انتخابات
سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی از تشدید نقض حقوق بشر در ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرده است. عفو بین‌الملل در این راستا از بازداشت‌های خودسرانه و افزایش فشار بر روزنامه‌نگاران و منتقدان سخن می‌گوید.
به گزارش رادیو آلمان، سایت اینترنتی اشپیگل روز چهارشنبه (۱۲ ژوئن / ۲۲ خرداد) در گزارشی به وضعیت حقوق بشر در ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری پرداخته که اساس آن اطلاعات و داده‌های تازه سازمان عفو بین‌الملل است.
فیلیپ لوتار، رئیس بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو بین‌الملل در این رابطه از «تلاشی فضاحت‌بار برای خاموش کردن منتقدان» در ایران سخن می‌گوید. به گفته‌ی وی، این نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی در کارزار انتخاباتی نیز حقوق بشر را به‌شدت نقض می‌کند.
سازمان عفو بین‌الملل در گزارش خود همچنین از بازداشت‌های خودسرانه در آستانه انتخابات اشاره می‌کند. طبق این گزارش در مواردی کسانی که اصلا هیچگونه فعالیت سیاسی نداشته‌اند، به خاطر ابراز عقیده بازداشت شده‌اند.

لرزه کسادی احتمالی نمایش انتخابات بر پیکر رژیم
اذعان بی سابقه خامنه ای به کسادی انتخابات: حتی اگر با نظام اسلامی مخالفيد، رأی بدهيد!
نفرت و انزجار مردم از نمايش انتخابات آخوندی آن چنان ولی فقيه ارتجاع را سراسيمه کرده است که امروز ناچار شد به فضيح ترين شکل به کسادی انتخابات آخوندی اذعان کند و با التماس و تضرع به گدايی رأی از مردم بپردازد. خامنه ای گفت ”ممکن است بعضی بدليلی نخواهند از نظام اسلامی حمايت کنند، اما از کشورشان که می خواهند حمايت کنند.. همه بايد بيايند“
اين اظهارات ضعف آلود خامنه ای بيانگر وحشت او از خطر هولناکی است که بر اثر ورشکستگی نمايش انتخابات آخوندی در انتظار رژيم است. خامنه ای به زبان معکوس اين خطر را بيان کرد و گفت: ”حضور يکپارچه، ملت در انتخابات… موجب يأس دشمن، کاهش فشارها و از دست رفتن کارايی دشمن می شود“.
خامنه ای در قسمت ديگری از سخنان، در حالی که فقط دو روز به برگزاری نمايش انتخابات مانده است، باز به طرز کم سابقه يی از خط انقباض بی دنده و ترمز حمايت کرد و به مخالفت با زمزمه هايی پرداخت که از درون باند خودش مبنی بر عقب نشينی در عرصه بين المللی از جمله در مناظره سوم کانديداها بيرون زده بود. خامنه ای گفت: ”عرصه بين المللی، عرصه تعارف و رودربايستی نيست و هر قدر شما ضعف نشان دهيد و عقب بنشينيد دشمن جلوتر می آيد. بنابراين بايد در مقابل خواسته های نامشروع بيگانگان با قدرت ايستاد… بايد در راه پرعزتی که ملت و نظام انتخاب کرده اند عاقلانه و مدبرانه پيش رفت“. حمايت خامنه ای از خط بی دنده و ترمز «ايستادگی» در «عرصه بين المللی» که در طول نمايش انتخابات فقط دو کانديداها از مجموع 6کانديدای باقيمانده بر آن تأکيد می کردند، حمايت آشکار از اين کانديداها و پرتاب آخرين تيرهای ترکش حذف به جانب باندهای رقيب می باشد.
خامنه ای در همين حال برای كانديداها به خاظر اظهاراتشان در مناظرههای تلويزيونی خط و نشان كشيد و آنها را تهديد كرد كه بعد از انتخابات در مورد اظهارات آنها موضعگيری خواهد كرد و «الان وقتش نيست»!!!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s