اين «گروهک» که خون به دل نظام می کند! ـ احمدرضا هاشمی


اين «گروهک» که خون به دل نظام می کند! ـ احمدرضا هاشمی

«گروهک» کذا و کذا، بالاخره وجود دارد؟ وجود ندارد؟ وزنی دارد؟ وزنی ندارد؟ يا «آن چنان وزنی ندارد؟» قبلاً که به کلی از بين رفته بود؟ دوباره چطور پيدا شد و رفت جزو قدرتهای بين المللی و کشورهای منطقه يی و شد «ضلع کامل کننده مثلث» ؟! 

گزارش خبريی که «سايت شبکه خبر سيما» ی نظام به تاريخ ۳۰/۸/۹۲تنظيم کرده در نوع خودش «شاهکار» است. اين گزارش با هدف خالی کردن دق دل «مقام عظمای ولايت» از کنفرانس افشاگری اتمی اخير «گروهک» درست در آستانهٴ مذاکرات ژنو3تنظيم شده، با اين مرز سرخ که «گروهک» خيلی گنده نشود! نويسندهٴ گزارش هم به اين منظور، اول رويتر بيچاره را دراز کرده و برای اين که دشمنی رويتر نسبت به نظام را ثابت کند، گشته گشته، يک گزارش ويديويی اين خبرگزاری در سال 2012، يعنی يک سال پيش! را پيدا کرده و ضمن آه و نالة بسيار از آن، يک آه و ناله مبسوط ديگر از يک گزارش چند روز پيش رويتر درباره ثروت ناقابل 95ميليارد دلاری «مقام معظم رهبری» را هم ضميمه آن کرده و… تازه همهٴ اينها را به عنوان مقدمه آورده، تا برسد به اصل مطلب که واکنش در قبال افشاگری هسته يی اخير «گروهک» است و بعد آن را هم به حساب رويتر بيچاره که فقط آن افشاگری را منعکس کرده، گذاشته. عبارات خود گزارش «سايت شبکهٴ خبر» گوياتر از هر توضيحی است. ملاحظه بفرماييد: 
«… جالب اين جاست دقيقاً پيش از آن که مذاکرات هسته يی بين ايران و ۶ قدرت جهان آغاز شود، رويترز با هدف مخدوش کردن چهره ايران و بی نتيجه گذاشتن اين مذاکرات، دست به اقدام ناجوانمردانه و حقيرانه ديگری زد. اين خبرگزاری با انتشار گزارشی به نقل از ”يک گروه تبعيدی مخالف ايران“ نوشت ”اين گروه در مورد يک سايت هسته يی زيرزمينی که در ايران در حال ساخته شدن است اطلاعاتی در دست دارد و اين سايت يکی از چند سايت محرمانه ايران در مورد برنامه ساخت بمب اتمی است“. 

اين گروه مستقر در پاريس، موسوم به ”شورای ملی مقاومت ايران“ در حال حاضر تحت رياست مريم رجوی قرار دارد. … سازمانی که از حمايت مالی برخی از جنگ طلب های آمريکايی مانند نيوت گينگريچ، رودی جوليانی، هاوارد دين و جان بولتون برخوردار است. 

… با همه اين تفاسير، رويترز اولين رسانه يی بود که اين دروغ به شدت ساخته و پرداخته شده را مورد نظر قرار داد تا آن را به خورد باقی جهان دهد. 

در گزارش مذکور که عاری از هر گونه اعتبار و سنديت است، آمده «تأسيسات جديد در داخل يک مجموعه زيرزمينی به طول ۶۰۰ متر زير رشته های کوههايی در شهر مبارکه در کيلومتر ۱۰ بزرگراه اصفهان و شيراز و در داخل مجموعه صنايع نظامی کنونی ۷ تير ساخته شده است». 

محور و پايه کل اين گزارش روايتی جعلی از سوی يک جامعه ستيز ايرانی به نام مهدی ابريشمچی است که البته ناگفته پيداست وی از افراد وابسته به گروه تروريستی منافقين است». 

اين «صنعت» گزارش نويسی درباره «گروهک»، منحصر به «سايت شبکهٴ خبر سيما» نيست. به نظر می رسد اين يک «مکتب» است و يک سبک جديد است و در ساير رسانه های اين نظام مقدس هم ساری و جاری است و در اين مورد، اين باند و آن باند هم ندارد. از جمله روزنامه جمهوری اسلامی که عصای دست رفسنجانی است، يک مقاله نوشته به چه بزرگی، در مورد همين کار کوچک «گروهک». روزنامه ابتکار، يکی ديگر از روزنامه های همين جناح، روی دست او بلند شده و سرمقاله يی بزرگتر نوشته با عنوان «مثلث شوم عليه توافق هسته يی» منظور از اين مثلث هم اين است که ضلع اول آن «لابيستهاي صهيونيست» هستند که همان کنگرة آمريکا باشد، ضلع دوم «کشورهای منطقه يی رقيب جمهوری اسلامی» هستند و «ضلع کامل کننده ديگر اين مثلث» نيز همان «گروهک» است! البته روزنامه مزبور به خوبی بعد توضيح می دهد که: «گرچه اين گروه که هيچ جايگاه مردمی را برای خود متصور نيست آن چنان وزنی ندارد که تحرکاتش کمترين تأثيری در تخريب رابطه ميان ايران و غرب داشته باشد اما در کنار تحرکات دو ضلع ديگر می تواند حامی رسانه يی خوبی برای جبهه مخالف ايران باشد». 

به شما حق می دهم اگر مثل حقير در ميان اين ضد و نقيضها پاک گيج شده باشيد و بپرسيد که آن «گروهک» کذا و کذا، بالاخره وجود دارد؟ وجود ندارد؟ وزنی دارد؟ وزنی ندارد؟ يا «آن چنان وزنی ندارد؟» قبلاً که به کلی از بين رفته بود؟ دوباره چطور پيدا شد و رفت جزو قدرتهای بين المللی و کشورهای منطقه يی و شد «ضلع کامل کننده مثلث» ؟! و بعد اگر «تحرکاتش کمترين تأثيری ندارد»، چرا ديگر اين همه خونتان را به خاطرش کثيف می کنيد؟ 

يادمان هست که وقتی احمدی نژاد به عراق رفته بود و پای هواپيما از او راجع به «گروهک» پرسيدند، جواب داد مگر اينها هنوز هستند؟! اما حالا می شنويم که «گروهک» هست، بدجوری هم هست! همين طور ما نفهميديم اين گروهک اين همه اطلاعات از جيک و بوک نظام، از هسته يی و غيرهسته يی و غيره که به دست می آورد و بی رحمانه در همهٴ دنيا پخش می کند، از کجا می آورد؟ «جای ترديد نيست» که اين اطلاعات را از خود «استکبار و صهيونيسم و قدرتهای اهريمنی» می گيرد و بعد به خودشان می دهد؟ همين طور باز ما نفهميديم که «گروهک» اين لشکر پشتيبان از کنگره و سنای آمريکا تا پارلمان انگليس و آلمان و ايتاليا و پارلمان اروپا و کجا و کجا را از کجا آورده و آنها را چقدر خريده است؟ «البته مسلم است» که گروهک «از حمايت مالی برخی از جنگ طلبهای آمريکايی» برخوردار است و همچنين «جای ترديد نيست» که اين مقامات از حمايت مالی گروهک برخوردارند. بنابراين نتيجه می گيريم که گروهک» اين پولها را به طور «دست گردان» از آنها می گيرد؟ و بعد به خودشان برمی گرداند! لابد اطلاعات را هم به همين شيوه «دست گردان» از خودشان می گيرد و به خودشان می دهد! 

اين وسط، فقط يک چيزی را ما خوب فهميديم و آن اين که اين «گروهک» خيلی حرص اين «نظام مقدس» را در می آورد، خيلی خون به دل «مقام عظمای ولايت» می کنند؛ آن قدر که ما نگرانيم که نکند يک وقت پس بيفتند. اما با همهٴ تلاشی که ما برای فهم اين ابهامها کرديم، جای يک ابهام هنوز درد می کند و آن اين که با توجه به اين که «ترديدی نيست» که گزارشهای «گروهک» تماماً «عاری از هر گونه اعتبار و سنديت است» چرا «مقام ولايت» به جای اين همه حرص و جوش خوردن، نمی کند بازرسان آژانس يا چند تا خبرنگار بی طرف را بردارد ببرد همان جاهايی که «گروهک» ادعاهای کذب در مورد آنها کرده و آدرس دروغ داده، نشانشان بدهد تا آنها به چشم خودشان ببينند که آنجا به جز «فعاليتهای صلح آميز هسته يی» هيچ خبر ديگری نيست و به اين ترتيب برای هميشه اين اعتباری که «گروهک» برای خودش کسب کرده، از بين برود؟!

برگرفته از سایت مجاهد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s