رسوایی سیاسی باراک حسین اوباما


ویلی برانت، صدراعظم آلمان فدرال در دو دوره ۱۹۶۹-۱۹۷۲، ۱۹۷۲-۱۹۷۴ میلادی، ناچار شد در هفتم ماه مای ۱۹۷۴، دو سال مانده به پایان صدارت خویش، از پست خود کناره گیرد. پس از آنکه روشن شد مسئول روابط مطبوعاتی و یکی از نزدیکترین کارکنان او، گونتر گولیاوم (Günter Guillaume) جاسوس سازمان اطلاعاتی آلمان شرقی است. صدراعظم آلمان مسئولیت عدم احتیاط کابینه خود را بعهده گرفت. در حالیکه وی هیچ آگاهی از جاسوس بودن مسئول روابط مطبوعاتی خویش نداشت. این موضوع برای ویلی برانت دردآور بود چرا که وی با طرح آشتی میان دو بلوک شرق و غرب با شعار «دگرگونی از راه نزدیکی» شناخته شده است.
ویلی برانت عضوء حزب کارگران سوسیالیست آلمان (SDAP) در دهه سی میلادی ناچار شد پس از به قدرت خزیدن هیتلر در سال ‍۱۹۳۳ و ممنوع شدن (SDAP) بهمراه حزبش به فعالیت زیر زمینی روی آورد. در ماه مارس ۱۹۳۳ از سوی حزب ماموریت یافت به تبعید در اسلو، نروژ رود. و در آنجا به سازماندهی مقاومت علیه هیتلر پرداخت. در سال ۱۹۳۶ پنهانی با ماموریت پیک حزب به آلمان سفر کرد تا در درون قلمروی فاشیزم هیتلری سازمان حزب را با فعالیت خارج از کشور هماهنگ کند. برانت ۱۹۳۷ به اسپانیا رفت تا در کنار نیروهای انقلابی در جنگ علیه دیکتاتور کودتاچی فرانکو قرار گیرد. در ۵ سپتامبر ۱۹۳۸ فاشیزم هیتلری ملیت آلمانی وی را باطل اعلام کرد. برای همین تلاش کرد ملیت نروژ را بدست آورد. در ۱۹۴۰ مدت کوتاهی به زندان اشغالگران فاشیزم هیلتری در نروژ افتاد. از آنجا که در هنگام دستگیری لباس فرم ارتشی نروژ به تن داشت، شناخته نشد. در سال ۱۹۴۰ ملیت نروژ را کسب کرد و تا سرنگونی فاشیزم هیلتری برای ادامه فعالیت مطبوعاتی و سیاسی در سوئد ماند.
بتازگی روشن شد، یک همکار نایاک، به گفته ایرانیان «شعبه وزارت اطلاعات آخوندی در امریکا»، خانم «سحر نوروز زاده» مدیر امور ایران در شورای امنیت ملی آمریکا در کابینه اوباما است. کارکرد این سازمان ناپاک برای همه ایرانیان آشکار است. روزنامه واشنگتن پست، نوروز زاده را نفوذی رژیم و کانال ظریف وزیر خارجه علی خامنه ایی دانست.  از آنجا که باراک حسین اوباما، نه پیشینه سیاسی – انقلابی صدراعظم آلمان ویلی برانت دارد و نه بمانند او مبارزی علیه فاشیزم هست. انتظار نمیرود که اوباما از کمترین میزان شرف سیاسی برخوردار و استعفاء دهد. بویژه آنکه اوباما آگاهانه یک نفوذی رژیم را در کنفرانس ویدئویی کاخ سپید با جان کری درباره گفتگوهای اتمی با رژیم کنار دست خود نشانده بود. برخی مواقع، سیاست پیچیده نیست. آن یکی شرف داشت این یکی از آن تهی!


 

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s