کرب و بلای اوکراینی


تا این لحظه، غرب با غنیمت اوکراین خوش و روسیه از تکه استخوان شبه جزیره کریمه احساس اتحاد جماهیر روسیه بهش دست داده. بد نیست یادآوری کنیم که کشورهای انگلیس و روسیه با دادن تضمین احترام و تعهد کتبی به تمامیت ارضی، کلاهکهای هسته ایی اوکراین را از این کشور دریافت کرده بودند.
نه خوشی غرب از ضمیمه کردن اوکراین به ناتو به درازا  و نه تکه استخوان شبه جزیره کریمه، شکم روسیه را سیر خواهد کرد. برعکس، در ثبات این روند، اشتهای پوتین به همه کشورهای سابق اتحاد جماهیر شوروی گسترش میبابد. آن هنگام، دیگر تحریمهای نیم بند و آبکی اوباما نخواهد توانست بر بحران ماله بکشد. دیدگاه ساده اندیشانه چمبرلن نسبت به هیتلر بود که موجب جنگ جهانی دوم شد.
سینه زدن باند خامنه ایی در شادی بازگشت به دوران شوروی و بشکن دولت رفسنجانی برای وصل علنی به غرب، هر دو برای پیشگیری از خیزش و فروپاشی فاشیزم دینی، بسیار ساده لوحانه و خنده دار است. نکته اینکه در محاسبه باندهای تبهکار رژیم،جایی برای ملت ایران در نظر گرفته نشده است. چرا که میدانند حکومتشان هیچگونه مشروعیتی در میان مردم ندارد.
نخست اینکه، در بلند مدت، مدل حکومتی پوتین بمانند شوروی برای ملتها از جمله ملت روسیه جذاب نبوده و بی آینده است. نوکری ملت به رهبری تحمیلی،  بمانند «مدل اسلام عزیز» از سوی مردم ایران رد میشود و ملت ایران خواستار زندگی در کشوری دمکراتیک هست. دوم اینکه، اگر حتی این فرض خامنه ایی درست باشد که نیست، چرا که روسیه امروز، قدرت نظامی شوروی پیمان ورشو را ندارد، برنده نخست «جنگ سرد» نیروهای پیشرو و انقلابی جهان سوم هستند. چرا که در عدم شکاف شرق و غرب بود که آنها در سطح جهانی سرکوب شدند.  «تدبیر» دولت بنفش در آویزان شدن به غرب نیز هزینه دارد. آویخته شدن به غرب ملتزم رعایت مینیممها و در یک کلام نوکری رهبر سیاسی به ملت خلاصه میشود که در تمامیت اش با نظامی مبتنی بر اصل ولایت فقیه تضاد دارد. یک قلم نقض حقوق بشر و تروریسم و …. که با کنار گذاشتن آن، رژیم از درون فرو میپاشد. نگرانی ابراز شده سرکرده فاشیزم دینی با نمایندگانش در محفل خبرگان همین است. هرچند که باند رفسنجانی نیز با علم به آن، امید دارد با تدبیر تا روز سرنگونی رژیم، ملت ایران را تا میتواند بچاپد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s