سومین حمله موشکی فاشیزم دینی به لیبرتی


روال کار فاشیزم دینی برای آماده سازی روانی حمله به کمپهای اشرف و لیبرتی و یا سایر اقدامهای تروریستی اش علیه اپوزیسیون در خارج، همواره پراکندن سیل اتهامهای گوناگون علیه آنان بوده است. از مقصر دانستن انسانهایی که برای آزادی میهن مبارزه میکنند تا شیطان سازی رهبرش به پیش رفته است. کتاب سرگشاده آقای ایرج مصداقی، که با سرهم و سرجمع کردن همه تهمتها بعلاوه دروغهای بیشرمانه منتشر یافت را میتوان عملیات سیاسی رژیم پیش از حمله تروریستی اش به کمپ لیبرتی دانست.

اخبار حمله تروریستی به کمپ پناهندگی لیبرتی تحت حمایت سازمان ملل متحد را اینجا برایتان گذاشتم. تف و شرم باد برای مزدوران فاشیزم دینی در هر جامه و هر رنگی!

موضعگيری رئيس جمهور برگزيده مقاومت درباره سومين حمله موشکی به ليبرتی
رئيس جمهور برگزيده مقاومت مريم رجوی، با درود به قهرمانان پايداری، مجاهدان خلق کلثوم صراحتی و جواد نقاشان که در موشک باران امروز ليبرتی به شهادت رسيدند و با آرزوی بهبود عاجل برای هفتاد مجاهد خلقی که در اثر اين حمله جنايتکارانه مجروح شدند، تأکيد کرد: جنايت امروز از يک طرف واکنش زبونانه خامنه ای در قبال بحران سرنگونی رژيم و تحريم سراسری نمايش انتخابات است و از طرف ديگر بار ديگر رويکرد غيرمسئولانه ملل متحد و دولت آمريکا را آشکار می کند که چهار ماه است در قبال خطر مبرم ناامنی ليبرتی سکوت و انفعال در پيش گرفته اند.
وی افزود: شعبده انتخابات با هر نتيجه يی به طور قطع آخوندها را وارد فاز جديدی از شکنندگی و تزلزل می کند. از اين رو خامنه ای با حمله جنايتکارانه امروز قصد دارد بحران رژيمش را از نظرها پنهان کند.
تنگنای مرگبار رژيم، هم چنان که پيشاپيش مقاومت ايران بارها تأکيد کرده بود، تهديد حمله به کمپ بی دفاع ليبرتی را به شدت بالا برده است. با اين همه از چهار ماه پيش نمايندگی ملل متحد در عراق نه اقدامی برای باز کردن درهای ليبرتی و انتقال مجاهدين به اشرف انجام داد، نه کمترين تلاشی برای تأمين حداقل الزامهای امنيتی در ليبرتی به عمل آورد. به عکس با انواع دروغ پردازيها و شيطان سازيها زمينه همين خونريزيها را فراهم نمود.
از اين نظر مارتين کوبلر به خاطر دروغ پردازيها و اقدامات مجرمانه اش بايد تحت پيگرد قضايی و در برابر عدالت و قانون قرار بگيرد. اين خواست خانواده شهيدان و مجروحان و جامعه ايرانيان و مقاومت ايران است.
کوبلر و همه کسانی که مانع انتقال مجاهدين از زندان ليبرتی به اشرف شده اند بايد پاسخ بدهند که چرا سه هزار انسان بی دفاع را در کمپی نگه داشته اند که فقط در حمله امروز تا کنون 34 نقطه اصابت موشک در آن شناسايی شده است.
رئيس جمهور برگزيده مقاومت مريم رجوی برای 70 مجاهد دليری که در حمله امروز مجروح و مصدوم شده اند از خدای بزرگ شفای عاجل مسألت نمود و از همه دولتها، مجامع بين المللی و مدافعان حقوق بشر خواست که به ياری مجاهدان آزادی برخيزند.
بعدازظهر امروز، رئيس جمهور برگزيده مقاومت، در نامه هايی خطاب به وزير امور خارجه آمريکا و دبيرکل ملل متحد و کميسر عالی پناهندگان ملل متحد با تأکيد بر اين واقعيت که «رژيم ايران و حکومت عراق قتل عام پناهندگان و پناهجويان بی دفاع را در دستور دارند»، گفت: «اين موشک باران در حاليست که کميساريای عالی پناهندگان ملل متحد، در بيانيه اول مارس ۲۰۱۳ با ابراز نگرانی مجدد درباره سلامت و امنيت ساکنان ليبرتی، اين جمعيت را سزاوار حفاظت بين المللی، مطابق قوانين بين المللی شناخت و از دولت عراق خواست هر آنچه را ممکن است برای تضمين يک محيط امن و سالم برای اين جمعيت انجام دهد». وی در همين راستا خواستار اقدام فوری ملل متحد و دولت آمريکا جهت بازگشت مجاهدين از ليبرتی به اشرف شد تا از امنيت بيشتری برخوردار باشند.

بيانيه الازهر مصر در مورد حمله به کمپ جنبش مجاهدين خلق ايران
الازهر شريف تأکيد می کند خبر رسانه ها را در مورد حمله يی که کمپ ليبرتی را هدف قرار داد و چندين کشته و زخمی به جای گذاشت، پيگيری می کند. کمپی که پناهندگان مخالف رژيم ايران از جنبش ”مجاهدين خلق“ در آن سکونت دارند.
الازهر با انگيزه های انسانی محض، اين روشها را که مغاير با قوانين و عرفهای مورد توافق جهانی است، محکوم می کند و به حفاظت از امنيت و سلامتی شهروندان پناهنده در هر کجا که هستند صرفنظر از شرايط فکری و سياسی و حفاظت از کرامت انسان و حقوق انسانی فرا می خواند.
الازهر مهمترين مرکز مذهبی جهان اسلام است.

وزير مشاور در وزارت خارجه انگلستان حمله به کمپ ليبرتی در عراق را محکوم می کند
آليستر برت وزير مشاور در امور خارجه بريتانيا از دولت عراق می خواهد تا حمله روز شنبه به کمپ ليبرتی در عراق را به طور کامل مورد تحقيق قرار دهد.
آليستر برت، وزير مشاور در امور خاورميانه و آفريقای شمالی وزارت خارجه در واکنش به خبرهای حمله به کمپ ليبرتی در عراق گفت: من حمله به کمپ ليبرتی در عراق را که روز شنبه به وقوع پيوست، قوياً محکوم می کنم. دولت بريتانيا از دولت عراق می خواهد که اين حمله را به طور کامل مورد تحقيق قرار دهد و اطمينان يابد، کسانی که مسئول آن بودند به پای عدالت آورده شوند.
ما همچنين از دولت عراق می خواهيم برای اطمينان يافتن از امنيت و سلامتی ساکنان کمپ ليبرتی، هر کاری می توانند انجام دهند.

بيانيه سفارت آمريکا در بغداد در محکوميت حمله به ليبرتی
سفارت آمريکا در بغداد در بيانيه يی حمله موشکی به ليبرتی را محکوم کرد.
تلويزيون الحره گزارش داد: وزارت خارجه آمريکا، حمله موشکی به کمپ ليبرتی، محل استقرار اعضای سازمان اپوزيسيون مجاهدين خلق ايران را به شدت محکوم کرد و آن را وحشيانه و غيرقابل توجيه توصيف کرد. سفارت آمريکا در بغداد با استناد به اين بيانيه اعلام کرد: وزير خارجه شخصاً و در بالاترين سطح، دولت عراق را فراخواند تا کمکهای پزشکی برای قربانيان تأمين کند و سلامت ساکنان کمپ ليبرتی را تضمين نمايد.

محکوميت حمله به ليبرتی
پايگاه خبری تلويزيون کی ان ان وابسته به جنبش تغيير: آمريکا و سازمان ملل حمله يی را که به کمپ ليبرتی انجام گرفت و بر اثر آن شماری از اعضای مجاهدين خلق کشته و مجروح شدند محکوم کردند. وزارت خارجه آمريکا در يبانيه ای حمله به کمپ ليبرتی را يک اقدام وحشيانه و غيرقابل قبول توصيف کرد و از دولت عراق خواست به امنيت ساکنان کمپ اهميت دهد.
بيانيه جنبش تجديد عراق در محکوميت حمله به ليبرتی
جنبش تجديد به رياست طارق الهاشمی معاون رئيس جمهور عراق، حمله به کمپ ليبرتی متعلق به سازمان اپوزيسيون ”مجاهدين خلق ايران“ در نزديکی فرودگاه بغداد را محکوم کرد. اين جنبش طی بيانيه يی خواست تا ساکنان کمپ ليبرتی که مورد حمله قرار گرفته اند، برای حفظ جانشان به قرارگاه اشرف منتقل شوند چرا که هيچ راه حلی جز اين وجود ندارد.
اطلاعيه مطبوعاتی کميته ايتاليايی پارلمانترها و شهروندان برای ايران آزاد
کمپ ليبرتی برای سومين بار با تعداد زيادی موشک مورد حمله قرار گرفت که منجر به قربانی زيادی و خسارات شديدی به ساختمانها گرديد. حمله مطمئناً توسط رژيم ايران صورت گرفته که همزمان با انتخابات رياست جمهوری در ايران می باشد که با کانديداهای منتخب ولی فقيه پيش می رود و از نظر اپوزيسيون يک انتخابات تقلبی و بيهوده می باشد.
بعد از اولين حمله ساکنان با حمايت شخصيتهای بين المللی و سازمانهای حقوق بشری بارها خواستار بازگشت به پايگاه سابق خود، اشرف شدند که مطمئن تر است و نيز اين که ديوارهای سيمانی در اطراف بنگالهای ليبرتی نصب شود و وسايل اوليه و جليقه های ضد گلوله شان به آنها داده شود ولی دولت عراق، در توافق با رژيم تهران درخواستهای آنها را رد کرد.
کميته ايتاليايی پارلمانترها و شهروندان برای ايران آزاد، تجاوز خشونت آميز عليه اشخاصی که رسماً تحت حفاظت سازمان ملل می باشند و مسئؤليت دولت عراق می باشد را شديداً محکوم می کند و طی فراخوانی از سازمان ملل متحد و کشورهای عضو و به خصوص دولت ايالات متحده خواستار تضمين امنيت آنها شده که از زمان خلع سلاح اشرف در سال 2003 مسئوليت پذيرفته بودند، تا اين که از يک کشتار ديگر جلوگيری کند.

جان برد وزير خارجه كانادا حمله به ليبرتي را به شدت محكوم كرد
جان برد، وزير خارجه كانادا با صدور بيانيه يي تهاجم موشكي به ليبرتي را محكوم كرد.
در بخشي از اين بيانيه آمده است: دولت كانادا به شديدترين لحن ممكن آخرين حمله به شهروندان غير مسلح در كمپ ليبرتي را محكوم مي كند. ما از دولت عراق مي خواهيم اقدامات فوري براي بهبود امنيت اين جمعيت را كه در مقابل خطر مبرم امنيتي ضربه پذيرند، انجام دهد. دولت عراق بايد تروريسمي را  كه در پشت اين حمله هست، مورد تحقيق قرار دهد و عاملان آن را به دست عدالت بسپارد.
اطلاعيه مطبوعاتي آلخو ويدال كوآدراس، نايب رئيس پارلمان اروپا در مورد تهاجم به زندان ليبرتي: سکوت دیگر یک گزینه نیست. انفعال، همکاری با قاتلان است
تنها راه عملي براي ايمني مجاهدان برگرداندن آنها به اشرف است
من هم اکنون از یک حمله مرگبار دیگر بر کمپ لیبرتی در عراق مطلع گردیدم.  بیش از 3000 تن از پناهندگان ایرانی از اعضای سازمان مجاهدین در سال گذشته با مداخله نماينده سازمان ملل مارتین کوبلر به آنجا منتقل گردیدند.
امروز در ساعت 13:15 دقیقه به وقت محلی بیش از 40 موشک به کمپ لیبرتی اصابت کرد. چندین نفر از جمله خانم صراحتی، که یک زندانی سیاسی سابق بود كه  جان خود را از دست دادند. این حمله 50  مجروح به جای گذاشت که حال بسیاری از آنها بحرانی گزارش شده است.
از فوریه امسال این سومین حمله موشکی علیه لیبرتی میباشد. در طول چهار ماه گذشته، با وجود وعده های بسیار زیاد مارتین کوبلر، هیچ یک از اقدامات حفاظتی درخواست شده  در کمپ لیبرتی بر آورده نشده است. دیوارهای محافظتی یا  تي- والها، کلاه خود، جلیقه های ضد گلوله و تجهیزات پزشکی آنها را از اشرف به کمپ لیبرتی منتقل نکرده اند. به آنها حتی اجازه  ساختمان سازي هم داده نشده است. اگر تاکنون یکی از این اقدامات انجام گرفته بود تعداد تلفات حمله امروز می توانست به مراتب کمتر باشد.
با وجود وعده های دروغین مارتین کوبلر اکنون به نظر می رسد که بیش از هر زمان دیگر انتقال سریع به کشورهای ثالث یک افسانه باشد. پس از گذشت یک سال و نیم، تنها نیم در صد از کل جمعیت به خارج از عراق منتقل شده اند.
مهمترین مسأله در حال حاضر امنیت و ایمنی ساکنانی است که  در کمپ لیبرتی محصور میباشند. تنها راه حل عملی تا زمان جابجايی، برگرداندن آنها به اشرف است. من به یاد مي آورم  که در اشرف، به رغم حملات متعدد موشکی و هوایی در طول 26 سال گذشته، تنها یک نفر جان خود را از دست داده است.
من امروز به كميسر عالي گوترس و نماينده عالي اتحاديه اروپا خانم اشتون نامه نوشتم و از آنها خواستم تا دولت عراق را محكوم كرده و ساكنان را موقتاً به اشرف برگردانند. سکوت دیگر یک گزینه نیست. انفعال، همکاری با قاتلان است.
آلخو ويدال-كوآدراس
نايب رئيس پارلمان اروپا
رئيس كميته بين المللي در جستجوي عدالت

بيانيه جان كري وزير خارجه آمريكا محكوميت حمله وحشيانه موشكي به ليبرتي
جان كري و زير خارجه آمريكا طي بيانيه يي اعلام كرد: ايالات متحده قويا حمله موشكي وحشيانه، بي معني، و به غايت غيرقابل قبول به كمپ حريه را كه ساكنان كمپ را كشته و مجروح كرده است، محكوم ميكند.
جان كري دراين بيانيه تأكيد مي كند: شخصاً از دولت عراق در بالاترين سطوح مصرانه خواسته ايم تا در راستاي تعهدات و مسئوليتهايش، تمامي كمكهاي پزشكي ممكن را به كساني كه هدف حمله قرارگرفته اند برساند و از امنيت ساكنان كمپ اطمينان حاصل كند. ما همچنين از دولت عراق خواسته ايم تا در مورد اين حمله تحقيق كند و ترويستهاي مسئول آن را به پاي عدالت بياورد.

سازمان خه بات كردستان ايران حمله موشكي به كمپ ليبرتي را محكوم كرد
در اطلاعيه سازمان خبات كردستان ايران آمده است: ساعت يك و 15 دقيقه ظهر روز 25 خرداد1392 بار ديگر رژيم ضد بشري آخوندي دست به يك حمله موشكي به پناهندگان بي سلاح و بي دفاع ساكن كمپ ليبرتي زد و متأسفانه تعداد زيادي شهيد و مجروح شدند.
اين براي چندمين بار است كه رژيم آخوندي از طريق مزدورانش به اعضاي سازمان مجاهدين خلق ايران حمله كرده و دست به كشتار بيرحمانه آنها مي زند وهيچ دولت و مركزي هم خودش را در اين مورد مسئول نميداند.
سازمان مجاهدين خلق ايران پيشتر چندين بار در مورد تهديد جاني ساكنين ليبرتي هوشياري داده و دهها سازمان سياسي و مراكز حقوق بشري و شخصيتهاي سياسي جهاني در بيانيه هاي جداگانه خواستار برگشت مجاهدين از ليبرتي به اشرف شده بودند اما تاكنون به دلايل سياسي اين خواسته انجام نشده است.
سازمان خه بات كردستان ايران جنايت جديد رژيم آخوندي و مزدورانش در عراق را عليه اعضاي سازمان همپيمان مجاهدين خلق ايران به شدت محكوم كرده  و از همه مراكز حقوق بشري بين المللي و سازمان ملل متحد ميخواهد در مورد جان اين پناهندگان خودشان را مسول بدانند و به دولت عراق فشار وارد كنند كه در سريعترين زمان راه برگشتن اعضاي مجاهدين را به اشرف باز كند.

دكتر تيسير التميمي: محكوميت تهاجم موشكي به ليبرتي
دكتر تيسير رجب التميمي قاضي القضات، رئيس سابق شوراي عالي قضائيه شرعي، عضو كميته عربي اسلامي دفاع از اشرف، طي اطلاعيه‌يي حمله بزرگ موشكي به كمپ ليبرتي را  كه منجر به شهادت مجاهدان كلثوم صراحتي و جواد نقاشان شد محكوم كرد.
در اين اطلاعيه آمده است: اين اولين حمله به اين كمپ نبوده و ناامني كمپ ايجاب ميكند كه آنها براي حفظ جانشان بسرعت به اشرف كه امن‌تر از كمپ ليبرتي است، برگردانده شوند تا زمانيكه بنا به توافقي كه سازمان ملل با آنها امضا كرده به كشورهاي ثالث منتقل شوند.
دكتر تيسير التميمي از دبيركل سازمان ملل متحد خواستار محاكمه كوبلر به خاطر مواضع خصمانه‌اش عليه ساكنان كمپ اشرف و نقش وي در آواره ساختن و همدستي‌ واضحش با رژيمهاي ايران و عراق عليه آنان گرديد. وي همچنين خواستار اعزام يك كميته تحقيق در باره اين تجاوز و حملات سابق عليه اين كمپ و سپردن مرتكبين آن به دادگاه جرايم بين‌المللي به اتهام ارتكاب جنايت جنگي عليه بشريت گرديد، چه، اين كمپ مي‌بايستي بنا به كنوانسيونها و قوانين بين‌المللي وابسته به سازمان ملل و تحت نظارتش باشد.

بيانيه كميته پارلماني بريتانيايي براي آزادي ايران: محكوميت سومين تهاجم موشكي به ليبرتي
كميته پارلماني بريتانيايي براي آزادي ايران كه از حمايت اكثريت مجلس عوام و بيش از 200 عضو مجلس اعيان برخور دار است، حمله موشكي مرگبار به كمپ ليبرتي را، به «شديدترين لحن» محكوم كرد.
در بخشهايي از اين بيانيه آمده است: لرد كارلايل از بريويو با رتبه مشاورت ملكه، گفت: «اين يك تجاوز به قانون بين المللي است. آقاي كوبلر و سازمان ملل بايد اعتراض كنند، و دولت عراق بايد مورد حسابرسي قرار گيرد. دولتهاي آمريكا، بريتانيا، فرانسه و آلمان بايد سفراي عراق را احضار كنند تا درباره اين وقايع وحشتناك توضيح دهند».
اين حمله تروريستي در روز شنبه به پناهندگان ايراني به درخواست رژيم ايران در كمپي كه قرار بود توسط سازمان ملل حفاظت شود، در زماني صورت گرفت كه انتخابات نمايشي آن با انتقاد بين المللي مواجه ميشود.
به هنگام وقوع اين حمله در ساعت 13:15 به وقت محلي هيچ پرسنل سازمان ملل در كمپ نبود.
در يك اقدام حساب شده براي عدم حفاظت ساكنان از حملات موشكي، دولت عراق 17500 تي وال را كه قبلا بنگالهاي محل سكونت ساكنان را حفاظت مي كرد برداشت. عراق براي بيش از يك سال است كه مانع شده ساكنان كلاه خودهاي حفاظتي، جليقه هاي ضد گلوله و تسهيلات پزشكي خود را از كمپ اشرف، خانه اصلي آنها در عراق، منتقل كنند.
اين سومين حمله تروريستي موشكي به كمپ ليبرتي در 2013 است. حمله مشابهي در 9 فوريه هشت ساكن كشته و 100 مجروح برجا گذاشت.
مارتين كوبلر رئيس يونامي، كه در 2012 اعضاي گروه اپوزيسيون اصلي سازمان مجاهدين خلق ايران را مجبور به انتقال از كمپ اشرف به كمپ ليبرتي كرد، قول داده بود كه اين كمپ از حملات محفوظ مي شود و ساكنان ميتوانند پس از انجام مصاحبه هاي شان با سازمان ملل آنجا را به سرعت ترك كنند. اما، پس از بيش از 2000 مصاحبه در 18 ماه گذشته، كمتر از سه درصد جمعيت كمپ باز اسكان شده اند و هيچ چشم اندازي براي هرگونه باز اسكان سريع وجود ندارد. يونامي صدها فراخوان پارلمانترهاي بريتانيا و اروپا را براي جا به جايي ساكنان از كمپ ليبرتي ناديده گرفته است.
تمام ساكنان كمپ اشرف و كمپ ليبرتي «افراد حفاظت شده» تحت كنوانسيون چهارم ژنو و شايسته حفاظت بين المللي هستند.
كميته پارلماني بريتانيايي براي آزادي ايران از سازمان ملل مي خواهد بلافاصله ساكنان را به كمپ اشرف برگرداند كه 80 بار بزرگتر است و در آنجا امنيت آنها ميتواند بهتر تضمين شود. ما مصرانه از وزارتخارجه ميخواهيم اين حمله را محكوم كند و براي يك تحقيقات بين المللي بيطرف درباره اين حملات به كمپ ليبرتي فعالانه فشار آورد.
كمسير عالي پناهندگان ملل متحد قويا دومين حمله همراه با كشتار به كمپ ليبرتي را محكوم ميكند
اطلاعيه مطبوعاتي- 15 ژوئن2013

کميسر عالي  پناهندگان ملل متحد، آنتونيو گوترز

آنتونيو گوترز: من دولت عراق را فرا ميخوانم تا اقدامات فوري براي حصول اطمينان نسبت به امنيت وسلامتي
ساكنان را اتخاذ كند
كميسر عالي  پناهندگان ملل متحد، آنتونيو گوترز، قوياً حمله موشكي به كمپ ليبرتي در عراق را كه گزارش شده دونفر را كشته و دهها نفر را زخمي كرده است، قوياً محكوم ميكند.
اين دومين حمله همراه با كشتار به كمپ ليبرتي در امسال است. اولين حمله روز 9 فوريه بود كه جان هشت نفر را گرفت و تعداد زيادي را زخمي كرد.
آنتونيو گوترز گفت: «اين يك اقدام هولناك و خشونت بار ديگر است».
وي همچنين تسليتهاي عميق خود را به خانواده هاي شهدا و همدردي و نگراني خود را براي زخميها ابراز ميدارد.
آنتونيو گوترز كميسر عالي پناهندگان گفت: «من دولت عراق را فرا ميخوانم تا اقدامات فوري
براي حصول اطمينان نسبت به امنيت وسلامتي ساكنان را اتخاذ كند و از چنين حملاتي ممانعت به عمل آورد».

منابع: مجاهد، همبستگی ملی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s